Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Нормативні інтенсивності подавання пінних засобів




 

5.3.1. Піноутворювачі, що застосовуються для гасіння пожеж у резервуарах, повинні відповідати вимогам ДСТУ 3789-98 та ДСТУ 4041-2001. Під час вибору типу піноутворювача перевагу слід віддавати біологічно “м’яким” плівкоутворювальним піноутворювачам, сертифікованим в Україні. Характеристики деяких піноутворювачів представлено в додатку №3.

5.3.2. Значення інтенсивності подавання робочих розчинів піноутворювачів для гасіння пожеж у резервуарах необхідно приймати не менше значень наданих у таблиці 1.

 

Таблиця 1 - Інтенсивність подавання робочих розчинів піноутворювачів для гасіння пожеж у резервуарах

    Найменування нафтопродукту Інтенсивність подавання робочого розчину піноутворювачів спеціального призначення, дм3/(м2×с) Інтенсивність подавання робочого розчину піноутворювачів загального призначення, дм3/(м2× с)
Піна низької кратності Піна середньої кратності Піна середньої кратності
Нафта та нафтопродукти з температурою спалаху 280С і нижче та рідини, які нагріті до температури вищої за температуру спалаху     0,08     0,08     0,08
Нафта та нафтопродукти з температурою спалаху вище 280С   0,05   0,05   0,05

 

Примітка: Спосіб подавання піни низької кратності під шар нафти (нафтопродукту) може бути застосований тільки для гасіння резервуарів, що обладнані системою “підшарового” гасіння. Для отримання піни необхідно використовувати робочі розчини фторованих плівкоутворювальних піноутворювачів (піноутворювачів спеціального призначення). Норми витрат розчину піноутворювача необхідно приймати за даними проекту на систему “підшарового” гасіння.

У разі гасіння пожеж у резервуарах пінними лафетними стволами необхідно застосовувати піну низької кратності, що утворюється з робочих розчинів піноутворювачів спеціального призначення. Інтенсивність подавання робочого розчину піноутворювача рекомендується приймати не менше 0,11 дм3/(м2× с) для гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху 280С і нижче та рідин, які нагріті до температури вищої за температуру спалаху та 0,08 дм3/(м2× с) для гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху вище 280С. Не рекомендується застосовувати пінні лафетні стволи, як основний засіб, для гасіння пожеж у резервуарах об’ємом більше 3000 м3.

Для гасіння автомобільного палива з добавками ізопропілового або метилового спирту необхідно застосовувати піноутворювачі спеціального призначення. Якщо концентрація спирту в паливі 5 % і більше, інтенсивність подавання робочого розчину піноутворювача рекомендується приймати не менше 0,11 дм3/(м2× с). Не рекомендується застосовувати пінні лафетні стволи.

У разі гасіння газового конденсату піною середньої кратності, що утворюється з робочих розчинів піноутворювачів загального призначення інтенсивність подавання робочого розчину рекомендується приймати не менше 0,3 дм3/(м2× с), а уразі гасіння пінами, що утворюються з робочих розчинів піноутворювачів спеціального призначення – не менше 0,11 дм3/(м2× с).

 

Під час гасіння пожеж допускається одночасне подавання пін, що утворюються з робочих розчинів різних піноутворювачів загального призначення.

У разі гасіння пожеж у резервуарах об’ємом від 5000 м3 включно до 20000 м3 включно, інтенсивність подавання робочих розчинів піноутворювачів рекомендується збільшувати на 20-25%, у разі гасіння пожеж у резервуарах об’ємом більше 20000 м3, інтенсивність подавання робочих розчинів піноутворювачів рекомендується збільшувати на 40-50% від вказаних значень.

У разі подавання піни середньої кратності, що утворюється з робочих розчинів піноутворювачів загального призначення, в резервуар на поверхню пального зверху, рекомендується інтенсивність подавання робочого розчину піноутворювача збільшувати у 1,5 рази, якщо тривалість вільного розвитку пожежі становить більше 3 годин.

Робочу концентрацію піноутворювача у розчині слід приймати за даними, наведеними в табл. 3.1 додатку № 3, або нормативному документі на піноутворювач.

5.3.3. Розрахунковий час подавання піни рекомендується приймати не менше:*

50 хв - у разі гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху 280С і нижче та рідин, які нагріті до температури вищої за температуру спалаху;

30 хв – у разі гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху від 28 до 950С;

25 хв – у разі гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху вище 95 0С.

_______________________________

Примітка. * Розрахунковий час подавання піни прийнято на основі результатів аналізу гасіння пожеж у резервуарах із нафтою та нафтопродуктами і закордонних норм застосування пінних засобів (NFPA).

Якщо гасіння передбачається здійснювати пінними лафетними стволами, то розрахунковий час подавання піни рекомендується приймати не менше:

60 хв - у разі гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху 280С і нижче та рідин, які нагріті до температури вищої за температуру спалаху;

50 хв – у разі гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху від 28 до 950С;

35 хв – у разі гасіння нафти та нафтопродуктів з температурою спалаху вище 95 0С.

5.3.4. Піну середньої кратності слід отримувати за допомогою генераторів піни середньої кратності, а піну низької кратності – за допомогою повітряно-пінних стволів. Тактико-технічні характеристики техніки і апаратури для отримання піни наведено в додатку №6 (табл. 6.1, - 6.4).

5.3.5. Для гасіння розливів горючих рідин в обвалуванні інтенсивність подавання робочих розчинів піноутворювачів слід приймати згідно з даними, наведеними в таблиці 1. Допускається застосовувати для гасіння пожеж горючих рідин в обвалуванні піни низької кратності, що утворюється з робочих розчинів піноутворювачів загального призначення, при інтенсивності подавання робочого розчину піноутворювача не менше ніж 0,2 дм3/(м2×с).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 455 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2298 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.