Лекции.Орг


Поиск:




Приклад ситуаційного завдання 3 страница




Потреба в матеріальних ресурсах здійснюється методом прямого обрахунку в натуральному і вартісному виразі по видах ресурсів з урахуванням індексу цін.

Розмір виробничих запасів розраховується виходячи із середнього його значення протягом року, що визначається в днях як середньодобове споживання і розраховується як перехідний запас на кінець року.

Розмір перехідного запасу по n-му матеріалу (в днях) визначається за формулою:

де Q - потреба в n-му матеріалі;

M - норма перехідного запасу n-го матеріалу, дні;

D - число днів за рік

Норма перехідного запасу є сумою середнього, поточного і страхового запасів.

2.1.7.4. Надаються детальні відомості щодо прогнозної потреби в кадрах. Окремо вказується потреба в іноземних спеціалістах.

Викладаються основні напрями кадрової політики, спрямованої на підвищення кваліфікації робітників основних спеціальностей та продуктивності їх праці.

Чисельність працюючих розраховується, як загальна кількість персоналу основної діяльності (працюючі основного виробництва), так і неосновної діяльності (працюючі, що обслуговують основне виробництво) (таблиця 8).

Таблиця 8

Розрахунок потреби в персоналі та заробітній платі

№ з/п Найменування категорій Рік
   
             
                 
                 
                 
                 

 

Чисельність працюючих основного виробництва розраховується виходячи із рівня продуктивності праці та виробничої програми.

При розрахунку чисельності проводяться спочатку орієнтовні розрахунки з урахуванням фонду робочого часу й виконання норм продуктивності.

Окремо розраховується чисельність допоміжних робочих і підсобних робочих й інших категорій працюючих. Чисельність інженерно-технічних працівників, службовців та ін. визначається за штатним розкладом.

Фонд заробітної плати визначається як добуток доходів по всіх видах діяльності підприємства на прийнятий норматив витрат заробітної плати на 1 гривню доходів з урахуванням нормативів, установлених державою, по фонду заробітної плати. Заробітна плата розподіляється по тих ж групах працівників, по яких установлюється розрахунок чисельності персоналу.

2.1.7.5. Кошторис витрат на випуск продукції являє собою розрахунок витрат по калькуляційних статтях окремо по видах продукції, робіт, послуг (на кінцевий продукт). Калькуляція витрат може здійснюватися укрупнено виходячи із прийнятих на підприємстві норм витрат на одиницю виробленої продукції, або шляхом прямої калькуляції розрахунків виходячи з норм ресурсів (таблиця 9).

Таблиця 9

Кошторис витрат і калькуляція собівартості (зведена)

№ з/п Найменування показників Рік
   
На одиницю продукції, гривня Усього тис.грн.      
             
1. Обсяг реалізації, усього          
2. Собівартість, усього,          
  тому числі          
2.1 сировина          
2.2 матеріали          
2.3 Покупні та комплектуючі вироби          
2.4 Паливо          
2.5 Електрична та теплова енергія          
2.6 Фонд заробітної плати робітників          

Продовження табл. 9

             
2.7 Фонд заробітної плати спеціалістів і службовців          
2.8 Нарахування на фонд заробітної плати          
2.9 Амортизація основних виробничих фондів          
2.10 Витрати на навчання          
2.11 Витрати з власників транспортних засобів          
2.12 Інші витрати          
  Позареалізаційні операції (сальдо)          
3.1 Дохід від цінних паперів          
3.2 Дохід від оренди          
3.3 Податок на землю          
3.4 Податок на рекламу          
3.5 Інші доходи або витрати          
4. Валовий прибуток          
5. Податки і платежі з прибутку          
5.1 Податок на прибуток          
5.2 інші податки          
6. Чистий прибуток          

 

2.1.7.6. На етапі розроблення виробничої програми розраховується потреба в первісних інвестиціях з урахуванням виробничої програми проекту в цілому, визначаються напрямки, по яким потрібні вкладення коштів і величина потреби в додаткових інвестиціях (таблиця 10).

Таблиця 10

Потреба в додаткових інвестиціях

№ з/п Категорія інвестицій Рік Потреба у додаткових інвестиціях, тис.грн. Загальна потреба в інвестиціях, тис.грн.
   
Приріст тис. грн. Усього, тис. грн.        
                     
1. Основний капітал                  
1.1 будівлі, споруди виробничого призначення                  
1.2 робочі машини та устаткування                  
1.3 транспортні засоби                  
2. Оборотний капітал                  
2.1 запаси та витрати                  

Продовження табл. 10

                     
2.2 грошові кошти                  
3. Разом потреби в інвестиціях                  

Примітка до таблиць розділу "План виробничої діяльності підприємства".

