Комп'ютери складається з двох частин: апаратне і програмне забезпечення.
Обладнання: фізична обладнання, необхідне для створення, використання, обробки і зберігання електронних даних.
Програмне забезпечення: комп'ютеризована інструкції, працювати на комп'ютері, управляти даними і виконання певних функцій чи завдань.
Всі комп'ютери потрібні такі апаратні компоненти:
центральний процесор (CPU)
Центральний процесор (CPU): чіп або чіпи в серце комп'ютера, щоб він міг обробляти дані. Також відомий як процесор.
Пам'яті
Пам'ять: область в комп'ютерній системі, яка зберігає дані в черзі на обробку.
Пристрої зберігання
Пристрій зберігання даних: місце, де комп'ютер поміщає дані.
• Пристрої введення: пристрої, які дозволяють дані і інструкції для входу комп'ютера (таких як клавіатура, миша, сканер)
Вхід: Будь ресурсів, необхідних для функціонування процесу, в ході якого він буде перетворений в один або декілька виходів.
вихідних пристроїв: пристрої, які дозволяють інформації, яка буде представлена (тобто, видається) для користувачів, такі як дисплей або принтер)
Висновок: продукт перетворення входів в процесі.
Принтери, сканери та зовнішні диски, які можуть бути підключені до комп'ютера Також іноді називається «периферійні пристрої.
Периферійні пристрої: Будь-яка частина обладнання в комп'ютерній системі, яка насправді не всередині самого комп'ютера.
Центральне процесорний пристрій (CPU) є серцем комп'ютера. Він виконує всі вказівки, наведені в програмі, таких як текстовий редактор або електронну таблицю. Процесор складається з одного або декількох чіпів (інша назва "інтегральних мікросхем").
Чіп: невеликий шматочок напівпровідникового матеріалу (наприклад, кремнію) близько 1 см (¼ дюйма), на якому інтегральна схема запроваджена. Інтегральна схема являє собою число електронних компонентів об'єдналися в дорозі на електроенергію. Центральний процесор чіпи містять схеми представляє CPU.
Мікропроцесор є особливий тип чіпа. Оригінальний персональний комп'ютер IBM використовувала мікропроцесор Intel 8088. Більшість мікрокомп'ютерів сьогоднішній призначені навколо мікропроцесора від одного з двох сімейств продуктів: x86 або Power. 80286, 80386, і 80486 моделей, які потім були передані в останні три цифри, 286, 386 і 486. Для наступного покоління, однак, Intel порушив традицію і представила Pentium в 1993 році. У 1997 році він представив Pentium II для вирішення мультимедійних додатків, а зовсім недавно Pentium III з урахуванням нових можливостей, наданих доступ до великих обсягів інформації про World Wide Web. Інші виробники чіпів (наприклад, Cyrix) виробляти чіпи аналогічної потужності і можливості.
Процесори не всі рівні. Деякі обробляти дані швидше, ніж інші. Комп'ютер містить системні годинник, що випромінює імпульси для встановлення строків всіх систем операцій. Системний годинник працює на швидкості сильно відрізняються від годинника, який відстежує час доби. Системний годинник визначає швидкість, з якою комп'ютер може виконувати інструкцію, і, отже, обмежує число команд, комп'ютер може завершити протягом певної кількості часу. Часу, щоб завершити цикл виконання команди вимірюється в мегагерцах (МГц) або мільйонах циклів у секунду. Хоча деякі інструкції вимагають декількох циклів для завершення, швидкість процесора слід розглядати з точки зору кількості інструкцій, процесор може виконати за одну секунду. Сьогодні, мікропроцесор швидкість перевищує 300 МГц. Якщо всі інші характеристики ідентичні, то вищі рейтинги мегагерц означає більш швидку обробку.
При визначенні, який тип комп'ютера ви використовуєте або розглядаєте який тип комп'ютера на придбання, важливо знати, що ці терміни - 286, 386, 486, Pentium - відносяться до типу процесора в комп'ютері. Нові комп'ютери поставляються з мікропроцесорами Pentium (або еквівалент від інших виробників); старі з мікропроцесорами з сімейства x86.
Важливо знати тип процесора в вашому комп'ютері. Деякі нові комп'ютерні програми не будуть працювати на старих процесорах, і деякі нові процесори є занадто складними для старшого програмного забезпечення.
Чим швидше процесор в комп'ютері, тим швидше комп'ютер буде працювати операцій.
Найбільш поширений тип пам'яті, що більшість користувачів знайомі, є "основний пам'яті» або «RAM (оперативної пам'яті).
Оперативна пам'ять (RAM): площа у системний блок комп'ютера, який тимчасово зберігає дані користувача, операційної системи, інструкції та інструкції програми.
"Головне" слово використовується, щоб відрізнити його від зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв, таких як жорсткий диск або диски. Відзначимо, що «Mass Storage» відноситься до різних способів і пристроїв для зберігання великих обсягів даних; накопичувач відрізняється від пам'яті, тому що вона зберігає дані навіть коли комп'ютер вимкнений. Таким чином, накопичувач іноді називають «допоміжної пам'яті. Нижче наведені визначення загальних пристроїв зберігання даних:
Зберігання: в області комп'ютерної системи, де дані можуть бути залишені на довгостроковій основі, а вона не потрібна для обробки.
Дискети. Невеликий, знімні, гнучкий диск пластикових майлара покриті тонким шаром речовини намагнічуватися, на якій цифрові дані можуть бути записані і збережені. Також відомий як дискета.
Жорсткий диск: зона зберігання всередині самого комп'ютера, де мегабайт простору доступні для зберігання біта інформації. Також відомий як жорсткий диск.
Оптичний диск: запам'ятовуючий пристрій, який використовує відображають поверхні і лазерні технології для читання і запису даних на диск. Також відомий як лазерний диск.
Магнітні стрічки: безперервна смуга покрита пластиковою магнітною окису; стрічка розділена на паралельних коліях, на якій дані можуть бути записані шляхом вибіркового намагнічування частин поверхні або плями, в кожному з треків. Потім дані можуть бути збережені і використані повторно.