Утилізація документації може призвести до проблем у майбутньому, особливо якщо у вас є, щоб перезавантажити програмне забезпечення з самого початку. Документація може також містити ліцензії на законне використання програмного забезпечення. Тому вкрай важливо, щоб захистити документацію і переконайтеся, що він легко доступний.
Захисту від вірусів
Вірус: комп'ютерні програми, які посаджені на одному комп'ютері, а потім перевели, заховані в корисну інформацію, з одним або декількома іншими комп'ютерами з наміром пошкодити і знищити інформацію в комп'ютер одержувача.
Віруси є надзвичайно поширені. Багато різних типів вірусів існує, починаючи від тих, які заважають вам відкритті словом оброблених документів, аж до тих, що знищити весь вміст жорсткого диска. Віруси можуть потрапити кількома способами, наприклад, шляхом обміну дискет, через повідомлення електронної пошти і через завантаження документів з Інтернету. Мережі зробити це набагато простіше для вірусів пересуватися. Як тільки вірус потрапляє в комп'ютерну систему організації вона може поширитися дуже швидко. Нові віруси з'являються щотижня, тому важливо, щоб користувачі мали до сучасного антивірусного програмного забезпечення для боротьби з цією проблемою.
Якщо користувачі мають програмне забезпечення, яке неліцензованих це може означати, що він є "піратським" або "бутлег" програмного забезпечення. Це програми, які були незаконно скопійовані. Програмне забезпечення такого роду іноді містять віруси, які можуть бути надзвичайно руйнівним для комп'ютерів.
Мейнфрейми ОБЧИСЛЕННЯ
ЕОМ обчислювального розроблені в той час, коли обчислювальна потужність була дорогим і дефіцитним ресурсом. Для того, щоб використовувати дорогі комп'ютерні технології ефективно, організації повинні були поділитися своїми ресурсами. Багато хто з комп'ютеризованих додатків, таких як виставлення рахунків, закупівлі, розрахунок заробітної плати, бухгалтерський облік і т. д., що займаються організацією в цілому.
Якщо вихідні підстави для обчислювальної моделі мейнфреймів були вартість та обмеженість ресурсів, поточні причини поділу влади комп'ютером
• Безпека: захист даних від зовнішніх або несанкціонованого доступу
• цілісність: гарантії того, що дані не пошкоджені і що повторюваність досяжно з використанням тих же додатків і даних
доступність системи: централізовані кошти можна керувати за допомогою команд зрушень 24 години на добу, збільшуючи інвестиції в ІТ-обладнання та дозволяє більшу діяльність обробка даних буде здійснюватися ефективно
обміну даними: введення даних або створених в одній частині організації стає доступними для інших частин
• застосування: багато сучасних додатки, такі як системи управління персоналом, необхідний доступ до загальних пулом ресурсів.
Сьогодні, універсальні обчислювальні більше не дорогий ресурс, обмін і раніше економічно ефективним засобом забезпечення обчислювальної потужності. Недавні дослідження показали, що на кожного користувача, універсальні обчислювальні надає найменш дорога форма обчислень.
Середовища мейнфреймів включає в себе не тільки апаратні засоби. Безпеки, цілісності та доступності системи ЕОМ може бути досягнуто тільки, якщо комп'ютерний центр укомплектований людей з необхідними навичками, виконуваних відповідно до набору практик і управляється з дисципліною (тобто, процеси та процедури), що забезпечує відповідного рівня безпеки, цілісності та доступності. Це і є "середовищі мейнфрейми.
У середовищі мейнфрейм, багато людей поділяють доступ до ЕОМ.
Великий центральний процесор зберігається в спеціально побудованому комп'ютерний центр укомплектований персоналом, відповідальним за підтримання його. Фізичні особи в організації доступу до ЕОМ через термінали на своїх робочих столах для того, щоб загальні організаційні ресурси, такі як програмне забезпечення або електронних даних. Як ми використовуємо термін сьогодні, мейнфреймів фактично визначили більше, "навколишнє середовище", в якій ЕОМ працюють. Іншими словами, фізичному середовищі: контроль температури і вологості і фізичної безпеки у зв'язку з мейнфреймів за зачиненими дверима.
