Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мета і зміст навчальної практики




ВСТУП

 

Навчальна практика студентів Рівненського інституту Київського університету права НАН України є невід’ємною складовою освітньо-професійної підготовки фахівців, основним завданням якої є якість практичної підготовки випускника за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

На навчальну практику направляються студенти другого курсу денної форми навчання. Тривалість практики – 12 календарних днів.

Бази практики визначаються кафедрою спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту КУП НАНУ. Студенти можуть самостійно з дозволу кафедри підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання.

Базами практик можуть бути:

1) місцеві органи державної виконавчої влади;

2) виконавчі комітети органів місцевого самоврядування.

Основними нормативними актами, що регламентують організацію і проходження навчальної практики студентами є Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах України, затверджене наказом Міносвіти України № 161 від 2 червня 1993 р., та Наказ Київського університету права НАН України про проходження практики студентами Рівненського інституту КУП НАНУ у 2012-2013 навчальному році від 01.11.2012 р. № 136.

Програма практики є основним навчально-методичним документом для студентів та керівників практики від КУП НАН України та від бази практики, розроблена відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 8 квітня 1993 р. № 93, регламентує завдання, зміст, загальні питання організації і проведення практики, в органах місцевого самоврядування та місцевих державних адміністраціях.

У призначений час студент повинен прибути на базу проходження практики, ознайомитися з порядком її проходження у відповідній установі, отримати індивідуальні завдання від керівника бази практики, ознайомитися з правилами внутрішнього трудового розпорядку. Практику необхідно починати з ознайомлення з законодавством, яке регулює діяльність установи, де студент проходить практику, з відомчими нормативними актами – наказами, інструкціями, положеннями тощо.

Студент також повинен ознайомитися з організацією діловодства, обліку та звітності.

За період практики необхідно засвоїти навички практичної роботи, оволодіти формами і методами виконання завдань, функціями, які покладені на установу – базу практики.

Мета і зміст навчальної практики

Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами ведення претензійно - позовної роботи та формами управлінської діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування; формування у студентів на базі одержаних у вищому навчальному закладі теоретичних знань з курсів господарського права та господарського процесу, конституційного та адміністративного права, цивільного права та цивільного процесу, професійних умінь і навичок для вирішення конкретних життєвих ситуацій і прийняття самостійних рішень в реальних умовах; виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

Зміст і послідовність навчальної практики визначаються цією програмою згідно з навчальним планом. Практика проходить у формі самостійного виконання студентом визначених цією програмою загальних та заснованих на них індивідуальних завдань.

В результаті проходження практики студент повинен ознайомитися з:

- основними положеннями Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, що визначають правовий статус і регламентують діяльність місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;

- повноваженнями місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування в Україні;

- організацією роботи їх структурних підрозділів та окремих посадових осіб.

Навчитися:

• готувати проекти різних документів, пов'язаних з діяльністю бази практики: статути, рішення, розпорядження, накази, протоколи, позови, претензії, різні цивільно-правові договори тощо;

• здійснювати правове і організаційне забезпечення проведення окремих організаційних заходів (загальних зборів, сесій, засідань комітетів, комісій тощо);

• працювати із зверненнями громадян.

Таким чином проходження практики сьогодні покликано:

• поглибити, систематизувати і закріпити знання, отримані на протязі вивчення юридичних дисциплін;

• сформувати особисті навички практичної роботи при розгляді різноманітних правових питань;

• розвинути вміння самостійно працювати з законодавчо-нормативною базою, розглядати та вирішувати окремі питання;

• практично ознайомитися з діяльністю установи, структурою управління установи та вивчити практичне надання послуг;

• закріпити здібності студента підбирати, систематизувати та аналізувати необхідну інформацію, яка потрібна для проведення діяльності бази практики.

 

2. Загальні завдання для студентів

Під час проходження навчальної практики студенти повинні в повному обсязі і в такій послідовності виконати наступні завдання:

1. Вивчити і законспектувати у робочі зошити основні положення Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, що визначають основні положення, принципи діяльності, правовий статус відповідного місцевого органу державної виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, конкретного структурного підрозділу, де проходить практика.

2. Ознайомитися з структурою, функціями та повноваженнями відповідних органів, їх структурних підрозділів (регламенти, типові положення, положення тощо).

3. Ознайомитися з функціональними обов’язками працівників структурних підрозділів, де безпосередньо проходить практика.

4. Ознайомитися з організацією роботи відповідного органу: планування роботи, облік проведених заходів, контроль за виконанням планів, вказівок і розпоряджень вищестоящих органів, діяльності в цілому.

5. Вивчити основні напрями, форми і методи діяльності органу, де проходить практика.

6. Вивчити організацію діловодства у відповідному органі зокрема, порядок ведення діловодства за зверненнями громадян.

7. Ознайомитися з формою, структурою та змістом основних видів документів, пов’язаних з діяльністю органу, його структурного підрозділу (розпорядження, рішення, постанова, наказ, припис, протокол, статут, позов, претензія тощо).

8. Бути присутнім (по можливості) на всіх заходах організаційного характеру, що проводяться на базі практики (сесії, засідання, наради, семінари тощо).

9. Ознайомитися з основними формами взаємодії місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

10. Виконати індивідуальне завдання. Індивідуальні завдання практиканту даються керівником практики. Вони можуть бути пов'язані з науковою студентською роботою або випливати з інтересів бази практики.

11. Систематично вести записи у щоденнику практики та в робочому зошиті, подавати їх керівникові практики на перевірку. Оформлені належним чином документи по навчальній практиці своєчасно представити на кафедру навчального закладу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 371 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2254 - | 2184 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.