Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Охорона праці під час переддипломної практики




 

Перший збір інформації для розділу «Охорона праці та цивільний захист» студент виконує під час проходження переддипломної практики. На місці практики необхідно узагальнити такі дані:

1) загальні відомості про підприємство, установу, організацію (коротко подаються загальна характеристика, напрям діяльності, спектр продукції або послуг. Наводяться відомості про службу охорони праці, її склад, підпорядкованість. Подається характеристика загального стану охорони праці підприємства);

2) інформація щодо охорони праці безпосередньо на місці проходження практики (відділ, дільниця, підрозділ і т.п.): проводиться визначення основних шкідливих та небезпечних факторів, що впливають на умови праці на робочому місці й визначають рівень безпеки для працюючого. При цьому необхідно визначити перелік нормативних документів, які регламентують допустимі рівні безпеки і показати їх граничні значення.

При визначенні нормативних документів, які регламентують умови праці, необхідно опрацьовувати документацію всіх рівнів: закони та кодекси, державні та міждержавні стандарти (ДСТУ, ГОСТ) нормативні акти з охорони праці (НПАОП), нормативні акти пожежної безпеки (НАПБ), будівельні стандарти та норми (СНіП, ДБН), санітарні правила і норми (ДСН, ДержСанПіН), галузеві нормативи та ін.

Результати аналізу рекомендується подати у вигляді таблиці (додаток А).

Приділити увагу та провести аналіз наявних засобів індивідуального захисту працюючих на місці проходження практики.

Перелік шкідливих та небезпечних факторів відрізнятиметься залежно від типу виробничих процесів та характеру робіт. Це можуть бути освітленість, температура в приміщенні, вологість, швидкість переміщення повітря, шум, вібрація, ультразвук та інфразвук, дія електромагнітних полів, дія іонізуючого випромінювання, електробезпека, запиленість та загазованість робочої зони, робота з ємностями під тиском та ін. Проводиться аналіз пожежної безпеки, наявних засобів пожежної сигналізації та пожежогасіння.

З наявних даних служби охорони праці та документів безпосередньо на місці проходження практики необхідно визначити фактичні рівні небезпечних факторів (за даними вимірювань санітарної лабораторії підприємства, розрахунків відділу охорони праці, дані перевірок та результатів вимірювань контролюючих органів і т.д.).

 

4. Обсяг, зміст, порядок висвітлення розділу «Охорона праці та цивільний захист» у дипломній роботі

 

Розділ «Охорона праці та цивільний захист» є невід’ємною складовою пояснювальної записки до дипломної роботи. Він повинен складатися орієнтовно з 10-15 сторінок тексту, сюди входять рисунки, схеми, таблиці, які можна розміщати по тексту або виносити в додатки.

Розділ «Охорона праці та цивільний захист» у дипломній роботі складається з трьох частин:

4.1. Аналіз небезпечних та шкідливих факторів приміщення.

4.2 Інженерне рішення щодо забезпечення необхідних умов праці (видав).

4.3 Моніторинг і прогнозування обстановки у надзвичайних ситуаціях (видав).

 

4.1. Аналіз небезпечних та шкідливих факторів приміщення

 

Для написання цього підрозділу використовується матеріал, який студент зібрав у період переддипломної практики.

Характеристику приміщення необхідно розпочинати з обґрунтування вибору самого приміщення як об’єкта дослідження з точки зору теми дипломної роботи.

Об’єктом дослідження може бути:

- приміщення, у якому написана робота;

- приміщення підрозділу, в якому отримана вихідна інформація для написання роботи;

- приміщення, у якому планується реалізація питань, вирішених у дипломній роботі.

Навести план приміщення (вигляд зверху, вигляд збоку), на якому відобразити розміщення робочих місць, основного обладнання і меблів. Дотримуючись пропорції розмірів або вибраного масштабу, нанести розміри:

- габаритні розміри приміщення: довжину, ширину, висоту;

- розміри вікон: ширину, висоту;

- розміщення вікон за висотою приміщення: висоту від підлоги до підвіконня та висоту верху вікна стосовно рівня робочої поверхні, яка розміщена на висоті 0,8 м від підлоги;

- відстань від вікна до найбільш віддаленого робочого місця стосовно вікна.