ЕОМ використовуються в якості інструментів для підтримки даного «бізнес» додатків, таких як
• обробка заявок на отримання ліцензій
• обробка уряду інформацію про заробітну плату
• обробка фінансової звітності
• Обробка екологічної інформації ресурсу.
У всіх цих додатків, загальним знаменником є процес роботи і правила для проведення процесу. Кожен проводить частину всього процесу роботи і кожен повинен завершити свою роботу у відповідності з процедурами, щоб переконатися, що робота виконана задовільно, і дані є повними та послідовними.
Наприклад, якщо десять чоловік несуть відповідальність за управління уряду заробітної плати, кожна з них матиме окрему відповідальність. Вони будуть мати доступ до тієї ж бази даних через головний комп'ютер, і кожна людина повинна завершити своє завдання адекватного перед «робота» можна вважати завершеним.
Автоматизація даного процесу роботи, такі як обробка інформації уряду заробітної плати, часто розглядається як інформаційна система.
Інформаційні системи: поєднання інформації, технологій, процесів і людей разом, щоб підтримувати цей бізнес-цілі.
Мейнфрейм є даних і додатків сховища для більшості організацій. Він також є центром для більшості онлайн діяльності. Вважається, що мейнфрейми ще вдома 90 відсотків даних великих організацій покладаються на вести свій бізнес. Незважаючи на твердження, що технології мейнфреймів вимирає, продажів апаратного та програмного забезпечення ЕОМ залишатися стабільним. "Мейнфреймів" термін завжди мав образ щось великого розміру. Тим не менш, якими б великими мейнфреймів рано»наповняє кімнату" були, сучасні версії сьогоднішній не більше, ніж розмір побутовий холодильник. Рівня мейнфреймів складності виросла за більш ніж тридцять років своєї еволюції; організації як і раніше визнають його переваги з точки зору продуктивності, надійності і безпеки.
Network Computing
Мережевий середовища обчислень є той, в якому організація зв'язані один з одним персональних комп'ютерів, які були підключені в мережу.
Є кілька типів комп'ютерних мереж.
Локальна мережа: комп'ютерні мережі розташовані у відносно обмеженому просторі, наприклад в кампусі будівлі, установи чи ВНЗ. Також відомий як LAN.
Wide Area Network (WAN): комп'ютерна мережа, яка охоплює великі географічні зони.
Є близько 25 мільйонів комп'ютерів, підключених до локальної мережі по всьому світу. Метою мереж персональних комп'ютерів і навіть мейнфрейми разом, щоб дозволити співробітникам в організації
• спілкуватися один з одним, а також інші за межами організації, як правило, за рахунок використання електронних повідомлень
• доступ до інформації і послуг підтримуються на World Wide Web
• обмінюватися документами і даними
• підтримувати різні робочі процеси в організації, заснованої на автоматизацію конкретних задач.
Мережева середа може варіюватися по складності від найпростіших до дуже складних. У деяких мережах використовується для підтримки простий електронної поштового зв'язку. В інших мереж, співробітники можуть обмінюватися документами один з одним і проводять роботу своїх робочих груп, проектних команд, і т.д. шляхом обміну електронними документами через електронну пошту. Найбільш складні організації можуть мати автоматизовану весь процес роботи. Наприклад, проекти документів, таких, як відповіді на листи, направлені в старших посадових осіб, спрямовуються через різні рівні твердження (наприклад, дії офіцера менеджера до директора по старшою посадовою особою), ніколи не друкується на папері (за винятком, мабуть, остаточний варіант, який повинен бути підписана старшим посадовою особою).
Комп'ютерна мережа може бути простою і обмежуються невеликим числом комп'ютерів або складні, пов'язуючи велика кількість комп'ютерів.
Комп'ютері, який не підключено до мережі згадується як окремий комп'ютер. Коли комп'ютер фізично підключений до локальної мережі за допомогою кабелю або іншого каналу зв'язку, комп'ютер стає робочої станції в мережі. Кожен пристрій в мережі: робочих станцій, серверів і принтерів, називається вузлом.
Вузол: Обробка місцеположення в мережі.
