Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту




Сабақтың мақсаты: 1. Қосу және азайту амалдарын баған түрінде көрсету.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

150-151- беттегі №3,7есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – қосу және азайту амалдарын баған түрінде көрсету.

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 104 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Түсіндірме жұмыс ұйымдастыру.

ондық бірлік
2 7
3 6

27 Ең бірінші бірліктерді қосып аламыз,6+7=13 болады,бір-

36 ліктердің астына 3-ті жазамыз 1онд есімізге,сақтаймыз,

63 2онд+3онд=5онд бұған есіміздегі 1 онд қосамыз сонда

5онд +1онд=6онд Жауабы: 63

№2 Түсіндірме жұмыс ұйымдастыру

 

ондық бірлік
6 3
2 7

63 3<7. Сондықтан 7бірлікті 6 ондықтың бір ондығынан

27 азайтамыз 13-7=6 бірліктердің астына жазамыз.

36 6 онд 1 онд азайтқанда 5 онд қалды. 5 онд -2 онд = 3онд Ондықтың астына жазамыз. Жауабы 36 тең.

№3 Түсіндіріп отырып шығарады.

3. Сергіту сәті.

V. Сабақты бекіту:

№4

Кесінділер сызады.

№5

Д. т-3? Б.-6?

Ә.с-7 Ә.с-7

Б.-6 Шешуі: 6+7=13

Шешуі: 3+7+6=16 Жауабы: барлығы 13 бала

Жауабы: барлығы 16

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 153 бет № 6

Бекітемін:

 

Күні: 3.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту 78+22, 100-22

Сабақтың мақсаты: 1. Санның құрамы, амалдардың қасиеттері сияқты білімге

сүйене отырып қосу мен азайту тәсілдерін түсіндіру.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

153- беттегі № 6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Сабақ мақсаты-78+22;100-22; қосу және азайту тәсілдерін түсіну

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 105 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Қосындылардың мәндерін табады.

70+20=90 8+2=10 90+10=100

78+22=(78+20)+2=100 78+22=(78+2)+20=100 78+22=(70+20)+(8+2) =100

№2 Қосынды мен айырманың мәнін табады.

90-20=70 100-10=90 10-2=8 70+8=78

100-22=(90-20)-2=78 100-22=(90-20)+(10-2)=78

№3 Түсіндіріп отырып шығарады.

3. Сергіту сәті. Қане қанат жазайық,

Қарлығашқа ұқсайық.

Қарлығашқа ұқсап па,

Ұшып, ұшып алайық.

V. Сабақты бекіту:

№4

Қызғалдақ-35 Ұлдар-25

Раушан-?28 кем? Қыздар -? 10 артық?

Шешуі: 35+(35-28) =42 Шешуі: 25+(25+10) =60

Жауабы: барлығы 42 гүл Жауабы: барлығы 60 бала

№5 Сандарды кему ретімен жазады, салыстырады.

98, 89, 87, 78, 64, 52, 46, 25;

91, 84, 71, 48, 32, 23, 17.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 155 бет № 6

Бекітемін:

Күні: 4.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 1. Санның құрамы, амалдардың қасиеттері сияқты білімге

сүйене отырып қосу мен азайту тәсілдерін түсіндіру.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

155- беттегі №6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтау

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 106 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

жүздік ондық бірлік
  7 8
  2 2

78 Ең бірінші бірліктерді қосып аламыз,8+2=10

22 болады,бірліктердің астына 0-ді жазамыз

100 1онд есімізге,сақтаймыз,

7онд+2онд=9онд бұған есіміздегі 1 онд қосамыз

сонда 9онд +1онд=10 онд Жауабы: 100

№2

жүздік ондық бірлік
  7 8
  2 2

100 0<2. Сондықтан 1 жүздіктің 1ондығынан

22 азайтамыз. 10-2=8 бірліктердің астына

78 жазамыз.1 жүзд. =10 онд, 10-1=9 онд

9 онд -2 онд = 7онд Ондықтың астына 7-ні

жазамыз. Жауабы 78 тең.

№3 Түсіндіріп отырып шығарады.

Сергіту сәті.

4. Тақтамен жұмыс.

№4 /а/ Есепті тақтада орындайды.

V. Сабақты бекіту:

№5

Үлкен-9(т) Үлкен-9(т)

Кіші-? 4 артық Кіші-? 4 артық?

Шешуі: 9+4=13 Шешуі: (9+4)+9=22

Жауабы: кіші 13 (т) Жауабы: барлығы 22 (т)

 

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 157 бет № 4/ә/

 

Бекітемін:

Күні: 8.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Көпбұрышты кескіндеу

Сабақтың мақсаты: 1. Геометриялық фигураларды және олардың элементтерін

ажыратуды, сызуды үйрету.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

157- беттегі №4/ә/ есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Сабақ мақсаты-геометриялық фигураларды ажыратуды, сызуды үйрену.

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 107 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Кез келген көпбұрыш сызып олардың неше бұрышы, неше төбесі, неше қабырғасы бар екенін атайды.

№2

Төртбұрыш және бесбұрыш сызады, олардың бұрыштары туралы айтады.

№3

Геометриялық фигураларды пайдаланып өрнек құрастырады.

3. Сергіту сәті.

V. Сабақты бекіту:

№4

Салынғаны- 6(қ) 1 күні-?

