Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Засоби зв'язку в управлінні




Система зв'язку - це організаційно технічне об'єднання, сил і засобів зв'язку, що використовуються для обміну інформаці­єю в системі органів управління

Те́хніка зв'язку́ — технічне обладнання, що використовується для організації зв'язку.

Відкриття електрики дозволило знайти новий засіб, що забезпечує доставку повідомлень на значні відстані спочатку за допомогою фізичних (проводових), а потім і бездротових ліній зв'язку. Розвиток теорії електрики і магнетизму в XIX столітті призвело до появи спочатку дротового (телефонного та телеграфного), а потім і бездротового зв'язку, що створило технологічну базу для всіх засобів масової інформації - радіомовлення, телебачення, Інтернет, мобільний зв'язок, які на початку XX століття активно увійшли в повсякденне життя. Потреби в передачі великих обсягів інформації на значні відстані привели до активних досліджень, як в області умов розповсюдження електромагнітних хвиль, так і методів обробки сигналів, що забезпечують високу пропускну здатність каналів зв'язку при необхідної достовірності в прийнятої інформації. Результатом досліджень стала поява окремих родів зв'язку: дротового, радіо, радіорелейного, тропосферного, супутникового, які, доповнюючи один одного, сприяють підвищенню якості життя населення в плані обміну інформацією.

До засобів зв'язку відносяться:

  • Телефон
  • Домофон
  • Телеграф
  • Факс
  • Телекс
  • Модем
  • Гучномовець
  • Прожектор на морі
  • Радіостанція
  • Релейна станція
  • Переносна радіостанція
  • Мобільний телефон
  • Інтернет

 

 

Оргтехніка в управлінні

Організаційна техніка (оргтехніка) — це сукупність технічних засобів, які механізують і автоматизують допоміжні (технічні) операції і дії в управлінській праці. Вони підвищують оперативність і знижують трудомісткість виконання управлінських робіт.

Використовуючи оргтехніку, менеджер може досягти суттєвого підвищення ефективності особистої роботи при мінімальних витратах праці. Для більшості менеджерів корисним є використання засобів малої оргтехніки, що не потребує великих витрат.

Конкретний перелік оргтехніки менеджер встановлює, виходячи із специфіки своєї роботи та індивідуальних особливостей.

При цьому треба мати на увазі, що найбільшу ефективність дає комплексне її використання. Якщо окремі технічні засоби знижують витрати часу на виконання управлінських робіт на 10 — 15 %, то при комплексному використанні витрати часу скорочуються у 2-3 рази.

Управлінська праця нерозривно пов'язана з обробкою інформації, основним носієм якої у сфері управління є документ. Тому механізація найбільш масових і трудомістких процесів — складання, копіювання і розмноження, обробки, зберігання і пошуку документів —даєт особливо відчутні результати. Для складання ділової документації широко використовують електрифіковані машини, що пишуть, автомати, що пишуть, диктофони. Засоби копіювання документів включають обширну групу пристроїв і апаратів для факсимільного виготовлення від однієї до декількох десятків копій. При розмноженні документації накладом від сотень до десятків тис. екземплярів користуються засобами оперативній поліграфії. У підвищенні продуктивності праці працівників сфери управління особливе значення мають механізація і автоматизація обробки даних, зберігання і пошуку інформації. Обчислювальна техніка, що включає аналогові і цифрові ЕОМ(електронна обчислювальна машина), рахунково-перфораційні машини, клавішні обчислювальні машини, дисплеї і т.п., є потужним засобом обробки інформації, що забезпечує оперативність, точність і надійність управління складними системами. У багатьох системах управління у фахівців виникає необхідність пошуку потрібної інформації, що вимагає витрати 30—40% робочого часу. Скоротити витрати часу на інформаційний пошук допомагають звичайні картотеки (плоскі, навісні, такі, що обертаються) у поєднанні з устаткуванням для пошуку карт (селектори, барабани), механізовані картотеки, автономні пристрої і, що запам'ятовують, інформаційно-пошукові системи на базі ЕОМ(електронна обчислювальна машина). Ефективність цих засобів характеризується наступними цифрами: простий селектор для пошуку інформації на перфокартах дозволяє проглянути не більше декількох карт в сік, а електронні машини ведуть пошук інформації, «переглядаючи» за 1 сік понад 3000 документів. Швидке збільшення кількості різного роду друкарських, графічних і рукописних документів, зокрема ділової кореспонденції, технічної документації і інформаційних матеріалів, зумовило необхідність розробки методів і засобів, що скорочують об'єм документації, що зберігається. Одним з таких методів стало мікрофільмування (мікрофотокопіювання). У технологічному процесі мікрофільмування використовується знімальні, копіювальні і переглядово-копіювальні апарати, устаткування для прояву, подальшої обробки і зберігання мікрофільмів (мікрофотокопій).

