Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Створення математичних формул і таблиць




Мета роботи -Оволодіти навиками створення формул та таблиць в текстових документах засобами текстового редактора.

Лабораторне завдання:

Введення спеціальних символів.

Введення спеціальних символів розглянемо на прикладі п'яти прийомів введення символів грецького алфавіту. Слід зазначити, що це ще далеко не все можливі прийоми для текстового процесора MS Word. Потрібно ввести фразу: Довжина кола рівна πR. Спочатку запустіть текстовий процесор і створіть порожній документ, узявши за основу шаблон Звичайний.

1. Заміна шрифту. Введіть текст: Довжина кола рівна 2pR. Виділите букву «р». На панелі Форматування розкрійте список шрифтів і виберіть символьний набір Symbol. Символ «р» заміниться символом «π». Якщо панель Форматування прихована, то доступ до списку шрифтів можна отримати командою Формат > Шрифт. Це стандартний прийом. Їм можна користуватися у всіх програмах, що мають засоби для зміни шрифту, але для його застосування потрібно заздалегідь знати, який символ латинського шрифту відповідає потрібному символу грецького шрифту, а це не завжди можливо.

2. Класичний підхід. Введіть текст: Довжина кола рівна 2πR. Виділіть символ «μ». Відкрийте програму Таблиця символів (Пуск > Програми > Стандартні > Службові > Таблиця символів). У вікні цієї програми виберіть шрифт Symbol. У полі таблиці розшукайте символ «π», виділіть його, клацніть на кнопці Вибрати і на кнопці Копіювати. Поверніться у вікно Microsoft Word і комбінацією клавіш CTRL + V вставте з буфера обміну скопійований символ на місце виділеного. Цей прийом діє в більшості програм. Його застосовують, якщо заздалегідь невідомо, якому символу латинського шрифту відповідає необхідний символ.

3. Використання стилю. Якщо документ містить багато символів грецького алфавіту, має сенс створити для них спеціальний знаковий стиль. На базі існуючого знакового стилю, наприклад стилю Основний шрифт абзацу, створіть новий знаковий стиль, наприклад Грецький. Для цього відкрийте діалогове вікно Стиль командою Формат > Стиль і клацніть на кнопці Створити. У діалоговому вікні Створення стилю в полі Ім'я введіть ім'я нового стилю, в списку, що розкривається, Стиль виберіть пункт Знаку і в списку «Заснований на стилі» виберіть базовий стиль. Якщо передбачається і надалі створення аналогічних документів, створений стиль можна зберегти в шаблоні, встановивши прапорець «Додати в шаблон». Після цього клацніть на кнопці Формат, в меню, що відкрилося, виберіть пункт Шрифт і замініть поточний шрифт символьним набором Symbol. Надалі при необхідності введення грецьких букв достатнє на панелі Форматування вибрати стиль Грецький. Цей прийом специфічний для програми Microsoft Word. Далеко не всі текстові редактори і процесори дозволяють створювати знакові стилі – більшість використовують тільки стилі абзацу, застосування яких змінює шрифт у всьому абзаці цілком.

4. Застосування «гарячих клавіш». Це найефективніший прийом. Немає швидшого способу введення нестандартних символів, чим введення за допомогою заздалегідь призначених клавіатурних комбінацій. Так, наприклад, ми можемо закріпити символ «π» за комбінацією клавіш CTRL + ALT + P і використовувати її усюди, де в цьому виникає необхідність. Дайте команду Вставка > Символ – відкриється діалогове вікно Символ. У списку Шрифт виберіть шрифт Symbol. У таблиці символів розшукайте і виберіть символ «π». Клацніть на кнопці Клавіша – відкриється діалогове вікно Настройка клавіатури. Переконайтеся в тому, що текстовий курсор знаходиться в полі Нове поєднання клавіш (у таких випадках говорять, що фокус введення належить елементу управління Нове поєднання клавіш). Якщо це не так, перемістіть фокус введення в потрібне поле послідовними натисненнями клавіші TAB. Коли фокус введення знаходиться в потрібному полі, натисніть бажану комбінацію клавіш, наприклад CTRL + ALT + P. Зверніть увагу на запис, що з'явився в полі, і клацніть на кнопці Призначити. Закрийте відкриті діалогові вікна і перевірте роботу даної комбінації. Зверніть увагу на те, що для одного і того ж символу можна призначати декілька комбінацій клавіш. Якщо потрібно змінити призначення, слідує в діалоговому вікні Настройка клавіатури виділити призначену комбінацію і клацнути на кнопці Видалити. Якщо потрібно, щоб призначена комбінація діяла у всіх новостворюваних документах, її можна зберегти в поточному шаблоні, встановивши прапорець Зберегти зміни.

