Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Схеми прийнятих сівозмін та їх обґрунтування




Ґрунти, на яких я буду створювати розсадник, бідні на поживні речовини, мають незадовільні водно-фізичні властивості. Тому, я буду розробляти сівозміни з урахуванням вище перелічених вимог, щоб забезпечити підвищення родючості ґрунту, покращити його водно-фізичні властивості, тощо.

Представлення схем сівозмін приводжу в двох таблицях: перехідна таблиця 3.2. приведення полів відділення до нормальної сівозміни та ротаційна таблиця 3.1. для нормальної сівозміни. Розробку сівозмін ми почнемо з посівного відділення.

 

 

Таблиця 3.1. Ротаційна таблиця нормальної сівозміни посівного відділення розсадника.

Роки користування № полів
І ІІ ІІІ
  Ло С1 С1
  С1 С1 Ло
  С1 Ло С1

Стосовно нормальної сівозміни то ми в одне поле проводимо висів люпину однорічного, висів насіння дуба звичайного проводимо в два поля сівозмін.

Умовні позначення: Ло. – люпин однорічний, С/г – сільськогосподарське користування, С1 – сіянці першого року вирощування.

Таблиця 3.2. Перехідна таблиця приведення полів посівного відділення до нормальної сівозміни.

Роки користування № полів
І ІІ ІІІ
  Попередник- пустир. Пар чорний + гірбіциди
  С/г С/г Ло
  С/г Ло С1

 

У 2015 році на полях посівного відділення застосується пар чорний + гірбіциди.

У 2016 році два перших поля ми будемо використовувати для сільсько - господарського користування, а на третьому висіємо люпин однорічний, на наступний рік (2017) ми на першому полі проводимо сільськогосподарське користування на другому висіваємо люпин однорічний та на третьому полі висіваємо насіння дуба звичайного.

Таблиця 3.3. Ротаційна таблиця нормальної сівозміни деревної шкілки насіннєвих саджанців.

Роки користування № полів
І ІІ ІІІ IV V
  Ло Сж1 Сж2 Сж3 Сж4
  Сж1 Сж2 Сж3 Сж4 Ло
  Сж2 Сж3 Сж4 Ло Сж1
  Сж3 Сж4 Ло Сж1 Сж2
  Сж4 Ло Сж1 Сж2 Сж3

Стосовно нормальної сівозміни то ми за один рік у деревній шкілці маємо поля з одно, дво, три та чотирьох річними саджанцями та одне поле під паром, що повністю задовольняє ті вимоги, що ставляться високопродуктивних розсадників з високою культурою землеробства.

Умовні позначення: Ло. – люпин однорічний, С/г – сільськогосподарське користування, Сж1 – саджанці першого року вирощування, Сж2 – саджанці другого року вирощування, Сж3 – саджанці третього року вирощування, Сж4 – саджанці четвертого року вирощування.

Таблиця 3.4. Перехідна таблиця приведення полів деревної шкілки насіннєвих саджанців до нормальної сівозміни.

Роки користування № полів
І ІІ ІІІ IV V
  Попередник-пустир: пар чорний + гірбіциди
  С/г С/г С/г С/г Ло
  С/г С/г С/г Ло Сж1
  С/г С/г Ло Сж1 Сж2
  С/г Ло Сж1 Сж2 Сж3
  Ло Сж1 Сж2 Сж3 Сж4

У 2015 році на полях відділення саджанців насіннєвого походження застосується пар чорний + гірбіциди.

На наступний рік (2016) ми на чотирьох полях висіваємо люпин однорічний.

У 2017 році ми на п’ятому полі висаджуємо саджанці бука лісового. На четвертому полів висіваємо люпин однорічний і на решта полів йде на сільськогосподарське користування. 2018 році ми на 5-му полі вирощуємо саджанці дворічки, на 4-му висаджуємо саджанці, на третьому люпин однорічний, а решту полів відводимо під сільськогосподарське користування. У 2019 році ми на 5-му полі маємо саджанці трьох річки, на 4-му полі саджанці дворічки, на 3-му висаджуємо саджанці однорічні, на другому люпин однорічний та на першому сільськогосподарське користування. Та нарешті у 2020 році ми на 5-му полі отримуємо саджанці чотирьох річки, таким чином ми переходимо до нормальної сівозміни.

Таблиця 3.5. Ротаційна таблиця нормальної сівозміни шкілки щеплених саджанців розсадника.

Роки користування № полів
І ІІ ІІІ IV
  Ло Д Сж.щ1 Сж.щ2
  Д Сж.щ1 Сж.щ2 Ло
  Сж.щ1 Сж.щ2 Ло Д
  Сж.щ2 Ло Д Сж.щ1

Стосовно нормальної сівозміни то ми за один рік у шкілці щеплених саджанців маємо поля з дичками одно та дворічними окулянтами та одне поле під паром, що повністю задовольняє ті вимоги, що ставляться високопродуктивних розсадників з високою культурою землеробства.

Умовні позначення: Ло. – люпин однорічний, С/г – сільськогосподарське користування,, Сж.щ1 – саджанці першого року вирощування, Сж.щ2 – саджанці, Д – дичка.

Таблиця 3.6. Перехідна таблиця приведення полів шкілки щеплених саджанців до нормальної сівозміни.

