Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Робота з текстовим редактором. Форматування тексту




Мета роботи: Оволодіти навиками створення та корегування тестових документів засобами текстового редактора.

1. Лабораторне завдання:

Первинні настройки текстового процесора MS Word.

Настройка текстового процесора MS Word грає дуже важливу роль. Спроби створити документ, працюючи з ненастроєною програмою, зазвичай приводять до виникнення проблем, усувати які важче, ніж запобігати. Складність настройки програми полягає в тому, що засоби, необхідні для цієї мети, не зосереджені в одному місці і доступ до них далеко не очевидний. Виконуючи цю лабораторну роботу, Ви не тільки навчитеся готувати програму до роботи, але і обійдете безліч вузьких місць, що ставлять в безвихідь користувача, що починає.

1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск > Програми > MS Word.

2. Відкрийте заздалегідь підготовлений файл (будь-який).

3. Відкрийте меню настройки панелей управління (Вигляд > Панелі управління) і переконайтеся в тому, що включене відображення тільки двох панелей: Стандартна і Форматування.

4. Як режим відображення документа виберіть Режим розмітки. Для цього використовуйте відповідну кнопку в лівому нижньому кутку вікна документа або команду Вигляд > Розмітка сторінки.

5. Якщо шрифт на екрані виглядає дуже дрібним, набудуйте масштаб відображення командою Вигляд > Масштаб. Можна також використовувати список, що розкривається, Масштаб на панелі інструментів Стандартна. Якщо бажаного масштабу немає в списку (наприклад 125 %), введіть потрібне значення безпосередньо в поле списку і натисніть клавішу ENTER.

7. Побудуйте список швидкого відкриття документів. Після запуску програми в меню Файл можна знайти список з декількох документів, що відкривалися в текстовому процесорі останнім часом. Це зручно для швидкого відкриття потрібного документа. Кількість документів, що відображаються в цьому списку, задайте лічильником Сервіс > Параметри > Загальні > Пам'ятати список... файлів (встановите 4 файли).

8. Відключіть заміну виділеного фрагмента при правці тексту, скинувши прапорець Сервіс > Параметри > Правка > Замінювати виділений фрагмент. Це декілька знижує продуктивність праці при редагуванні тексту, але страхує початківців від небажаних помилок. З набором досвіду практичної роботи цей прапорець можна встановити знов.

9. Включіть контекстно-чутливе перемикання розкладки клавіатури (Сервіс > Параметри > Правка > Автоматична зміна клавіатури). Ця функція зручна при редагуванні тексту. При приміщенні курсора в англійський текст автоматично включається англомовна розкладка, а при приміщенні його в текст російською мовою – російськомовна. Дана функція – характерна особливість, що відрізняє програму MS Word від попередніх версій. Вона значно підвищує продуктивність праці тих, хто працює з двомовними документами.

10. Забороніть «швидке» збереження файлів, скинувши прапорець Сервіс > Параметри > Збереження > Вирішити швидке збереження. При «швидкому» збереженні зберігається не сам файл, а тільки його зміни в порівнянні з попередньою збереженою версією. Це дійсно скорочує час операції збереження, але уповільнює інші операції з документами. При цьому також помітно зростають розміри підсумкового файлу.

11. Побудуйте функцію автозбереження за допомогою меню Сервіс > Параметри > Збереження > Автозбереження кожні... хвилин (вкажіть 5 мін). Майте на увазі наступні обставини: – при автозбереженні дані записуються в спеціальний файл, який в аварійних ситуаціях може бути одноразово використаний для відновлення незбережених даних; – функція автозбереження не відміняє необхідності періодично під час роботи і після її завершення зберігати файл прямими командами Зберегти і Зберегти як.

12. Тимчасово відключіть засоби перевірки правопису. На вкладці Сервіс > Параметри > Правопис скиньте прапорці «Автоматично перевіряти орфографію» і «Автоматично перевіряти граматику». На ранніх етапах роботи з документом треба зосередитися на його утриманні, а засоби перевірки правопису діють відволікаючи. Завершуючи роботу над документом, необхідно знов підключити і використовувати ці засоби.

13. Тимчасово відключіть функцію автозаміни при введенні скиданням прапорця Сервіс > Автозаміна > Автозаміна > Замінювати при введенні.