5. Використання засобу автозаміни. У методі «гарячих клавіш» є істотний недолік, пов'язаний з тим, що треба запам'ятовувати, якому символу яка комбінація відповідає. Якщо передбачається введення безлічі нестандартних символів, зручно використовувати засіб автоматичної заміни символів при введенні. Дайте команду Вставка > Символ – відкриється діалогове вікно Символ. У списку Шрифт виберіть шрифт Symbol. У таблиці символів розшукайте і виберіть символ «π». Клацніть на кнопці Автозаміна – відкриється діалогове вікно Автозаміна. У полі «Замінити на…» введіть замінювану комбінацію «.пи.». (Навіщо символи «пі» оконтурені крапками з двох сторін, з'ясуєте самостійно, експериментуючи з введенням виразу 2πR). Аналогічним чином можна організувати введення і інших символів: «.фи.», «.тау.», «.кси.» і так далі. Як бачите, нічого не треба спеціально запам'ятовувати. У текстовому процесорі Microsoft Word, як і в багатьох інших застосуваннях Windows, одну і ту ж операцію можна виконати безліччю різних способів. У кожного способу є достоїнства і недоліки. Користувачі досвідченим шляхом підбирають найбільш зручні для себе прийоми. Вибір прийому залежить від об'єму і характеру виконуваної роботи, а також від періодичності її виконання.

Формули і обчислення

1. Для вставки в документ формул необхідний запуск редактора формул. При цьому необхідно встановити курсор введення в тому місці документа, де повинна бути вставлена формула. Викликати команду Об'єкт з меню Вставка, в розділі Створення діалогового вікна в полі Тип об'єкту виконати клацання на елементі Microsoft Equation і натиснути кнопку ОК. Якщо на панель інструментів виведений знак формул, можна завантажити Редактор Формул, виконавши клацання по цій кнопці.

2. Після запуску Редактора Формул відкривається його прикладне вікно, аналогічне окну WinWord, яке разом з відомими містить і спеціальні елементи необхідні для ефективної роботи з формулами, наприклад, меню символів і шаблонів. Під рядком меню розташовано меню математичних символів, в ньому можна вибрати необхідні символи і ввести їх у формули. Для цього необхідно зафіксувати покажчик миші на елементі меню (поле), що містить потрібний символ. Відкриється повний список доступних в цьому полі символів. Символ вибирається покажчиком миші (клацанням). За допомогою меню шаблонів у формулі зображаються математичні операції і такі складні об'єкти, як інтеграл, матриця, вирази в дужках і т.д. Вставка шаблонів здійснюється так само, як і вставка математичних символів.

3. У меню Розмір (Size) за допомогою команди «Визначити» (Define) можна задати розмір шрифту п'яти різним елементам формули, для цього в діалоговому вікні Розміри є п'ять полів, в яких за допомогою клавіатури вводиться потрібне число (курсор введення в полі встановлюється мишкою). Поряд знаходиться поле перегляду, в якому відображаються символи, що підлягають зміні. Як правило, одиницею вимірювання є пункти. Щоб підтвердити свої установки, досить натиснути кнопку «ОК». Команда «Визначити» в меню Стиль (Style) дозволяє провести форматування окремих компонентів формули. Розрізняють вісім компонентів (Текст, Функція, Змінна, грецькі, ГРЕЦЬКІ, Символ, Матриця-вектор, Числа), для кожного з яких встановлюється свій стиль оформлення (шрифт і зображення – напівжирне і курсивне).

4. Виконайте набір складної математичної формули згідно до свого варіанту з таблиці 3.1 і доповісте про виконання викладачеві. Зверніть увагу, що через меню Вставка > Об'єкт Ви можете вставити в документ різноманітні об'єкти, що створюються іншими застосуваннями.

 

Таблиця 3.1.

№ варіанту Завдання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Лабораторна робота №5





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 433 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2498 - | 2247 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.