Технічна характеристика станції Стаханов
1.1 Загальні положення
Технічна та експлуатаційна характеристика вантажної станції
Організація обслуговування залізничних під’їзних колій
3.1.Організація роботи станції примикання та під'їзних колій
3.2.Під'їзна колія ТОВ "ТАР АЛЬЯНС" (станція Володимирівка)
3.3 Під'їзна колія ПАТ "Стахановський завод феросплавів" (станція Сталь)
3.4.Під'їзна колія ДВАТ "Стахановпромтранс"
3.5.Під'їзна колія ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод"
3.6.Під'їзна колія ЗАТ "Стахановриба"
Засоби зв’язку на станції Стаханов
Управління експлуатаційною роботою на станції
Розрахунок норм часу перебування вагонів на станції
Організація роботи з охорони праці на вантажній станції
Штат станції Стаханов
Організація роботи товарної контори
9.1.Облік перевезення вантажів
9.2. Технологія обробки перевізних документів при прийомі вантажів до перевезення
9.3.Технологія обробки перевізних документів при видачі вантажів
9.4Порядок оформлення перевізних документів по прибуттю
Організація приймання, видачі, зберігання та переробки вантажів
10.1.Приймання вантажів до перевезення на місцях загального користування
10.2. Приймання вантажів до перевезення на місцях незагального користування
10.3 Приймання до перевезення вагонів з металобрухтом від підприємств, підпорядкованих залізниці
10.4.Видача вантажів
Організація роботи станційного технологічного центру з оброблення перевізної інформації та перевізних документів
Висновок
Список використаних джерел
Додаток А (схема станції)
ВСТУП
Вантажні станції на залізницях України відіграють важливу роль у перевезенні вантажів від пунктів виробництва до місць споживання.
Порядок виконання вантажних і комерційних операцій під час перевезення вантажів залізничним транспортом (планування перевезень, приймання і видача вантажів, оформлення документів і т.д.) встановлений Статутом залізниць України, Правилами перевезень вантажів. Технологія виконання цих операцій багато в чому залежить від технічної оснащеності станції, обсягів і роду вантажів, що переробляються, інших місцевих умов.
Вантажна станція Стаханов призначена для приймання, відправлення та пропускання пасажирських і вантажних поїздів, обслуговування під’їзних колій.
Одним з основних резервів подальшого росту розмірів перевезень є упровадження нових технологій шляхом розробки прогресивних технологічних процесів, інтенсифікація використання технічних засобів, прискорення обігу вагонів, поліпшення експлуатації локомотивів, вагонів, підвищення продуктивності праці та робота з клієнтурою. У зв’язку з цим підйом рівня роботи вантажної станції Стаханов відбувається на основі впровадження нової техніки і технології, спрямованої на скорочення простою вагонів на станціях.
Технологічний процес роботи вантажної станції Стаханов передбачає і забезпечує безумовне виконання планових завдань з прийому та відправленню поїздів, найменший час перебування вагонів на станції, формування поїздів у повній відповідності до плану формування поїздів, до Правил технічної експлуатації залізниць України, відправлення поїздів згідно графіку руху, найбільш повне використання всіх технічних засобів станції, рівномірне завантаження всіх її елементів, підвищення продуктивності праці та зниження собівартості переробки вагонів, безпеку руху поїздів, виконання маневрової роботи і техніку особистої безпеки працівників.
Технологічним процесом установлюються кількісні і якісні показники роботи станції, у тому числі загальний час перебування на станції транзитних вагонів без переробки, транзитних вагонів з переробкою, місцевих вагонів, норма робочого парку і т.д.
Даний технологічний процес роботи вантажної станції Стаханов відображає технологію обробки вантажних поїздів, організацію маневрової роботи станції та особливості роботи станції в зимових умовах. Технологія обробки поїздів на станції відображається за допомогою графіків, на яких вказується тривалість і послідовність виконання операцій.
Технологічний процес роботи вантажної станції Стаханов є документом, що регламентує порядок роботи станції та повинен бути детально вивчений з усіма працівниками станції в частині, що стосується їхньої роботи.
Технічна характеристика станції Стаханов
Загальні положення
Залізнична станція Стаханов є виробничо-технологічним підрозділом Луганської дирекції залізничних перевезень (ДН-4) Донецької залізниці, з організації перевезень пасажирів та вантажу та взаємодії і координації виробничого процесу з промисловими підприємствами, суміжними службами залізничного транспорту.
Станція Стаханов надає такі транспортні послуги на підставі тарифів, які встановлюються згідно з чинним законодавством:
– приймання і видача вантажу;
– оформлення перевізних документів;
– подавання та забирання на/з навантажувально-вивантажувальних фронтів, під'їзних колій.
Станція Стаханов відкрита для таких комерційних операцій:
§1 - Прийом і видача повагонних відправок вантажів, які допускаються до зберігання на відкритих площадках станцій.
§3 - прийом і видача вантажів повагонними і дрібними відправками, що завантажуються цілими вагонами, тільки на під’їзних коліях і місцях незагального користування.
