Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Егмонтська група (створення і діяльність)




Регіональні організації протидії «відмиванням» грошей (APG, CFATF, ESAAMLG, GAFISUD, PS-R-EV, COMMITTE).

Азіатсько-Тихоокеанська група з боротьби з відмиванням грошей (APG) створена в результаті ініціативи (проекту) «підвищеної уваги», що проводились ФаТФ на початку 90-х роківУ 1997 році у Бангкоку (Таїланд) було підписано угоду яка фактично була початком створення APG. Завершився цей процес у 1998 р. в Токіо де було проведено перше засідання організації. Група країн APG (АТГ) зосереджує свої зусилля насамперед на питаннях допомоги у впровадження в законодавство країн регіону норм щодо запобігання та протидію відмиванню злочинних доходів, взаємної правової допомоги, конфіскації, вилучення майна та екстрадиції, сприяння у визначення порядку звітування про фінансові операції, що спричиняють мотивовану підозру, здійснення розслідування щодо цих операцій, а також створення підрозділів фінансової розвідки (ПФР).

Зараз членами APG є 25 країн, територіями – спостерігачами- 15 країн.

Карибська група розробки фінансових заходів боротьби з «відмиванням» грошей (CFATF) створена на початку 90-х років. CFATF створена в результаті двох ключових зустрічей: перша в Арубі (1990 р.) і друга на Ямайці (1992р.). В листопаді 1996 р. 21 країна – член CFATF затвердили «Меморандум порозуміння», що став базою для визначення цілей і напрямків роботи організації. В цьому документі члени CFATF погодились: - Ратифікувати і притримуватися положень Конвенції ООН від 20 грудня 1988р. «Про боротьбу з незаконним обігом наркотичних і психотропних речовин»; - Впровадити «Сорок рекомендацій» FATF і «Рекомендації Аруби» CFATF; - Виконати зобов’язання, що вказані у Кінгстонській декларації; - Наради технічних представників CFATF проходить два рази в рік. Рада міністрів країн-членів CFATF збирається один раз на рік. У CFATF входить 26 країн.

3. Східно і південно-Африканська група протидії «відмивання» грошей (ESAAMLG) створена у серпні 1999 року 14 країнами регіону, під час зустрічі міністрів в Аруші (Танзанія). В даний час підписали «Меморандум порозуміння» 10 країн і ще не підписали 4. ESAAMLG проголошено такі цілі:- Адаптація і впровадження 40 рекомендацій ФАТФ;

-Вжиття заходів щодо боротьби з відмиванням доходів при розслідуванні всіх тяжких злочинів; - Впровадження інших заходів, які містяться в багатосторонніх договорах та ініціативи, за якими уряди – члени групи погоджують заходи з метою попередження та запобігання відмиванню коштів.

Група з розробки фінансових заходів з боротьби з «відмиванням» грошей в Південній Америці (GAFISUD) створена в грудні 2000 року в Картахені (Колумбія). Юридично Група базується в Аргентині, де знаходиться її Секретаріат. Діяльність GAFISUD охоплює наступні сфери: -Надання допомоги у впровадженні в законодавство країн регіону норм щодо запобігання та протидії відмивання злочинних доходів; Визнання кримінальної по «відмиванню» доходів отриманих від будь-якої злочинної діяльності, а не тільки від торгівлі наркотиками; В даний час в групу входить 9 країн Латинської Америки.

Комітет експертів з оцінки заходів з відмивання грошей Ради Європи (PS-R-EV, COMMITTE MONEYVAL). Ця організація створена в вересні 1997 р. Комітетом Міністрів Ради Європи для проведення само- і взаємо- оцінок прогресу в прийнятті заходів з боротьби з «відмиванням» грошей в 21 країні Ради Європи які не є членами FATF. В своїй діяльності організація опирається на практику і досвід FATF. Спочатку скорочена назва цієї групи була – PC-R-EV COMMITTEE, з 2003 року використовує скорочену назву MONEYVAL. В даний час група об’єднує 29 країн, але Вірменія і Азербайджан, які приєдналися до групи ще не стали її членами. 27 країн мають право скерувати в MONEYVAL трьох своїх експертів. Їх відбір здійснюється на основі визначення рівня кваліфікації в правових питаннях.

Егмонтська група (створення і діяльність).

1995 року група Підрозділів фінансової розвідки (ПФР) зустрілась у палаці Егмонт-Аренберг у Брюсселі та вирішила утворити неформальну групу з метою стимулювання міжнародного співробітництва. На даний час відома як Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки, її ПФР регулярно зустрічаються з метою пошуку шляхів співпраці, зокрема у сфері інформаційного обміну, навчання та обміну досвідом.
Метою діяльності Егмонтської групи є проведення засідань для ПФР з усього світу з метою покращення співробітництва у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, а також сприяння впровадженню національних програм у цій сфері. Це сприяння включає в себе наступне:

- розширення та систематизація міжнародного співробітництва щодо взаємного обміну інформацією;

- підвищення ефективності ПФР шляхом пропонування проведення навчань та сприяння обміну персоналом з метою покращення досвіду та можливостей персоналу ПФР;

- сприяння кращому та захищеному зв’язку між ПФР шляхом використання технологій, таких як Захищеного веб-сайту Егмонтської групи;

- сприяння кращій координації та допомозі між операційними підрозділами ПФР–членів;

- покращення операційної автономії ПФР; та

-сприяння утворенню ПФР в юрисдикціях з наявними програмами протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, чи з програмами, які знаходяться на ранніх стадіях розвитку





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 676 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2478 - | 2214 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.