Робоча станція зазвичай має всі звичайні ресурси, які знаходяться в особистому обчислювальної середовищі (жорстких дисків, програмного забезпечення, даних і принтер). Тим не менше, користувачі робочих станцій також буде мати доступ до мережевих ресурсів, які зазвичай включають в себе програмне забезпечення, місце для зберігання файлів даних і принтерів, крім тих, на локальній робочій станції. У мережі, мережевий сервер зазвичай надає програмні додатки і місця для зберігання файлів даних.
Мережевий сервер: комп'ютер, який підключений до мережі і що «служить» або розподіляє ресурси для користувачів мережі.
Мережі використовують різні види серверів для виконання конкретних функцій. Наприклад, файловий сервер, це комп'ютер і пристрій зберігання присвячена зберігання файлів.
Файловий сервер: комп'ютер, який служить або поширює прикладних програм і файлів даних на робочих станціях в комп'ютерній мережі. Жорсткому диску файл-сервер розділяють робочих станцій в мережі.
Будь-який користувач мережі може зберігати файли на сервері. Інші типи серверів включають принт-сервер для управління одним або декількома принтерами та сервер бази даних для обробки запитів до бази даних.
Більшість користувачів мережі необхідно буде зрозуміти, файлові сервери, тому що це, де вони будуть зберігати свої файли в мережі. Типова локальна мережа використовує потужний комп'ютер як файл-сервера. Тим не менш, мінікомп'ютер або ЕОМ також може бути файловим сервером. Файлові сервери поділяються на три категорії, виділені, не виділених серверів і серверів додатків.
Виділений сервер файлів присвячена тільки задачу по розробці програм і файлів даних на робочих станціях. Виділений файловий сервер не обробляє дані або запускати програми для робочих станцій. Замість цього програми виконується з використанням пам'яті і процесора робочої станції.
У деяких випадках, комп'ютерних мереж виконує подвійну роль як файл-сервера і робочих станцій. Коли не виділений файл-сервер використовується, комп'ютер, робоча станція функціонує як нормальна робоча станція, але й інших робочих станціях може отримати доступ до програм і файлів даних з жорсткого диска комп'ютера робочої станції користувача.
Сервер додатків являє собою комп'ютер, який працює програмних додатків і працює результатів обробки на робочих станціях, як просили. Сервер додатків дозволяє використовувати обчислювальну потужність сервера і робочої станції. Використання сервера додатків обробки розпадається між клієнтської робочої станції та сервера мережі. Цей метод також називають архітектуру клієнт / сервер.
Деякі мережі включають в себе комп'ютер, як правило, міні-ЕОМ або мейнфреймів з додатком терміналів. Термінал має клавіатури і екрану, але не має локальний пристрій зберігання та обробки не робить сама по собі. Коли термінал підключений до комп'ютера, вся обробка відбувається на хості.
Програмне забезпечення по локальній мережі зазвичай включає в себе багато з тих же додатків можна було б використовувати в особистих обчислювальної середовища, таких як обробка текстів, електронні таблиці, бази даних управління і так далі. Оскільки використання збільшенням мереж, однак, організації почали вимагати програмного забезпечення, які полегшують потоку і обміну документами. Це програмне забезпечення включає в себе груповий і робочих програм.
Groupware: Прикладне програмне забезпечення, яке підтримує спільної роботи групи користувачів з управління графіками, спільного використання документів та здійснення зв'язку всередині групи.
По суті, груповий управляє пулом документів і дозволяє користувачам отримати доступ до цих документів одночасно. Ключовою особливістю групового є документом керування версіями, яка підтримує всі зміни в документ, коли більш ніж один член групи переглядає документ.
Workflow програмне забезпечення: Програмне забезпечення, яке автоматизує процес маршрутизації електронних документів з однієї особи до іншої в зазначеній послідовності і часу.
Workflow програмне забезпечення полегшує процес або ряд кроків. Робочий процес заснований на «процес-орієнтованої моделі", а не груповий автора "інформаційно-орієнтованої моделі. З робочого програмного забезпечення, основний акцент робиться на ряд кроків. За допомогою програмного забезпечення групової роботи, документи знаходяться в центрі уваги.
Peer-рівному мережі: робочих станцій має обов'язки.
Peer-рівному мережі просто зв'язати кілька комп'ютерів разом без мережевого сервера. Це більш дешевий спосіб мережі, і в той час файли і принтери можуть використовуватися більш широкі переваги наявності мережевого сервера, будуть втрачені.