Необхідно розрахувати площу приміщення, що припадає на одного працівника, оцінити це значення відповідно до СНіП 2.09.04-87 [3]. Цим документом установлено, що на кожного працюючого повинно припадати в управлінських приміщеннях не менше 4 кв. м робочої площі і не менше 6 кв.м на одного працюючого в конструкторських бюро та обчислювальних центрах. Висота приміщення від підлоги до стелі повинна бути не менше 2,5 м.

Наводиться перелік шкідливих та небезпечних факторів, що впливають на працюючого на робочому місці. Вказуються основні нормативні документи (ГОСТ, СНіП, ДБН, галузеві нормативи і т.д.), які встановлюють вимоги з охорони праці та техніки безпеки для даного фактора.

За матеріалами аналізу додаються висновки щодо санітарних умов і безпеки праці в приміщенні, а також пропозиції щодо поліпшення охорони праці на підприємстві.

 

4.2. Інженерне рішення щодо забезпечення необхідних умов праці

 

У другій частиніна підставі проведеного аналізу студент повинен розрахунками підтвердити ефективність запропонованих рішень. Обсяг та зміст необхідних розрахунків визначається викладачем-консультантом з охорони праці та цивільного захисту зі списку розрахунків (додано мною на кожного студента).

Дані для розрахунків студент бере на виробництві, в установі, де проходив переддипломну практику, або задається викладачем.

 

4.3. Моніторинг і прогнозування обстановки у надзвичайних ситуаціях

 

У третій частиністудент проводить моніторинг і прогнозування обстановки у надзвичайних ситуація. Обсяг та зміст необхідних розрахунків визначаються викладачем-консультантом з охорони праці та цивільного захисту зі списку питань (додано мною на кожного студента).

 

Додаток А

(обов’язковий)

 

№ з/п Шкідливий (небезпечний) фактор Допустимий рівень фактора Фактичний рівень Нормативний документ
         
         

Додаток Б

 

Класифікація надзвичайних ситуацій (НС), що можуть виникнути на території Україні внаслідок відповідних подій

Вид надзвичайних ситуацій Вид надзвичайних ситуацій При-мітка
     
НС техногенного характеру - транспортні аварії (катастрофи), - пожежі, - неспровоковані вибух чи їх загроза, - аварії з викидами (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, - раптове руйнування споруд та будівель, - аварії на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, - гідродинамічні аварії на греблях та дамбах;  
НС природного характеру - небезпечні геологічні, метеорологічні, гідрологічні, морські та прісноводні явища, - деградація ґрунтів чи надр, - природні пожежі, - зміни стану повітряного басейну, - інфекційна захворюваність людей, сільськогосподарських тварин, - масове ураження сільськогосподарських рослин хворобами та шкідниками, - зміна стану водних ресурсів та біосфери  
НС соціально-політичного характеру - реальні загрози терористичного акту, - збройний напад, - захоплення і затримання важливих об'єктів ядерних установок і матеріалів, систем зв'язку і телекомунікацій, - напад чи замах на екіпаж повітряного або морського судна, - викрадення чи спроба викрадення або знищення суден, - захоплення заручників; - встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, - викрадення або захоплення зброї, - виявлення застарілих боєприпасів тощо.  
НС воєнного характеру - застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні чинники ураження населення внаслідок зруйнування атомних і гідроелектричних станцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних відходів, нафтопродуктів, вибухівок тощо  

 


Конкретні індивідуальні завдання (у випадку збігу – різний матеріал!!!)