Потреба в додаткових інвестиціях у таблиці 10 - це інвестиції, на величину яких не впливають підсумки виробничо-господарської діяльності підприємства, які можуть бути отримані в результаті виконання виробничої програми, тобто приріст основного й оборотного капіталу розраховується без обліку прибутку.

У таблицях з 5 по 10 за нульовий рік приймається останній звітний рік, він же вважається роком початку вкладення інвестицій. У другій графі таблиці 10 представляються фактичні дані по зроблених інвестиціях, що відображено в балансі останнього звітного року.

Підсумки за весь період здійснення проекту в таблицях з 5 по 9 визначаються як сума підсумків відповідних граф по роках.

Величина потреби в загальних інвестиціях визначається по кожному необхідному напряму з розподілом по роках здійснення проекту.

2.1.8. Організаційний план

У цьому розділі наводиться інформація щодо існуючої виробничо-технологічної структури підприємства, пропозиції щодо її вдосконалення та управління окремими інвестиційними проектами, функції ключових підрозділів, організація координації і взаємодії служб і підрозділів підприємства, оцінка відповідності організаційної структури управління цілям і стратегії розвитку підприємства, забезпеченості підприємства робочою силою, структури кадрів, кваліфікації робітників.

Подаються відомості про діючу систему заробітної плати, механізм її нарахування різним категоріям працівників підприємства; систему преміювання, розмір середньої заробітної плати і надбавок за категоріями працівників, пропозиції щодо зміни системи оплати праці.

Визначається перелік заходів щодо реалізації інвестиційного бізнес-плану, з визначенням виконавців та термінів виконання.

2.1.9. План охорони навколишнього середовища

Наводиться інформація про стан навколишнього середовища, існуючі проблеми, першочерговість їх вирішення, джерела фінансування проведення природоохоронних заходів з визначенням термінів виконання.

Вказується на відповідність бізнес-плану вимогам законодавчих актів та інших нормативних документів щодо допустимого негативного впливу на оточуюче середовище. При перевищенні допустимих норм такого впливу визначаються шляхи його зменшення.

Вказуються наявні очисні споруди, їх стан та потреба в додаткових заходах щодо охорони навколишнього середовища, окремих його складових (повітря, води, лісових та інших ресурсів), утилізації відходів виробництва, пакувальних матеріалів; очистки промислових стоків і скидів; рекультивації земель тощо.

Аналізуються можливі екологічні наслідки проекту та визначаються витрати, пов'язані з виконанням природоохоронних заходів.

2.1.10. Фінансовий план та програма інвестицій

2.1.10.1. Наводиться обґрунтування інвестиційних вкладень у підприємство та джерела їх отримання (залучення кредитів, акціонерний чи пайовий капітал тощо), прогнозні показники балансу підприємства, прогноз прибутку та збитку (на три роки), додаються баланс підприємства, звіт про фінансові результати та їх використання, звіт про фінансово-майновий стан підприємства за останній звітний рік.

Вихідні дані для розрахунку фінансового плану формуються на основі таких розділів:

2.1.4. Дослідження та аналіз ринків збуту продукції (послуг);

2.1.5. Характеристика конкурентного середовища та конкурентні переваги;

2.1.6. План маркетингової діяльності;

2.1.7. План виробничої діяльності підприємства.

На основі зазначених розділів у фінансовому плані здійснюється прогнозування фінансових результатів (таблиця 11).

Таблиця 11

Прогноз фінансових результатів

№ з/п   Показники   Усього
     
квартал квартал      
                       
  Виручка від реалізації                        
1.1 Обсяг реалізації продукції                        
1.2 ціна одиниці продукції                        
2. Витрати на виробництво реалізованої продукції                        
3. Результати від реалізації                        
4. Результат під іншої реалізації                        
5. Доходи та витрати від позареалізаційних операцій                        
6. Валовий прибуток                        
7. Платежі в бюджет від прибутку                        
8. Чистий прибуток (рядок 6 - рядок 7)                        

 

Виручка від реалізації продукції визначається на основі прогнозних обсягів продажів по роках і прогнозних цінах на одиницю продукції.

Прогнозування обсягів реалізації враховує результати маркетингових досліджень - розглядається очікуваний щорічний приріст виробництва продукції, а також можливості підприємства, тобто виробничі потужності. Оцінка приросту виробництва продукції повинна виходити з аналізу перспектив розвитку галузі й ретроспективних тенденцій розвитку підприємства.