Основна перевага комп'ютерної мережі є те, що всі користувачі можуть спільно використовувати ресурси, замість того, користувачі кожен підтримувати свої власні ресурси. Це не необхідно придбати декілька копій програмного забезпечення, замість ліцензії можна придбати на використання програмного забезпечення в мережі, яка дозволяє кожному використовувати програму в той же час.
Коли комп'ютерна мережа використовується, пошук, отримання і зберігання файлів в мережі не дуже відрізняється від процесу використовується на ізольованому комп'ютері. Однак, при використанні мережі, безпека є набагато важливішою проблемою. Інформація тепер доступна для широкої групи людей, чутливих або особиста інформація повинна бути захищена.
Внутрішня мережа, яка належить організації і доступний тільки для членів цієї організації часто називають Intranet.
Інтранет: внутрішня комп'ютерна мережа, яка належить організації і доступний тільки для членів цієї організації.
ІНТЕРНЕТ
Інтернет розвивалися протягом останніх тридцяти років від оперення експеримент з чотирма комп'ютерами у величезну інформаційну мережу, яка з'єднує мільйони мікрокомп'ютери, міні-ЕОМ і ЕОМ. У 1998 році Інтернет був більш ніж 100 млн. користувачів у всьому світі, і це число швидко зростає. Інтернет є децентралізованою дизайн і, що примітно, ця анархія дизайну працює добре.
Інтернет: збір місцевих, регіональних і національних комп'ютерних мереж, які пов'язані один з одним для обміну даними та розподіляти завдання по обробці.
Існують різні способи доступу в Інтернет, найбільш поширений істота через постачальника послуг Інтернету (ISP). Провайдер є компанією, яка заряджає поточної плати за надання доступу в Інтернет для підприємств, організацій і приватних осіб. Інтернет-провайдер надає користувачеві з необхідним програмним забезпеченням зв'язку (наприклад, електронна пошта) і облікового запису користувача. Користувач надає модем, для підключення комп'ютера до телефонної лінії користувача. Комп'ютер користувача набір комп'ютером провайдера і встановлює з'єднання по телефонній лінії. Після підключення даних провайдера маршрутів між комп'ютером користувача і Інтернетом. Більшість провайдерів пропонують комутованого Інтернет-з'єднання і доступу до електронної пошти, а також додаткові послуги. Деякі інтернет-провайдери пропонують прямий доступ до Інтернет без використання пропрієтарного програмного забезпечення.
Інтернет об'єднує мільйони людей по колекції комп'ютерних мереж.
З'єднання, яке використовує телефонну лінію для встановлення тимчасового підключення до Інтернет називається модемне з'єднання. Коли комп'ютер користувача вішає трубку, обриві зв'язку. Телефонна лінія забезпечує дуже вузьку трубу для передачі даних. Його типова ємність тільки 28 800 біт в секунду (біт). Використання телефонної лінії, час для передачі вмісту на 680 мегабайт CD-ROM був би більше 53 годин. Більш швидка цифрова передача даних тепер доступна в деяких провайдерів телекомунікацій в різних частинах світу.
World Wide Web був створений в 1990 році як простий у використанні джерело інформації.
World Wide Web: система комп'ютерної мережі, яка дозволяє користувачам переглядати інформацію на комп'ютерах по всьому світу.
World Wide Web відкрила інтернет для мільйонів людей, зацікавлених у пошуку інформації. Є більше одного мільйона веб-сайтів по всьому світу, і їх число зростає дуже швидко. World Wide Web складається з документів, званих веб-сторінок, які містять інформацію по конкретній темі. Веб-сторінка може також містити одну або кілька посилань, які вказують на інші веб-сторінки.
Посилання: посилання на інший документ в середу, як World Wide Web, що користувачі можуть перейти безпосередньо натиснувши на на екрані поводження з мишею комп'ютера.
Посилання дозволяють легко слідувати за потоком відповідної інформації, навіть якщо сторінки зберігаються на комп'ютерах, розташованих у різних країнах. Кожна веб-сторінка зберігається у вигляді HTML (мова розмітки гіпертексту) документом.
