Лекции.Орг


Поиск:




Сабақтың тақырыбы: Бірдей сандарды азайту




Сабақтың мақсаты: 1. Бірдей сандарды азайтудың мән-мығынасын ашу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

178- беттегі №4,6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – бірдей сандарды азайтудың мән-мығынасын ашу.

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:709 800 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

8-4-4 (екі бешпетке тігіледі)

№2

6-2-2-2 (екі адамның қолына салынады)

№3

6-3-3=0 6-2-2-2=0 10-5-5=0 10-2-2-2-2-2=0

3. Сергіту сәті.

V. Сабақты бекіту:

№4

Ересектер-13

Балалар-? 49 артық?

Шешуі: 13+(13+49)=75

Жауабы: барлығы 75 адам

№5

х+54=89 89-х=45 х-54=45

х=89-54 х=89-45 х=54+45

х=35 х=44 х= 99

35+54=89 89-44=45 99-54=45

89=89 45=45 45=45

№7

18+19=37 37-18=19 37-19=18

28+29=57 57-28=29 57-29=28

Кел, ойнайық! «Саңырауқұлақ тер»

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 180 бет № 6

Бекітемін:

Күні: 16.05.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Өзіндік жұмыс.

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

180- беттегі №6 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтай түсу.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:801 802 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

12-3-3-3-3 (12 алманы 4 тәрелкеге бөліп салады)

№2

4-1-1-1-1 (әр кеседе 1 л)

№3

14-7-7 =0 16-8-8=0

14-2-2-2-2-2-2-2=0 16-2-2-2-2-2-2-2-2

Сергіту сәті.

№4

Әнші-20 Қатысты-42(а)

Биші-6 60 Жүлде алды-6(а)

Домбырашы-? Жүлде алмады-?

Шешуі: 60-(20+6)=34 Шешуі: 42-6=36

Жауабы: домбырашы 34 Жауабы: жүлде алмады 36 адам

№5

27+х=90 90-х=63 х-27=63

х=90-27 х=90-63 х=63+27

х=63 х=27 х= 90

27+63=90 90-27=63 90-27=63

90=90 63=63 63=63

№6

19+19=38 38-19=19

29+29=58 58-29=29

Кел, ойнайық! «Балық аула»

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 183 бет № 7

Бекітемін:

Күні: 20.05.2016ж

Математика негіздері

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

183- беттегі № 7 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтай түсу.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:803 804 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Арасы-80м Біреуі-5м

Жүрді-30м Екіншісі-? 6м артық

Жүгірді-? Ұзындығы-?

Шешуі: 80-30=50 Шешуі: (5+6)+5=16

Жауабы: жүгірді 50м Жауабы: ұзындығы 16м

№3

40+(60+30)=(40+60)+30 (20+80)-60=20+(80-60)

5тәул. 14 сағ>4тәул. 24сағ 3тәул. 12 сағ<3тәул. 22сағ

3. Сергіту сәті.

№4

(72+28)-46 = 54 (23+64)-45=42

(94-67)+58= 85 (65+34)-69=30

№5

19+71=90 90-19=71 90-71=19

29+61=90 90-29=61 90-61=29

39+51=90 90-39=51 90-51=39

Кел, ойнайық! «Сөз құрастыр».

45+19 р
24-15 ұ
63-17 е
84-14 ы

                   
         
 
 


VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 184-185 бет №5,6





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-30; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 484 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

777 - | 749 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.