Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правила оформлення принципових електричних схем




Принципова електрична схема визначає повний склад елементів і зв’язки між ними та дає детальне уявлення про принцип дії пристрою. На принциповій схемі зображують всі електричні елементи, необхідні для виконання в пристрої заданих електричних процесів, всі електричні зв’язки між елементами, а також елементи, якими закінчуються вхідні та вихідні кола (з’єднувачі, роз’єми).

Рис. 14. Приклади зображення електричних елементів

Зображення кожного елемента на принциповій схемі містить (рис. 14):

1) умовне графічне позначення (УГП);

2) позиційне позначення;

3) номінальне значення або тип.

Умовні графічні позначення електричних елементів виконуються у відповідності до вимог державних стандартів ГОСТ 2.728-74, ГОСТ 2.730-73, ГОСТ 2.743-91, ГОСТ 2.759-82 [1]. УГП деяких елементів наведені на рис. 15.

а б в г

д ж з

Рис. 15. Умовні графічні позначення електричних елементів:
а – резистор постійний; б – конденсатор постійної ємності; в – резистор змінний (реостат); г – резистор підстроєчний; д – напівпровідниковий діод; ж – біполярний транзистор p-n-p типу; з – біполярний транзистор n-p-n типу

Умовне графічне позначення інтегральної мікросхеми представляє собою прямокутний контур, який має від одного до трьох полів (рис. 16). В основному полі вказують функцію мікросхеми, наприклад: G – генератор, SW – ключовий елемент, > – підсилювач, T – тригер, RG – регістр, CT – лічильник. У додаткових полях розміщують інформацію про функціональне призначення виводів (мітки або імена виводів), наприклад: R – вхід «скидання», FC – виводи частотної корекції, + E – плюс живлення. Біля кожного виводу також вказується його номер в корпусі мікросхеми. Всі розміри УГП мікросхеми повинні бути кратними 2,5 мм.

Всім елементам, які зображені на схемі, присвоюються позиційні позначення, які містять інформацію про вид елемента та його порядковий номер в межах даного виду. Позиційне позначення складається із двох частин, які записують без розділових знаків і пропусків одним розміром шрифту. В першій частині вказують вид елемента однією або декількома буквами згідно з ГОСТ 2.710-81 (буквені коди деяких елементів наведені у табл. 5), наприклад: R – резистор, C – конденсатор, VD – напівпровідниковий діод. У другій частині записується порядковий номер елемента в межах даного виду, наприклад: R 1, R 2, …, R 10, C 1, C 2, …, C 8. Порядкові номера присвоюють, починаючи з одиниці, в межах групи з однаковими буквеними кодами у відповідності до послідовності розташування елементів на схемі, рахуючи, як правило, зверху вниз у напрямку зліва направо.

Позиційні позначення проставляють рядом з умовними графічними позначеннями елементів з правої сторони або над ними.

Рис. 16. Елементи умовного графічного позначення інтегральної мікросхеми

Таблиця 5





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-30; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 742 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2357 - | 2221 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.