14. Включіть автоматичну заміну «прямих» лапок парними: Сервіс > Автоформат > Замінювати при введенні «прямі» лапки парними. У російськомовних текстах прямі лапки не застосовуються. Для підготовки англомовних текстів відключіть цю функцію.

15. Тимчасово відключіть ряд засобів автоматичного форматування, зокрема автоматичну маркіровку і нумерацію списків. На вкладці Сервіс > Автозаміна > Автоформат при введенні скиньте прапорці «Застосовувати при введенні до маркірованих списків» і «Застосовувати при введенні до нумерованих списків». Після придбання первинних навиків роботи з текстами знов підключіть ці засоби.

16. Відключіть Помічника. Помічник – зручний інтерактивний засіб для отримання конкретної довідки, але довідкова система програми володіє вищою методичною цінністю. У текстовому процесорі MS Word Помічник «перехоплює» всі запити до довідкової системи, тому для повноцінної роботи з довідковою системою його треба примусово відключити. – Викличте Помічника: Довідка > Довідка по MS Word. – У вікні Помічника клацніть на кнопці Параметри – відкриється діалогове вікно Помічник. – На вкладці Параметри скиньте прапорець «Використовувати Помічника». – Закрийте діалогове вікно Помічник клацанням на кнопці ОК. Перевірте, як працює вхід в довідкову систему: Довідка > Довідка по MS Word. Замість Помічника повинне відкриватися вікно довідкової системи.

17. Відключіть автоматичну розстановку перенесень. У абсолютній більшості випадків на ранніх етапах роботи з документами вона не потрібна. Для Web-документів, для документів, поширюваних у форматі текстового процесора, і для документів, що передаються на подальшу обробку, розстановка перенесень не тільки даремна, але і шкідлива. Для документів, які остаточно форматуються і роздруковуються в одній робочій групі, розстановка перенесень може бути корисною, але і в цьому випадку її застосовують тільки на завершальних етапах форматування і при цьому дуже ретельно перевіряють відповідність перенесень, розставлених автоматично, нормам і правилам російської мови. Розстановку перенесень відключають скиданням прапорця Сервіс > Мова > Розстановка перенесень > Автоматична розстановка перенесень.

18. Включіть запит на підтвердження зміни шаблону «Звичайний»: Сервіс > Параметри > Збереження > Запит на зміну шаблону «звичайний». Шаблон «Звичайний» є першоосновою для решти всіх шаблонів (вони створюються на його базі і успадковують його властивості. При звичайній роботі з програмою необхідність його зміни не виникає (якщо треба щось змінити в цьому шаблоні, досить створити його копію під іншим ім'ям і працювати з нею). Включенням даного прапорця попереджаються випадкові внесення змін до шаблону з боку користувача, а також спроби макровірусів зберегти свій код в даному шаблоні (для подальшого розмноження в документах, що створюються на його основі).

Ви навчилися виконувати первинні настройки текстового процесора і дізналися, що доступ до основних з ним здійснюється наступними командами:

Сервіс > Параметри;

Сервіс > Автозаміна;

Сервіс > Мова;

Вигляд > Панелі інструментів;

Вигляд > Масштаб.

Первинні настройки параметрів друкарського документа.

Форматування документів, призначених для друку на принтері, виконується в «прив'язці» до параметрів друкарської сторінки. Тому створення документів цієї категорії необхідно починати з настройки параметрів сторінки. До цих параметрів відносяться, перш за все, розмір листа паперу і величина полий. Характерна помилка початківців полягає в тому, що вони починають підготовку документів з введення тексту. Інтуїтивно зрозуміло, що текст – це найважливіший компонент документа, але для введення тексту служать програми іншого класу – текстові редактори. Маючи справу з текстовим процесором, починати треба не з введення тексту документа, а з настройки параметрів друкарської сторінки, оскільки від неї залежать всі використовувані прийоми форматування. Тим, кому утомливо починати створення кожного документа з настройки параметрів сторінки, можна рекомендувати частіше користуватися заздалегідь заготовленими шаблонами.

1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск > Програми > Microsoft Word.

2. Дайте команду для створення нового документа: Файл > Створити.

3. В діалоговому вікні Створення документа перемикач Створити встановіть в положення Документ і виберіть шаблон Звичайний.

4. Відкрийте діалогове вікно Параметри сторінки (Файл > Параметри сторінки).

