Загальний обсяг курсової роботи (без списку літератури і додатків) не повинен перевищувати 40 сторінок рукописного тексту на папері, 30 сторінок набраних на комп’юторі.
ВСТУП
У вступні (1,5-2 стор.) потрібно висвітлити такі аспекти в наступній послідовності:
¾ обґрунтування актуальності теми та з’ясування її важливості для соціально-економічного розвитку України;
¾ ступінь вивченості даного питання в економічній літературі та на практиці;
¾ мета роботи(при формуванні мети зазвичай відображають орієнтацію на кінцеві результати дослідження та розробку рекомендацій);
¾ задачі роботи, які повинні забезпечити досягнення оставленої мети;
¾ основні методи і прийоми дослідження, які використані при виконанні роботи.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Основна частина роботи представлена її змістом. Рекомендована структура роботи містить 2-3 розділи, в яких послідовно викладається теоретичне та практичне вирішення проблеми щодо теми дослідження. Кожний розділ містить 2-3 параграфи. Всі параграфи та розділи повинні бути логічно пов’язані між собою.
Головне завдання цієї частини курсової роботи полягає в тому, щоб на основі вивчення джерел та літератури, теоретично осмислити основні проблеми теми та логічно і послідовно їх викласти.
Викладення питань теми повинно бути оригінальним, до їх вивчення студенти повинні підходити творчо та ініціативно. Не дозволяється в роботі переказ змісту підручників, учбових посібників, монографій, нормативних та законодавчих актів. Не припустимо цитувати, наводити цифровий матеріал з літературних джерел без обов’язкового посилання на джерело інформації.
Зміст роботи необхідно викладати стисло, не завантажувати описом загальновідомих положень, інструкцій, нормативних та законодавчих актів, уникати повторів та відступів від основної теми.
Виклад матеріалу рекомендується будувати за такою схемою: теза, система аргументів і доказів, факти і приклади, їх пояснення і висновок.
Незважаючи на те, що в основній частині обов’язково присутній фактичний матеріал, цілісність курсової роботи визначається не кількістю фактів, а вмінням їх узагальнити, встановити між ними зв’язки, дати їм наукове пояснення. Факти і приклади повинні бути точними, перевіреними і, як правило, тільки з першоджерел. Необхідно з великої кількості фактів вибирати найбільш важливі, істотні, необхідні.
Після кожного розділу результати науково-практичного дослідження повинні бути узагальнені і викладені на 1-2 сторінках. (5-7 пунктів)
За зміст курсової роботи, вірогідність і об’єктивність всіх даних несе відповідальність студент-автор роботи.
У першому розділі розкриваються теоретичні основи питання, що висвітлюється. Тут розкриваються суть і форми його проявлення. При написанні цієї глави студенти звертають увагу на існуючі в літературі різні точки зору і аргументовано висловлюють свої міркування, демонструючи свої здібності до узагальнення цих матеріалів. Якість виконання цієї глави зростає, якщо студент зможе критично проаналізувати статистичні дані, звести їх в таблиці, побудувати діаграми. Використання кількісних методів аналізу даних передбачає виконання розрахунків з викладом їх методики.
Рекомендований обсяг цього розділу: 12-14 сторінок.
У другому і наступних розділах студент демонструє свої здібності застосовувати теорію до аналізу певної ситуації в Україні, регіоні, на мікрорівні. В них дається оцінка конкретної економічної ситуації, виявляються вузлові проблеми, виявляються найбільш ефективні методи їх вирішення, які не протидіють Конституції та законам України.
Рекомендований обсяг цього розділу: 18-20 сторінок.
ВИСНОВКИ
Висновки або заключна частина – остання обов’язкова складова курсової роботи, що має 2-3 сторінки. В ній необхідно стисло і чітко викласти основні результати, підсумки, висновки дослідження до яких прийшов студент в процесі роботи над темою. Висновки до курсової роботи виконуються по пунктах і містять не менше 10 пунктів.
В структурному відношенні „висновки” можна уявити в трьох частинах.
В першій частині дуже коротко, лаконічно, не використовуючи джерел, не цитуючи інших авторів, необхідно сформулювати загальні висновки до всього.
Дослідження, що випливають з результатів курсової роботи. Вони не повинні текстуально повторювати те, що подавалося у висновках до розділів і параграфів, а носити характер узагальнення.
В другій частині загальні висновки конкретизуються у відповідності з тими завданнями, що ставив перед собою студент у „Вступі”. Вони повинні давати чіткі відповіді на кожне поставлене у вступі завдання.
В третій частині висновків бажано, якщо це можливо, ув’язати досліджувану тему з сучасністю, відзначити ті аспекти, які отримали подальший розвиток і підтвердження в сучасних умовах.
Список джерел та літератури вміщує економічні джерела, наукові монографії, статті, іншу спеціальну літературу з теми, яка досліджується автором.
Додатки – це необов’язкова частина курсової роботи. Але в залежності від теми до додатків включаються схеми, таблиці, біографічні довідки, витяги з документів, що суттєво доповнюють основний зміст роботи.