Салынбағаны-5(қ)? 2 күні-14(о) 59(о)

Шешуі: 6+5=11 3 күні-20 (о)

Жауабы: барлығ 11 (қ) Шешуі: 59-/14+20=25 Жауабы: 1күні 16(о)

№6

21+19=40 40-19=21 40-21=19

32+18=50 50-32=18 50-18=32

№7

а+46 мұндағы а=0; 0+46=46

а+46 мұндағы а=53; 53+46=99

46-а мұндағы а=24; 46-24=22

46-а мұндағы а=46; 46-46=0

 

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 158 бет № 5

Бекітемін:

Күні: 9.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Ұшбұрыш және тік төртбұрышты бейнелеп көрсету

Сабақтың мақсаты: 1. Геометриялық фигураларды және олардың элементтерін

ажыратуды, ұшбұрыш және тік төртбұрышсызуды үйрету

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты –ұшбұрыш және тік төртбұрышсызуды үйрену

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 108 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Кез келген ұшбұрыш,тік төртбұрыш сызып оның неше бұрышы, неше төбесі, неше қабырғасы бар екенін атайды,ұшбұрыш,тік төртбұрыш екенін дәлелдейді.

№2

Геометриялық фигураларды пайдаланып машинаның моделін құрастырады.

№3

Күртеше -25

Плащтар-? 19 кем

Қолшатыр-сонша

Шешуі: 25-19=6 25+6=31

Жауабы: барлығы 31 қолшатыр

3. Сергіту сәті. Тұрып алып демалайық

Алға қарай бір қадам,

Арта қарай бір қадам.

Жоғары – төмен қарайық.

V. Сабақты бекіту:

№4

18+13=31 31-13=18 31-18=13

28+23=51 51-23=28 51-28=23

38+33=71 71-33=38 71-38=33

№6

27+а мұндағы а=43; 27+43=70

27+а мұндағы а=0; 27+0=27

а-27 мұндағы а=70; 70-27=43

а-27 мұндағы а=27; 27-27=0

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 161 бет № 5

Бекітемін:

Күні: 10.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыш салу

Сабақтың мақсаты: 1. Тік төртбұрыш салудың алгоритмін көрсетіп беру.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

161- беттегі №5 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – тік төртбұрыш салуды үйрену.

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 109 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Жаттығудағы берілген тапсырмаларды орындайды.

2см Р=2см+2см+3см+3см=10см

3см

№2 «Тік төртбұрыш салу» алгоритмі бойынша орындайды.

1-қадам. 1см кесінді сызады.

2-қадам. Төбелері кесінді ұштары болатын екі тік бұрыш салады.

3-қадам. Әр сәуленің басынан бастап бір-бірден 4см кесінді өлшеп сызады.

4-қадам. Белгіленген екі нүктені кесіндімен қосады.

5- қадам. Салынған фигураны тік төртбұрыш екеніне көз жеткізеді.

3. Сергіту сәті.

V. Сабақты бекіту:

№3

Ақ сыр-63кг

Көгілдір-? 32кг кем?

Шешуі: (63-32)+63=94

Жауабы: барлығы 94кг

№4

а+58 мұндағы а=27; 0 27+58=85 0+58=58

58-а мұндағы а=29;58 58-29=29 58-58=0

№6

19+13=32 32-13=19 32-19=13

29+23=52 52-23=29 52-29=23

39+33=72 72-33=39 72-39=33

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 163 бет № 5

 

Бекітемін:

Күні: 11.02.2017ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Шаршы салу

Сабақтың мақсаты: 1. Шаршы салу салудың алгоритмін көрсетіп беру.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

163 - беттегі № 5 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – шаршы салуды үйрену

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 110 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Жаттығудағы берілген тапсырмаларды орындайды.

2см Р=2см+2см+2см+2см=8см

2см

№2 «шаршы салу» алгоритмі бойынша орындайды.

1-қадам. 3см кесінді сызады.

2-қадам. Төбелері кесінді ұштары болатын екі тік бұрыш салады.

3-қадам. Әр сәуленің ұшынан бастап бір-бірден 3см кесінді өлшеп сызады.

4-қадам. Белгіленген екі нүктені кесіндімен қосады.

5- қадам. Салынған фигураны қабырғасы 3см екеніне көз жеткізеді.

3. Сергіту сәті.

V. Сабақты бекіту:

№3

Кітап дүкені-25

Азық-түлік дүкені-?45 артық

Шешуі: 25+45=70

Жауабы: азық-түлік дүкені 70

№4

39+а мұндағы а=61; 0 39+61=100 39+0=39

а-39 мұндағы а=100;39 100-39=61 39-39=0

№6

16+17=33 33-16=17 33-17=16

26+27=53 53-26=27 53-27=26

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

VIII. Үйге тапсырма беру: 164 бет № 5

 

Бекітемін:

Күні: 15.02.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

164- беттегі №5 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтай түсу.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 111 саны

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Май-15кг Май-15кг

Ет-? 7кг артық? Ет-? 7кг артық

Шешуі: (15+7)+15=37 Шешуі: 15+7=22

Жауабы: барлығы 37кг Жауабы: ет 22кг

№2

Әкелінді -50л

түске дейін-20л

Жұмсалды-?

түстен кейін-5л Шешуі: 50-(20+5)=25

Қалды-? Жауабы: жұмсалды25, қалды 25л

3. Сергіту сәті.

№4

2м 3дм+3м 5дм=3м 5дм+2м 3дм 8м 9дм-2м 3дм=9м 8дм+3м 2дм

5дм 9см- 2дм 3см<8дм 3см-2дм 3см 6дм 7см- 2дм 4см>5дм 9см-3дм 2см

№5

Р=3дм+5дм +3дм+5дм=16дм Р =3дм+5дм +3дм+5дм=16дм

№7 2см Р=2см+3см+2см+3см=10см

См

№7

17+17=34 34-17=17

27+27=54 54-27=27

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 167 бет № 3,6

Бекітемін:

Күні: 23.02.2016ж

Математика





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-30; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 571 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

4291 - | 3966 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.