Загальна оцінка роботи здійснюється з урахуванням результатів її захисту перед відповідною комісією. При виставлені оцінки враховуються та окремо оцінюються такі елементи захисту: доповідь студента (рівень вичерпності та грамотності); відповіді студента за запитання; усний відгук наукового керівника.
Курсові роботи оцінюються за 100 бальною системою.
Оцінка А (90 – 100 балів) або «відмінно» виставляється студентові, який вичерпно і точно розкрив тему свого дослідження, виконав її у цілковитій відповідності до методичних рекомендацій; відобразив зміст роботи у доповіді; дав ґрунтовні відповіді на поставлені запитання; отримав позитивний відгук наукового керівника; роз’яснив дискусійні моменти, які виникли під час обговорення роботи.
Оцінка В (82 – 89 балів) або «добре» виставляється студентові, який розкрив тему роботи, але допустив при цьому окремі неточності, не врахував сучасних досліджень у журналістикознавстві, порушив пропорції у викладі змісту дослідження; у доповіді допустився помилок, запинався, відповідав неточно, відходив від суті проблеми; не зміг дати обґрунтованих відповідей на зауваження, отримав схвальний відгук наукового керівника.
Оцінка С (75 – 81 бал) або «добре» виставляється студентові, який розкрив тему роботи, але допустив при цьому окремі неточності у структурі роботи, не зовсім коректно зазначив об’єкт та предмет дослідження, не розв’язав усіх поставлених завдань, не врахував сучасних досліджень у журналістикознавстві; у доповіді допустився стилістичних помилок, запинався, відповідав неточно, відходив від суті проблеми, неточно вживав терміни; не зміг дати обґрунтованих відповідей на зауваження. Науковий керівник надав задовільну характеристику дослідження.
Оцінка D (69 – 74 бали) або «задовільно» виставляється студентові, який досить поверхнево, реферативно здійснив дослідження, проте подав кілька ілюстративних прикладів із журналістської практики; не врахував усіх методичних рекомендацій щодо структури та оформлення роботи, не досить відповідально співпрацював з науковим керівником. У роботі та виступі допустив композиційні диспропорції, порушення логіки й послідовності викладу матеріалу, мовленнєві помилки, неправильне слово- й терміновживання.
Оцінка E (60 – 68 балів) або «задовільно» виставляється студентові, дослідження якого має реферативний характер, не відповідає усім вимогам щодо оформлення роботи. Висновки роботи мають описовий характер, не відповідають завданням. Співпраця такого студента з науковим керівником була проігнорована. У роботі та виступі допустив композиційні диспропорції, порушення логіки й послідовності викладу матеріалу, мовленнєві помилки, неправильне слово- й терміновживання. Студент не зміг дати обґрунтованих відповідей на зауваження.
Публічний захист роботи відіграє вирішальну роль у виставленні оцінки. Саме під час захисту члени комісії мають можливість з’ясувати рівень володіння студентом темою дослідження, вміння вести діалог та захищати свої твердження, використовувати матеріали дослідження.
На замітку студенту
Не подавайте на перевірку науковому керівникові невичитаний безграмотний текст. Будьте уважні під час написання та структурування роботи, пишіть грамотно, правильно розставляйте розділові знаки. Науковий керівник – не редактор!
Забороняється подавати на перевірку курсову роботу, в якій відсутні посилання на прочитану й використану наукову літературу.
Наукова мова не повинна містити розмовних конструкцій. Текст дослідження не повинен містити прикрас у вигляді фігур поетичного синтаксису (риторичних запитань, вигуків, звернень), анонімних згадок, загадкових обіцянок, тавтологічних визначень, просторіч, діалектизмів.
Користуйтеся словниками, не шкодуйте грошей на їх придбання, тримайте їх весь час під рукою, особливо тоді, коли сідаєте писати.
Не ігноруйте співпрацю з науковим керівником з моменту затвердження теми. Практика показує, що студент, який працює без допомоги керівника, некоректно формулює мету і завдання дослідження, об’єкт та предмет. Основна частина роботи в такому випадку отримує реферативний та компілятивний характер, поверхнево розкривається тема, описуються інші проблеми, котрі не стосуються безпосередньо роботи або є дотичними чи зайвими у даному дослідженні.
Якщо науковий керівник не допустив до захисту курсову роботу, студент не має права захищати свою роботу.
Участь у конференціях різних рівнів, виступи з доповідями, написання наукових статей чи тез по темі дослідження має досить позитивне значення для курсових робіт, забезпечує студенту додаткові бали під час захисту.
Уважно стежте за тим, щоб зміст роботи розкривав тему, відображав реальну проблемну ситуацію, стан об’єкта. Не вказуйте у списку використаних джерел ті праці, посилання на які у дослідженні відсутні. Бібліографічний опис джерел здійснюйте згідно з вимогами. Відповідально ставтеся до обсягу роботу.
Не розписуйте актуальність на кілька сторінок, не будьте багатослівними. Конкретно зазначте сутність проблеми, наукового завдання, коротко обґрунтуйте. Уважно формулюйте мету, об’єкт, предмет та завдання дослідження.
Не забудьте згадати важливі літературні джерела, що стосуються розв’язання проблеми. Не ігноруйте вітчизняних та зарубіжних праць, присвячених проблематиці дослідження. Працюйте лише з тією літературою, яка доступна та була оприлюднена упродовж останніх 5–7 років.
Отримані результати дослідження автор роботи повинен співвіднести з результатами інших дослідників, праці яких були обговорені в теоретичній частині.
Висновки повинні відповідати визначеним завданням, бути конкретними. Уникайте у висновках описового характеру.
Не порушуйте етичні норми! Не використовуйте висновки (дані) інших дослідників без посилання на їх праці, де ці результати опубліковані.
Дотримуйтесь графіку виконання роботи, своєчасно готуйтеся до захисту роботи, систематично працюйте з науковим керівником.
Додаток 1