Прізвище ім’я по батькові студента Тема
1. Афанас`єва Ю.В. 2. Розрахувати бокове одностороннє природне освітлення для даного приміщення. 3. План дій органів управління, сил і структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану на об’єкті громадської діяльності.
2. Василега І.О.   2. Розрахувати систему загального рівномірного освітлення з лампами розжарювання для даного приміщення 3. Стан техногенно-екологічної безпеки в області
3. Воєводін Ю.В. 2. Розрахувати систему загального рівномірного освітлення люмінесцентними лампами для даного приміщення. 3. Можливі аварії, катастрофи, стихійні лиха, причини виникнення подій та їх наслідки для області та України в цілому згідно з класифікатором (Додаток Б)
4. Ворона Б.В. 2. Визначити потужність освітлювального пристрою та кількість світильників у приміщенні при умові створення на робочих місцях загальної рівномірної освітленості, що відповідає нормі. 3. Основні параметри, необхідні для оцінки радіаційної обстановки на об’єктах господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях
5. Горбатенко О.О. 2. Визначити освітленість на робочу місці 3. Основні параметри, необхідні для оцінки хімічної обстановки на об’єктах господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях
6. Кібкало С.В. 2. Виконати розрахунок штучного заземлювального пристрою за відсутності природних заземлювачів 3. Основні параметри, необхідні для оцінки інженерної обстановки на об’єктах господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях
7. Каленіченко І.І. (пускай поднесут одногрупники) 2. Розрахувати зону захисту одинарного стержневого блискавковідводу 3. Основні параметри, необхідні для оцінки пожежної обстановки на об’єктах господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях
8. Кисіль О.В. 2. Визначити відповідність заходів щодо евакуації людей із приміщення встановленим нормам пожежної безпеки та розрахувати можливий час евакуації 3. Послідовність прогнозування та оцінка можливої обстановки на об’єктах господарської діяльності.
9. Куділь П.М. 2. Розробити систему пожежної сигналізації для конкретного приміщення (загальна площа будівлі, кількість кімнат) 3. Організація дозиметричного контролю на об’єктах господарської діяльності.
10. Лазаренко Т.С. 2. Визначити категорію будівлі за вибухопожежною та пожежною небезпекою 3. Організація хімічного контролю на об’єктах господарської діяльності
11. Макарян К.С. 2. Розрахунок природного освітлення робочого приміщення 3. Організаційна структура цивільної оборони на об’єкті господарської діяльності та планування її роботи
12. Михайлішин М.А. 2. Розрахувати бокове одностороннє природне освітлення для даного приміщення. 3. Організація забезпечення засобами індивідуального захисту працівників та інших категорій населення у надзвичайних ситуаціях.
13. Пархоменко О.М. 2. Розрахувати систему загального рівномірного освітлення з лампами розжарювання для даного приміщення 3. Організація евакуаційних заходів
14. Прилепа Д.В. 2. Розрахувати систему загального рівномірного освітлення люмінесцентними лампами для даного приміщення. 3. Організація пристосування приміщень під захисні споруди.
15. Савченко О.О. 2. Визначити потужність освітлювального пристрою та кількість світильників у приміщенні при умові створення на робочих місцях загальної рівномірної освітленості, що відповідає нормі. 3. Захист приміщення від проникнення радіоактивного пилу і небезпечних аерозолів
16. Бондаренко Я.О. 2. Визначити освітленість на робочу місці 3. Основні способи захисту людей під час аварій на хімічно-небезпечних об’єктах
17. Сафонов О.А. 2.. Виконати розрахунок штучного заземлювального пристрою за відсутності природних заземлювачів 3. Прогнозування обстановки під час аварії на підприємстві з пожежонебезпечними технологіями.
18. Федоренко О.І. 2. Розрахувати зону захисту одинарного стержневого блискавковідводу 3. Чинники, що впливають на виникнення і поширення пожеж будівель та споруд
19. Чирва А.С. 2. Визначити відповідність заходів щодо евакуації людей із приміщення встановленим нормам пожежної безпеки та розрахувати можливий час евакуації 3. Заходи, необхідні для прогнозування пожежної обстановки.
20. Чуйко І.Ю. 2.. Розробити систему пожежної сигналізації для конкретного приміщення (загальна площа будівлі, кількість кімнат) 3. Основні вимоги до будівництва населених пунктів з точки зору інженерно-технічних заходів цивільного захисту

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 378 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2227 - | 1965 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.