Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сучасний стан і перспективи розвитку інтеграційних процесів па Африканському континенті




Інтеграційні процеси у Африці

Інтеграційні процеси у Африці почалися ще на початку 1960-х рр. Країни цього континенту мали різні рівні економічного розвитку. Якщо ж порівнювати його зі світовим, він був і залишається низьким. І тоді, й у час відзначається широкий розкид прибутків, із фінансового потенціалу, транспортним можливостям тощо. буд. На початку 1990-х рр. з чотирьох десятків країн, які належать до розряду про слаборозвинених, 25 розташовані на півметровій Африканському континенті. У цьому ВВП душу населення коштує від 80 доларів на Мозамбіку до 500 доларів на Мавританії. Після 1960 р. на континенті виникло близько сорока різних відділу міжнародних організацій економічного і фінансового профілю, що виступали за розвиток інтеграції як у широкого кола економічних сфер діяльності, і у окремих галузей, хоча у основних документах який завжди були присутні дефініції «інтеграція» чи «міжнародний поділ праці».

Вплинув в розвитку інтеграційних процесів у Африці надавали колишні метрополії, але, зазвичай, такий вплив використовувалося задля досягнення відомих цілей – не випускати зі сфери інтересів тощо. буд. Прикладом можуть бути різні угруповання франкомовних, англомовних країн та інших.

На початковому етапі знають з'являлися організації, властиві африканським умовам, наприклад сім організацій з так званого «річкового профілю»:ОМВГ (Організація з освоєння басейну річки Гамбія),ОМВС (Організація з освоєння басейну річки Сенегал), Організація з експлуатації та розвитку басейну річкиКатери та інших. Виникнення цих організацій – природний процес, властивий даному континенту, специфічним й фактично економічним умовам, які є тоді у Африці.

Було також створено структури, котрі відповідно до оцінкам африканських дослідників могли цілком стати свого роду центрами для «концентрації процесів і перетворення на інтеграційні»: Африканськалесопромишленная організація, Міжнародна телекомунікаційна спілка країн-виробників какао, Асоціація в розвитку рисівництва у Західній Африці та інших.

Саме такою процес міг мати своє продовження, оскільки країни у загальному малимонокультурную структуру виробництва, інші економічні складові, які б у чомусь перешкоджати зближенню, кооперації, розширенню торгівлі, все-таки, не переважали.

Проте через цілого ряду причин як об'єктивного, і суб'єктивного характеру розвиток йшло доволі мляво. Не слід забувати і те, що у 1960-1970-ті р. у Африці зазначалося дуже сильний вплив ТНК. Так було в 1977. перестало існувати Восточноафриканское Співтовариство (ВАС). ВАС – угруповання, яка подавала великі надії апологетам інтеграції. Проте діяльність ТНК, яка контролювала товарні потоки від збуту до реалізації, певному етапі зірвала програми регіональної співпраці.

У результаті активної діяльності економічної дипломатії країн, зокрема африканських, світовим співтовариством було відрегульовано окремі підходи ТНК до співробітництва. Через серіюЛомейских конвенцій розробили умови співробітництва країн-членів Євросоюзу (отже, та що у яких колишніх метрополій) з розвиваються.

З погляду деяких наших фахівців у Африці регіональні інтеграційні процеси починають дедалі більше підпорядковуватися економічної логіці.

У зв'язку з пріоритетними потребами дедалі більше зусиль іде у Договору поетапному створенні Африканського економічного співтовариства (>АфЭС), виступає як загальний ринок з урахуванням наявних регіональних організацій. Угоду про неї набрало чинності у травні 1994 р.

План поступового створенняАфЭС, що складається з шести етапів, необхідно реалізувати протягом 34 років. Головними елементамиАфЭС є вже існуючі субрегіональні угруповання: ЕКОВАС,КОМЕСА,САДК,САМЭСГЦА,ЮДЕАК. У зв'язку з цим першочергову увагу я приділялося саме їм, їх максимальному зміцнення законності і посиленнюскординированности своєї діяльності.

ПеретворенняАфЭС великою мірою залежить від подальшого «самопочуття» субрегіональних африканських угруповань, що у час залишає бажати кращого.

Можливо, практичний ефект від участіАфЭС – процес досить далекого майбутнього. Проте саме процес розвитку Співтовариства може стати поштовхом модернізації існуючих і уніфікації структур економічного взаємодії африканських країн, підвищити інтенсивність і обсяг співробітництву, що в результаті призвести до розширенню африканських ринків, появі порівняно великих потреб у зв'язки й з обладнанням підприємств та, створюваних у Африці на колективної основі.


 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 500 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2282 - | 2063 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.