HyperText Markup Language (HTML): Одним з основних стандартів, які контролює, як World Wide Web працює, це SGML визначення типу документа, який визначає, як веб-сторінки, форматування і відображення і, отже, дозволяє інформації бути обмінені на World Wide Web.
Стандартизовані Генеральний мова розмітки (SGML): метамова, які можуть бути застосовані до документів для того, щоб зберегти свою структуру і контекст.
HTML-документ містить спеціальні інструкції називаються HTML тегів, які говорять на веб-браузеру, як відображати текст, графіку і фону веб-сторінки.
Веб-браузери використовуються для перегляду веб-сторінок, передача файлів між комп'ютерами, доступ до комерційним інформаційним службам, відправляти електронну пошту і спілкуватися з іншими користувачами Інтернету.
Веб-браузер: програмне додаток, що дозволяє користувачеві знайти і переглянути сторінки на веб-сайті. Також відома як браузер.
Для запиту на веб-сторінці користувачеві або типів в URL (Uniform Resource Locator) адреси або використовує «миша» натиснути на посилання веб-сторінки.
Uniform Resource Locator (URL): глобальна адреса документів та інших ресурсів на World Wide Web. URL-адреси можуть вказувати на виконувані файли, які можуть бути обрані за допомогою FTP (File Transfer Protocol, ftp://) або веб-сторінки, які можуть бути отримані з використанням HTTP (протокол передачі гіпертексту, http://).
Після того, як http://, наступний сегмент адреса сервера імен. Сервер це комп'ютер і програмне забезпечення, які роблять дані. Веб-сервер, наприклад, це комп'ютер, який використовує програмне забезпечення веб-сервера для передачі веб-сторінок в Інтернеті. Більшість веб-серверів, імена доменів з префіксом WWW. Ввівши назву веб-сервер, один звертається до головній сторінці сайту.
Головна сторінка: На головній сторінці веб-сайту. Як правило, головна сторінка служить в якості покажчика або змісту інші документи, що зберігаються на місці (тобто, адреса).
Сайт: місце на World Wide Web.
Головна сторінка схожа на титульний лист і зміст у книзі. Він визначає сайту і містить посилання на інші сторінки на сайті. Нижче наведено приклад домашньої сторінки належать ICA, які проглядаються з використанням певного типу браузера програмне забезпечення під назвою Microsoft Explorer.
Веб-браузер є воротами в комерційних інформаційних послуг, а також безкоштовні сайти в Інтернеті. Комерційна інформаційна служба забезпечує доступ до комп'ютерної інформації за плату. У 1997 році приблизно 17 мільйонів чоловік підписалися на чотирьох провідних комерційних інформаційних послуг: America On-Line, Compuserve, Microsoft Network і The Prodigy.
Сервер відправляє дані на веб-сторінку через Інтернет на комп'ютері. Дані включають в себе дві речі: інформацію користувач хоче переглянути і набір інструкцій, який говорить браузеру, як відображати його. Інструкція включає специфікації для кольору фону, розміру тексту, і розміщенню графіки. Додаткові інструкції повідомити браузеру, що робити, коли користувач натискає на посилання. Меню браузера і панелі інструментів допомагають користувачам переміщатися по Web, оскільки вони слідують посилання. Кнопки Назад і Вперед простежити і повторити шлях користувачів через лінком з однієї веб-сторінки на іншу. Браузер зберігає і може відображати список сторінок, відвідуваних під час кожної сесії. У браузері можна також зберігати список улюблених сайтів, який часто називають закладки, щоб дозволити користувачеві, щоб перейти безпосередньо на сайт, вони хочуть бачити замість того, щоб ввести його URL кожен раз.
Користувачі можуть знайти інформацію в Інтернеті за допомогою пошукової системи. Є цілий ряд веб-сайтів, які надають засоби пошуку та Інтернет-провайдера будуть посилання на ці сайти.
Пошукова система: програму, яка шукає документи за вказаними ключовими словами і повертає список документів, в яких ключові слова були знайдені.
І КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Прикладне програмне забезпечення включає в себе програми, які користувачі одержують доступ для проведення робіт. У цьому уроці розглядаються два додатки, які можуть становити особливий інтерес для студента: бази даних і електронна пошта ("електронна пошта"). Він вводить ключові поняття, пов'язані з яким базам даних і електронної пошти робіт.