Оцінка щорічного росту цін на продукцію підприємства ґрунтується на макроекономічних і галузевих дослідженнях, а також на даних про ріст цін у макроекономічних та галузевих дослідженнях, а також на даних про ріст цін за минулі роки (для прогнозних розрахунків використаються дані Держкомстату).

2.1.10.2. Шляхом зіставлення розрахованої на проект потреби в додаткових інвестиціях і джерел фінансування (покриття) цієї потреби визначається розмір необхідних додаткових фінансових ресурсів (таблиця 12).

Як джерела фінансування розглядаються:

акціонерний капітал - якщо передбачається збільшення акціонерного капіталу протягом періоду реалізації проекту інвестиційного розвитку підприємства (№ років);

залучений капітал - якщо передбачається використання довгострокових кредитів і позик, короткострокових кредитів і позик (за винятком коштів державної фінансової підтримки);

інші джерела фінансування.

Таблиця 12

Потреба в додаткових інвестиціях і формування джерел фінансування

№ з/п Потреба в додаткових інвестиціях, тис. грн. Рік Усього № з/п Джерела фінансування, тис. грн. Рік Усього
   
1. Основний капітал                    
1.1 будинки, споруди виробничого призначення                    
1.2 робочі машини та устаткування                    
1.3 робочі машини та обладнання                    
1.4 транспортні засоби                    
2. Оборотний капітал                    
2.1 запаси і витрати                    
2.2 кошти                    
3. Разом потреба в додаткових інвестиціях                    

 

2.1.10.3. На основі виробничої програми, розрахованої в складі прогнозу фінансових результатів діяльності, формується модель дисконтованих грошових потоків. При цьому загальний результат від інвестицій розраховується як сума дисконтованних грошових потоків кожного року реалізації даного проекту розвитку підприємства й поточної (дисконтованої) вартості залишкової вартості за межами планованого періоду (№ років).

Зіставлення розміру вкладених коштів і прогнозованих від даного вкладення результатів здійснюється за допомогою спеціальних методів й інструментів, що включають: дисконтування й нарахування складних відсотків, розрахунок показників чистої приведеної вартості проекту й внутрішньої норми доходу (внутрішнього граничного рівня доходності), динамічного (дисконтного) строку окупності проекту. Побудова моделі грошових потоків базується на застосуванні техніки дисконтованих грошових потоків (таблиця 13).

При оцінці ефективності вкладень у функціонуюче підприємство варто враховувати, що одержувані грошові потоки є результатом функціонування усіх раніше вкладених інвестиційних ресурсів, величина яких визначається по балансу підприємства на останню звітну дату.

Грошовий потік від поточної господарської (інвестиційної, фінансової) діяльності являє собою суму надлишку (нестатку) коштів, отриманих у результаті зіставлення надходжень і відрахувань коштів у процесі операційної (інвестиційної, фінансової) діяльності. У спрощеному варіанті розрахунку потоку грошових надходжень економічні вигоди відображаються у звітності про фінансові результати діяльності підприємства і складаються із прибутку, зменшеного на суму податку, плюс амортизаційні відрахування і крім того потрібні корегування на зміни деяких рахунків (дебіторської заборгованості, кредиторської заборгованості, запасів, основних коштів).

Таблиця 13

Модель дисконтова них грошових потоків

№ з/п Показники  
     
  квартал квартал    
                 
                         
1. Чистий прибуток (п.8 табл. 11)                      
2. Чистий грошовий потік,м усього: (ряд. 2.1 + ряд. 2.2 +(-) ряд. 2.3 - (+) ряд. 2.4 – ряд. 2.5 + ряд. 2.6 – ряд. 2.7 – ряд. 2.8)                      
2.1 чистий прибуток                      
2.2 знос                      
2.3 Ріст (погашення) кредиторської заборгованості                      
2.4 ріст (погашення) дебіторської заборгованості                      
2.5 виплата відсотків по кредитам, позикам                      
2.6 кошти від продажу основних засобів                      
2.7 капіталовкладення                      
2.8 приріст оборотного капіталу                      
3. Залишок коштів на початок періоду                      
4. Накопичена готівка на кінець періоду (ряд. 2 + ряд. 3)                      
5. Коефіцієнт поточної (дисконтованої) вартості при обраній ставці дисконту*                      
6. Поточна (дисконтована)                      

Продовження табл. 13

                         
  вартість грошових потоків (ряд. 2 х ряд. 5)                      
7. Сума поточних (дисконтованих) вартостей грошових потоків                      
8. Залишкова (ліквідаційна) вартість за межами планового періоду (№ років)                      
9. Поточна (дисконтована) вартість залишкової вартості за межами планового періоду при коефіцієнті дисконтування для кінця року**                      
2.7 капіталовкладення                      




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 297 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

1343 - | 944 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.