Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ергономічні вимоги до моніторів. Тип розгортки та смуга частот відеопідсилювача




Статистика захворюваності та її соціально-економічні наслідки в галузі

Ергономічні вимоги до моніторів. Частотні характеристики моніторів

Технічні характеристики моніторів (розмір екрана, роздільна здатність, зернистість зображення, значення частот вертикальної та горизонтальної розгорток, смуга пропускання відеосигналу, можли­вості регулювання, мікропроцесорне управління, динамічне фокусу­вання, наявність інварової маски та розмагнічування, антивідблискове покриття, захист від електростатичних та електромагнітних полів, система управління енергоспоживанням), якщо на них не зверта­ють уваги при виборі монітора або неправильно встановлюють, мо­жуть негативно вплинути на зір та здоров'я загалом.

Головним елементом будь-якого монітора є електронно-про­менева трубка (ЕПТ). Принцип її дії такий. Електронний промінь, що генерується електронною гарматою (катодом), потрапляє на екран, покритий люмінофором, і викликає його світіння.

Однією з основних харак­теристик монітора є розмір його екрана по діагоналі. Термін «розмір монітора» визначає зовнішній діагональний розмір кінескопа. Саме цей розмір і вказується, коли говорять про 14-, 15-, 17-, 20- і 21-дюймові монітори. Реальний розмір зображення дещо менший.

Площинність екрана. Важливою характеристикою монітора є площинність екрана. Чим плоскіший екран, тим менше викрив­ляються на ньому геометричні фігури. У моніторах використову­ються ЕПТ чотирьох типів - сферичні, циліндричні, трубки малої кривизни і плоскі.

Ергономічні вимоги до моніторів. Роздільна здатність та зернистість зображення

Роздільна здатність. Важливою характеристикою монітора є його роздільна здатність - кількість точок (пікселів) по горизон­талі і по вертикалі, яку він може показати. Чим більша роздільна здатність, тим точніше і чіткіше зображення на екрані, тим лег­ше воно для сприйняття, тим менше стомлює зорову систему. При низькій роздільній здатності можливі помилки при зчиту­ванні символів (два різних символи при малій кількості еле­ментів, що їх складають, можуть сприйматися як однакові). Існують стандартні значення роздільної здатності (у дужках на­ведено назву стандарту для PC):

640 х 480 (VGA); 800 х 600 (SVGA);

1024 х 768 (XGA);

1280 x 1024 (EVGA);

1600 x 1200 (не позначений) - максимальне значення для сучасних моніторів.

Стандартне значення зернистості - 0,28 мм - відповідає при­близно 1024 точкам в рядку для 14-дюймового екрана, що за­безпечує чітке і різке зображення. При великому зерні зображен­ня починає розпливатися, а очі дуже швидко втомлюються.

 

Ергономічні вимоги до моніторів. Тип розгортки та смуга частот відеопідсилювача

Тип розгортки. При звичайному (non-interlaced) способі роз­гортки електронний промінь пробігає весь кадр за один період вертикальної розгортки. При розгортці через рядок (interlaced) промінь спочатку проходить по парних рядках, потім по непар­них, весь екран оновлюється у два рази рідше, і горизонтальні лінії і краї починають сильно блимати. Розгортка через рядок використовується при високих роздільних здатностях, коли монітор або відеоадаптер не встигає вивести все зображення за один кадр. Тому важливе значення має максимальна роздільна здатність монітора без використання розгортки через рядок. По­трібно звернути увагу на той факт, що деякі моделі моніторів забезпечують прогресивну розгортку для низьких роздільних здат­ностей, а при високих - переходять на розгортку через рядок, що істотно погіршує стабільність і якість зображення.

Смуга частот відеопідсилювача. Правильніше було б її на­звати верхньою межею частотної характеристики відеотракту, оскільки для смуги необхідно визначити і нижню межу. У пас­портах ця характеристика позначається як Bandwidth. Вона ви­значає верхню межу смуги пропускання відеопідсилювача. Вимірюють її в мегагерцах за спадом характеристики на три децибели від максимального значення. Зміст цієї величини полягає ось у чому: на монітор від відеоадаптера, крім синхроімпульсів кадрової і рядкової розгорток подаються також сигнали інтенсивності кожного зі складових кольорів для кожного піксела зображення, які являють собою послідовність відеоімпульсів різної амплітуди. Вона і визначає інтенсивність електронного пучка (а отже, й інтенсивність світіння люмінофора) у даній точці. Можна підрахувати, що інтенсивність променя повинна змінюватися з частотою, яка дорівнює (у першому наближенні) добутку кількості рядків на кількість вертикальних смуг обраної роздільної здат­ності і на частоту оновлення кадрів.

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 473 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2260 - | 2182 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.