Будь ласка, пам'ятаєте, цей урок не призначений для забезпечення всебічного пояснення технічні деталі всіх додатків. Інші програми буде текстовими документами, таблицями та презентаціями. Короткий опис цих типів програмного забезпечення можна знайти в уроці 1.
БАЗИ ДАНИХ
База даних являє собою набір інформації, що зберігається на одному або декількох комп'ютерах.
База даних: структуроване зібрання логічно пов'язаних даних, призначений для задоволення різних додатків, але управляється незалежно від них.
Зокрема, база даних є самостійним описом набір інтегрованих записів. База даних самоопису в тому, що він містить, на додаток до джерела даних користувача, опис власної структури (наприклад, в словнику даних). Це словника даних, які роблять можливою незалежності даних (наприклад, системи управління базами даних карт полів даних у записі та виконує інші аналогічні перетворення)
База даних являє собою набір інформації, що зберігається на комп'ютерах.
У середині 1960-х років, великі організації стали застосовувати силу технології мейнфреймів бази даних для адміністративних функцій. Як "комп'ютер" це термін передбачає, спочатку більшість адміністративних використання комп'ютерів були обробити дані, а не текст. Ці, як правило, діяльність, пов'язану з великим обсягом чисельних розрахунків, де робочий процес був дуже передбачуваним і рутини. Типові приклади включають в себе заробітну плату,
рахунки адміністрації або персональних даних. Ці додатки баз даних були в основному масштабах всієї організації систем обробки транзакцій.
Обмеження обробки файлів завадило легкої інтеграції даних. База даних технологій відбулося обіцянку вирішенні цих проблем настільки велике, організацій почали розвивати організаційну бази даних. Компанії централізованих їх оперативних даних, таких як замовлення на постачання, інвентаризації та обліку даних у цих базах даних; цих додатків баз даних були в основному масштабах всієї організації, системи обробки транзакцій.
Спочатку, обробка бази даних була розроблена для використання в середовищі мейнфрейми. Тим не менш, в кінці 1970-х років до початку 1980-х років, технологія баз даних почав рухатися від мейнфреймів до персональних комп'ютерів. В результаті, системи управління базами даних поступово став більш потужним і простим у використанні. До середині-кінці 1980-х років, комп'ютери починають бути пов'язані між собою за допомогою мережі, яка дозволила комп'ютерам для передачі даних один з одним на раніше неймовірні ціни. У свій час, користувачі хотіли б поділитися своїми базами даних, а також, це привело до розробки багатокористувацьких додатків баз даних в локальних мережах (LAN).
Бази даних були спочатку розроблені з використанням ЕОМ, але тепер поширені на персональних комп'ютерах і в мережевих середовищах.
Нижче наводиться короткий опис концепції баз даних. Для того щоб зрозуміти баз даних, важливо почати з полем даних.
Поле даних: простір, виділений для конкретного елемента інформації. В базі даних, поля є найменшими одиницями інформації Ви можете отримати доступ.
Поле даних містить одну частину інформації (ім'я, прізвище, міністерства, номер співробітника, заробітна плата і т. д.). Збір даних полів містять записи, наприклад, в цьому прикладі, запис про співробітника.
База даних записи: повний набір інформації в базі даних; записи складаються з полів, кожне з яких містить один елемент інформації.
Колекція записів (в даному випадку, записи про співробітників) включає в себе базу даних. Структуровані бази даних зазвичай зберігають дані, які описують колекцію подібних осіб. "Заробітна плата та пільг» є прикладом юридичної особи; «освіта / навчання" є ще однією особою. База даних п співробітника зберігаються дані про співробітників в організації. Медична база даних зберігає дані для набору пацієнтів. Інвентаризація базі даних зберігаються дані для колекції елементів, що зберігаються в складі.
Структура даних відноситься до загального дизайну для запису в базі даних, таких як поля, що містяться в певний вид і конфігурацію поля і суб-полів для введення даних. Структура даних повинна представляти єдиний формат для обміну інформацією.
Структура даних: схеми для організації пов'язаних частин інформації. Основні типи структур включають в себе: файли, списки, масиви, записи, дерева, таблиці. Кожна з цих основних структур має багато варіацій і дозволяє різні операції, виконувані на даних.