Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Теорія і практика інтернет-маркитенгу

 

У цій статті розкривається сутність, історія та принципи інтернет-маркетингу, його переваги використання та ефективність, яку він приносить.

В этой статье раскрывается сущность, история и принципы интернет-маркетинга, его преимущества использования и эффективность, которую он приносит.

This article reveals the essence of the history and principles of internet marketing, its advantages and efficiency that it brings.

Ключові слова: інтернет-маркетинг, маркетингові комунікації, вірусний маркетинг, медіа вірус, інтернет-ресурс, соціальна мережа, мікроблог, SMO, SEM.

Ключевые слова: интернет-маркетинг, маркетинговые коммуникации, вирусный маркетинг, медиа вирус, интернет-ресурс, социальная сеть, микроблог, SMO, SEM.

Keywords: internet marketing, marketing communications, viral marketing, media virus, Internet resource, a social network, microblog, SMO, SEM.

 

Актуальність дослідження. Всі ми стали свідками вибуху НТП, появою комп’ютерів, а також інтернету, який заволодів всім світом.

Інтернет поступово стає одним з основних засобів комунікацій та спілкування між людьми як в бізнесі, так і в побуті. Суттевою стає роль Інтернета як одного з нових каналів ведення маркетингових заходів та реклами. Зі зростанням он-лайнових соціальних мереж з’явилася вірусна реклама, яка дістала назву вірусного інтернет-маркетингу.

Аналіз останніх публікацій. Питанням дослідження інтернет-маркетингу присвятили свої роботи такі зарубіжні вчені як Піменов Ю.С., Мамикін А.А., Райбман М., Еванс Дж. та інші. А також вітчизняні вчені, такі як Ілляшенко С.М.(4),

Метою статті є аналіз та узагальнення Інтернет-маркетингу та дослідження сучасних світових тенденцій розвитку його у майбутньому, а також систематизувати та оцінити його перспективи в Україні та світі.

Викладення основного матеріалу. Із середини 90-х років у світі бурхливими темпами йде розвиток всесвітньої комп’ютерної мережі – Інтернет. Основними її сервісами були електронна пошта та обмін файлами між комп’ютерами.

На сьогодні Інтернет охоплює понад як 150 країн світу. Послугами цієї мережі користуються 29,2 млн. мешканців Сполучених Штатів, 9,9 млн. мешканців Західної Європи, 8,4 млн. мешканців азіатсько-тихоокеанського регіону. На web-серверах Інтернету розміщаються 150 млн. сторінок і кожні чотири місяці цей обсяг подвоюється [1]. Дана мережа увійшла практично в усі куточки людського життя: освіта через Інтернет, робота через Інтернет, розваги через Інтернет та ін. На даний час Інтернет добрався і до реклами. З’явилося таке явище як інтернет-маркетинг.

У Вікіпедії [2] інтернет-маркетинг визначається як новий вид маркетингу, що включає традиційні елементи (товар, розподіл, просування, реклама, маркетингові дослідження) реалізовані за допомогою інструментів мережі Інтернет у дистанційному, інтерактивному режимі, і тому забезпечує можливість прискорення, здешевлення та більш якісного здійснення всіх маркетингових процесів.

Насьогодні можна з упевненістю сказати, що мережа Інтернет в Україні постійно та стабільно розвивається. На даний час Україна здійснює перехід від кількісного росту користувачів Інтернету до етапу широкого надання послуг електронної комерції: Інтернет - маркетингу та Інтернет - реклами. Зараз Інтернет в Україні – досить новий рекламний майданчик для ведення бізнесу, а, отже, він найбільш перспективний. Якщо на початку 2000-х років ефективність інтернет-реклами розраховувалася „наосліп”, то сьогодні критерії оцінки змінилися. Якщо раніше мережу використовували винятково для одержання інформації про продукт, компанію, то сьогодні на сайтах можна вмонтувати і форму зворотного зв’язку, голосовий телефон або онлайн-магазин. Сегмент комплексного інтернет-маркетингу постійно зростає, про що свідчить збільшення нових комерційних сайтів. Основними перевагами Інтернет-маркетингу є інтерактивність, можливість максимально точного націлювання на необхідну аудиторію, можливість глибокого аналізу відвідувачів сайту, що, в цілому, веде до збільшення таких показників як конверсія сайту та окупність інтернет-реклами.

Цікавим інструментом реклами являється також маркетинг в соціальних медіа. За дослідженнями Gartner, 75% компаній, що входять до Fortune 1000 планують використовувати соціальні медіа для розвитку свого бізнесу через просування свої ресурсів чи побудову системи інтернет-комунікацій з клієнтами. Самі соціальні медіа активно цьому сприяють. Наприклад, блоги на Twitter ведуть найвідоміші американські бізнесмени. Це дозволяє підвищити відвідуваність сайту, і відповідно, заохотити рекламодавців до розміщення реклами на цих сторінках, хоча загалом Twitter в даний час не надто прихильний до надмірної монетизації сервісу. Щодо витрат на рекламу у соціальних медіа, то згідно попередніх розрахунків у 2011 році рекламні бюджети складуть близько 1,2 млрд. дол. Хоча згідно прогнозів eMarketer вони повинні були скласти 1,3 млрд. дол. Втім, в 2012 році очікується зростання на 13,2 %, а в 2011 - на 8,2%. Також слід відзначити перетікання доходів від реклами між популярними соціальними мережами. Зокрема, американські рекламодавці частину бюджетів перенесуть з MySpace в Facebook, а з 2012 року Facebook почне заробляти на рекламі більше, ніж MySpace. [3].

Схожа картина на російсько-українському ринку реклами від соціальної мережі Одноклассники, яка поки що продає рекламу на сайті самостійно, до Вконтакте, що передало продажі реклами спеціалізованому рекламному агенству.

Важливою складовою Інтернет-маркетингу є маркетингові комунікації в Інтернеті. Тобто де і в якому виді здійснюється реклама: E-mail реклама (Електронна пошта), BBS (Bulletin Board System/Електронна дошка оголошень), контекстна (пошукова) реклама, медійна (банерна) реклама, відеореклама (цифрова), Rich media (інноваційні баннери), прямий інтернет-маркетинг, SEM (Search engine marketing/Пошуковий маркетинг), SMO (Social media optimization/оптимізація сайту під соціальні мережі), вірусний інтернет-маркетинг.[4]

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Шаг 6 Полное упражнение по апортированию | Теория государства и права в системе юридических наук. Функции теории государства и права
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 396 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2429 - | 2307 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.