§8Н - Прийом і видача вантажів в універсальних контейнерах транспорта вагою брутто 20т на під'їзних коліях.
§10Н- прийом і видача вантажів в універсальних контейнерах транспорта вагою брутто 30т на під'їзних коліях.
Б - Продажа квитків на всі пасажирські поїзди. Прийом і видача багажу не здійснюється.
Технологічний процес роботи вантажної станції Стаханов складено з урахуванням вимог технологічного процесу роботи залізниці, Луганської дирекції залізничних перевезень, а також:
– єдиного технологічного процесу роботи під’їзних колій і станції примикання або інструкцій про порядок обслуговування і організації руху на під’їзних коліях;
– технічного оснащення станції, раціонального розміщення й вико-ристання обладнання та устаткування;
– графіка руху і порядку направлення вагонопотоків;
– обсягів перевезення вантажів;
– оперативної інформації про поїзну і вантажну роботу;
– місячних технічних норм навантаження і вивантаження в цілому, за видом вантажів, родом вагонів та їх приналежністю і власністю;
– завдань на розвезення місцевого вантажу і порожніх вагонів під навантаження;
– показників використання вантажних вагонів;
– технологічних норм на обробку поїздів, вагонів і вантажних операцій;
– інформаційних технологій.
Технологічний процес роботи вантажної станції передбачає й забезпечує найбільш ефективне використання всіх технічних засобів станції для забезпечення потреб з переробки вагонів, потреби з приймання, відправлення поїздів із найменшим часом їх знаходження на станції, збереження вантажу та рухомого складу, забезпечення безпеки руху поїздів і виконання маневрової роботи, дотримання вимог охорони праці, зменшення собівартості переробки вагонів.
Технологічний процес вантажної станції 1 класу затверджується наказом начальника залізниці, а вводиться в дію наказом начальника станції.
Технологічний процес роботи вантажної станції Стаханов складається у чотирьох примірниках. Після введення в дію оригінал ТПРВС з наказом про затвердження та введення в дію залишається у справах начальника станції, інші примірники із копіями наказів про затвердження і введення в дію надсилаються до відділу перевезень дирекції, до служби перевезень та до Головного управління перевезень.
Технологічний процес роботи вантажної станції Стаханов складається з 23 розділів та 8 додатків.
Зміни, доповнення до ТПРВС (додатків) розробляються при:
– потребі змін певних положень ТПРВС (додатків);
– внесенні нових положень;
– перебудові колійного розвитку станції, пристроїв СЦБ та зв’язку;
– новому будівництві (реконструкції) виробничих приміщень, будівель, споруд;
– зміні технології роботи (впровадженні нових автоматизованих систем, зміні порядку приймання, відправлення поїздів, виконання маневрової роботи, формування-розформування, поїздів зміні штатного розпису, посадових обов’язків тощо);
– змінах до Правил технічної експлуатації залізниць України, Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України, Інструкції з сигналізації на залізницях України та інших чинних нормативних документів, які регламентують роботу станції;
– змінах в нормативно-правових актах з охорони праці, що стосуються робіт, які виконуються на станції;
Зміни можуть вноситься також на підставі наказів (телеграфних розпо-ряджень), підписаних генеральним директором Укрзалізниці, начальником за-лізниці, начальником Луганської дирекції залізничних перевезень, начальником станції.
Зміни розробляють, погоджують і затверджують згідно з правилами, встановленими для розробки ТПРВС. Зміни погоджують ті самі структурні підрозділи, які погоджували ТПРВС.
Виправлення вносяться і засвідчуються підписом начальника станції, який є відповідальним за розробку, введення в дію та своєчасне внесення змін до ТПРВС.
При внесенні змін старий текст в ТПРВС (додатках) закреслюється, а новий записується вручну чорнилами будь-якого кольору або вклеюється надрукований текст таким чином, щоб попередній залишався відкритим для читання в попередній редакції.
Одночасно з внесенням змін і доповнень до ТПРВС (додатків) вносяться відповідні зміни в їхні копії та витяги.
Документи (їхні копії), що підтверджують затвердження змін і доповнень до ТПРВС (додатків), зберігаються в окремій справі з описом.
Раз на рік до 05 січня ДС звіряє із відповідальним фахівцем відділу перевезень перелік змін до ТПРВС, про що робиться відмітка у Переліку змін до ТПРВС.
Перевірка відповідності ТПРВС (додатків), копій та витягів на робочих місцях станції діючим пристроям, технології роботи, нормативній і технічній документації проводиться до 10 січня року, наступного за звітним, за станом на 01 січня. Запис про повну перевірку ТПРВС вчинюється у Переліку змін до ТПРВС.
Періодичність переукладання ТПРВС один раз на 10 років. При наявності численних змін і доповнень до ТПРВС, що ускладнюють користування ним, технологічний процес повинен бути перескладений раніше 10-річного терміну.
Рішення про переукладання ТПРВС відповідним наказом приймає начальник залізниці.
Побудова, виклад та оформлення ТПР відповідають вимогам ДСТУ 1.5:2003.