 

Технологія управління.

Рішення — це творчий процес у системі управління і, крім змістовної сторони (проблема, мета, спрямованість), він має організаційно-технологічний характер, дозволяє видозмінити виробництво чи його окремі сторони в потрібному керівнику напрямку.
Технологія управління — це безупинний творчий процес підтримки стійкого режиму функціонування системи шляхом прийняття і реалізації господарських рішень. До цього процесу зводиться вся діяльність менеджера організації як суб'єкта управління своєї системи.

Характерними ознаками рішення є:
- можливість вибору єдиної дії з безлічі альтернатив (якщо немає альтернатив, то немає і вибору, а значить і немає рішення);
- наявність мети — безцільний вибір не вважається рішенням;
- необхідність вольового акту ЛПР при виборі рішення, тому що керівник формує його через боротьбу думок і мотивів, і він відповідальний за ухвалення єдиного рішення.
Технологічний процес прийняття і реалізації рішення (технологія управління) складається з ряду послідовних етапів, кількість яких може бути різною. Усе залежить від ступеня їхньої деталізації і суміщеності.

У наведених джерелах викладені не тільки етапи і зміст усього розглянутого процесу, але й теорія прийняття рішень, з якою ми вже знайомі з загального курсу менеджменту. Тут лише доречно відзначити, що цикли управління, повторюючись, ніби піднімаються нагору по спіралі, просуваючи систему до поставленої мети. Інформація про досягнення даної мети є основою для розробки нових рішень, нових цілей і так до нескінченності (поки існує система).
Варто помітити, що система управління "переробляє" не одне рішення. їх безліч. Вони різні за складністю, тривалістю вироблення і реалізації. Рішення можуть вестися паралельно і перетинатися між собою, носити навіть конкуруючий характер, що, звичайно, сильно ускладнює питання управління. Отут-то і повинні виявлятися здібності і мистецтво операційного менеджера. Від того, яке рішення, коли і як прийме менеджер, керівник найчастіше залежить успіх діяльності і навіть доля фірми. Значимість прийняття рішень особливо зростає в період кризових ситуацій.
Тому менеджер у своїй роботі повинен уміло поєднати особисті можливості з можливостями колег, здібностями всього колективу до спільної роботи. Менеджер також повинен спиратися на наявні на підприємстві технічні засоби, від якості яких залежить як прямий, так і зворотний зв'язок з об'єктами управління.
У зв'язку з цим ефект застосування КТЗ у службі управління повинен визначатися не зниженням експлуатаційних витрат, а поліпшенням економічних показників роботи служби в цілому.
Найважливішим завданням проектування технічного забезпечення служби управління є вибір технічних засобів з урахуванням витрат на їхнє придбання і використання для виконання конкретного виду робіт (однофункціональні і багатофункціональні технічні засоби).
Застосування економіко-математичних методів, масова комп'ютеризація створюють нові можливості для розв'язання комплексу завдань у системі управління. Створюються нові системи автоматизованої обробки інформації (САОІ) як базового елемента організаційно-управлінської структури системи управління в умовах як централізованої, так і децентралізованої обробки даних.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 390 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2268 - | 2218 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.