Роки користування № полів
І ІІ ІІІ IV
  Попередник-пустир: пар чорний + гірбіциди
  С/г С/г С/г Ло
  С/г С/г Ло Д
  С/г Ло Д Сж.щ1
  Ло Д Сж.щ1 Сж.щ2

Стосовно сівозміни у плодовій шкілці то для освоєння площі у 2015 р ми застосовуємо на полях пар чорний і гербіциди. В наступний рік (2016) ми на 4-му полі висіваємо люпин однорічний, а на всіх інші відводимо під сільськогосподарське користування. У 2017 році перші два поля ми відводимо під сільськогосподарське користування, на третьому висіваємо люпин однорічний і на четвертому висаджую дички. У 2018 році на першому полі провожу сільськогосподарське користування, на другому висіваємо люпин однорічний, на третьому висаджуємо дички і на четвертому саджанці в’яза ф. плакучої вегетативного походження (щепленням). У 2014 році ми вже маємо вирощений садивний матеріал тобто дворічні щеплені саджанці, крім цього на третьому полі ми дорощуємо однорічні окулянти на другому проводимо посадку дичок та на першому (парове поле) люпин однорічний.

Отже, щоб приступити до втілення розсадника в натуру необхідно з самого початку провести ротацію сівозмін і вийти на нормальну сівозміну у розсаднику. А саме за перші 3, 4 або 5 років відповідно до кількості полів у сівозміні поступово вивести сільськогосподарську культуру, і на четвертий, п’ятий або шостий рік можна розпочинати культивування садивного матеріалу на даній території. В даному регіоні у якості сівозмін рекомендовано люпин однорічний. Ця рослина є найбільш вдалою на даній території, так як вона збагачує ґрунт на поживні речовини і покращує його структуру.

 

 

Обробіток ґрунту

Первинне освоєння площі

Територія відведена під постійний декоративний розсадник в місті Дубровиця нетривалий час була під сільськогосподарським користуванням. Тому потрібно провести деякі первинні заходи для приготування території під вирощування декоративних культур.

Планується застосувати пар чорний на наступний рік у зв’язку з тим, що вже на весні з’явиться трав’яна рослинність яку потрібно буде негайно знищити. Тобто нам для освоєння цієї площі потрібно застосувати обробіток грунту за системою чорного пару з внесенням гербіцидів. Влітку або восени лущимо дернину в двох напрямках на глибину 7...10 см. З появою бур’янів проводимо культурну оранку на глибину до 30 см, а з наступного року утримуємо поле під чорним паром. Щоб знищити багаторічні злакові і двосім’ядольні бур’яни у полі чорного пару вносимо гербіциди: проти пирію - три хлорацетат натрію (ТХА) і далапон, а проти двосім’ядольних-2,4ДА у вигляді водних розчинів з нормою внесення 500-600 л/га.

3.2.2. Системи основного обробітку грунту в полях сівозмін та їх обґрунтування.

В даному випадку оптимальними варіантами для основного обробітку ґрунту на полях сівозмін будуть використовуватися зяблева та сидеральна парова системи.

Основний обробіток грунту за зяблевою системою заключається в лущенні, осінній оранці та весняному боронуванні.

Лущення створює сприятливі умови для проростання бур’янів та нагромадження і збереження вологи в ґрунті. У розсадниках Полісся лущення проводиться на глибину 4-5 см боронами 9БЗСС-1,0. Після появи сходів бур’янів через 10-15 проводять культурну оранку в на глибину 25-28 см плугом ПЛН-4-35.

Заключним етапом зяблевої системи є раньо - весняне боронування. Основний обробіток ґрунту який спрямований на збереження вологи та покращення теплового режиму грунту.

Сидеральна парова система буде включати в себе висів люпину однорічного з майбутнім його заорюванням для збагачення грунту поживними речовинами та покращенням його водно-фізичних показників, на даній території.

Така система включає в себе такі прийоми. Восени після викопування садивного матеріалу, проводиться глибока оранка з внесенням фосфорно-калійних добрив. Рано на весні боронують у два сліди. Перед висівом насіння проводять культивацію КРН-4,2 на глибину загортання насіння (3-4 см). Для ураження насіння люпину бульбочковими бактеріями його обробляють нітрагіном у розрахунку 0,5 кг на 200 кг насіння. Норму висіву насіння люпину однорічного, я взяв 200 кг на 1 га.

Посіви люпину не потребують особливого догляду. Тільки при утворенні кірки проводиться післяпосівне боронування. В фазі утворення 2-3 листочків проводиться підживлення фосфорно-калійними добривами з розрахунку 20-30 кг на 1 га. Заорювання зеленої маси люпину потрібно в період утворення на головній стеблині блискучих бобів, на глибину 20-25 см. У цій фазі нагромадження у рослинах азоту і зеленої маси максимальне (30-40 т на га). Спочатку люпин скошують або коткують (ЗКВГ-1,4), подрібнюють дисковими боронами БДН-3 і заорюють плугам ПЛН-4-35 на глибину 24 см. Подальший догляд за паром полягає в утримані поверхні ґрунту в чистому та пухкому стані.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 429 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2192 - | 2114 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.