5. На вкладці Розмір паперу виберіть в списку, що розкривається, Розмір паперу пункт А4 (це формат 210;215;297 мм, прийнятий як стандартний). У разі використання нестандартного формату вибирають пункт Інший і за допомогою кнопок лічильників Ширина і Висота задають його параметри.

6. Задайте орієнтацію паперу (Книжна або Альбомна). При «альбомній» орієнтації папір мається в своєму розпорядженні довгою стороною по горизонталі.

7. На вкладці Поля задайте розміри полий: ліве – 25 мм; праве – 15 мм; верхнє – 15 мм; ніжнєє – 20 мм.

8. Для нижнього поля задайте інтервал від краю до колонтитулу 12 мм (у нижньому колонтитулі розміщуватиметься номер друкарської сторінки).

9. Якщо передбачається двосторонній друк (парні сторінки друкуються на оборотній стороні непарних сторінок), встановіть прапорець Дзеркальні поля Скиньте цей прапорець.

10. Перевірте, як діє настройка друку двох сторінок на одному листі. Встановіть прапорець дві сторінки на листі. На панелі Зразок розглянете результат настройки. Перейдіть на вкладку Розмір паперу і встановіть «альбомну» орієнтацію сторінок.

Відновіть «книжкову» орієнтацію і друк однієї сторінки на листі. Можливість друку двох сторінок на одному листі. У раніших версіях цей режим реалізовується тільки нештатними засобами.

11. Створіть нижній колонтитул для розміщення номера друкарської сторінки. Дайте команду Вигляд > Колонтитули – відкриється панель інструментів Колонтитули. Користуючись кнопкою «Верхний/нижний колонтитули», створіть область нижнього колонтитулу. Вставте в неї номер сторінки клацанням на кнопці «Номер сторінки» на панелі інструментів Колонтитули. Відцентруйте номер сторінки клацанням на кнопці «По центру» на панелі інструментів Форматування. Закрийте панель Колонтитули. Переконайтеся в тому, що в документі з'явилися нижні колонтитули з номерами сторінок.

Прямої команди для видалення колонтитулів немає. Щоб видалити колонтитули по всьому документу, треба очистити область колонтитулу на одній із сторінок. Колонтитул, позбавлений вмісту, віддаляється автоматично. Для видалення вмісту колонтитулу відкрийте панель Колонтитули (Вигляд > Колонтитули), перемкнетеся на верхній або нижній колонтитул (по ситуації) кнопкою Верхний/нижний колонтитули, виділіть елемент вмісту і натисніть клавішу DELETE.

12. Закрийте панель інструментів Колонтитули. Збережіть документ командою Зберегти як, давши йому ім'я «Проба» і використавши для збереження папку D:\Temp.

13. Створіть брошуру згідно свого варіанту по таблиці 2.1. Вона повинна складатися з чотирьох аркушів: перший – титульний, другий та третій – внутрішні, інформаційні, четвертий – закриваючий. Ширина – 40см, висота – 15см. Палітурка – 3см. Поля: верхнє та нижнє – 2см, усередені – 3см, ззовні – 1,5см.

 

Таблиця 2.1.

№ варіанту Завдання
  Запрошення на ювілей
  Меню ресторану
  Розклад кіносеансів
  Розклад руху поїздів
  Рекламна брошура турагенства
  Запрошення на конференцію
  Перелік домашньої бібліотеки
  Склад домашнього музичного архіву
  Афішу Ресторану
  Афішу Кіно
  Афішу Турагенство
  Афішу Концера
  Афішу Спортивної події
  Запрошення на презентацію
  Афішу Цирку
  Запрошення на концерт
  Розклад занять групи
  Вітальна листівка
  Розклад тренувань спортивної секції
  Реклама туристичного туру
  Реклама студентського клубу
  Запрошення на зустріч випускників
  Запрошення на концерт
  Афіша палацу культури
  Запрошення на студентський семінар
  Афіша студентського табору «Чайка»

 

Ви навчилися створювати і настроювати друкарські документи. В порядку експерименту Ви створили «порожній» документ, що має настроєні параметри сторінки, стилі, відповідні шаблону «Звичайний», і нижній колонтитул для розміщення номерів друкарських сторінок. Тепер документ готовий до наповнення його текстовим змістом з подальшим редагуванням і форматуванням.

 

 

Лабораторна робота №4





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 491 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2188 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.