Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Клінічні симптоми отруєння тварин різних видів




Найбільш вираженою ознакою отруєння є раптове захворювання групи до цього здорових тварин; при цьому захворювання, як правило, буває пов’язане з вживанням корму або води, з обробкою їх пестицидами або іншими хімічними речовинами, з перебуванням тварин в приміщеннях, де не так давно проводилася дезінфекція або інші подібні факти.

При інтоксикації тварин нітратами та нітритами відмічають блискавичний, гострий, хронічний та латентний перебіг.
Блискавичний перебіг отруєння найбільш часто зустрічається у молодняку великої рогатої худоби при згодовуванні голодним тваринам зелених кормів, які містять надмірну кількість нітратів та нітритів. У тварин виникають збудження, слинотеча, спрага, прискорене важке дихання, слизові оболонки набувають синюшності, порушується координація рухів, настають судоми м'язів тулуба та кінцівок, гальмуються рефлекси, втрачається чутливість шкіри, у деяких тварин виникає тимпанія, розвивається коматозний стан. Загибель настає через 30-50 хв після споживання токсичного корму.
Блискавичний перебіг отруєння поросят виникає при згодовуванні свіжозварених буряків, багатих на нітрати, разом з теплим відваром. Через 10-15 хв після годівлі у поросят починається збудження, блювання, слинотеча, настає задишка, розвивається синюшність видимих слизових оболонок і кінчиків вух та анемічність шкіри. Температура тіла знижується, розвивається коматозний стан. Загибель настає внаслідок асфіксії.
Рівень метгемоглобіну при блискавичному перебігу становить 70-80 % від загальної кількості гемоглобіну.
За гострого отруєння перші клінічні симптоми у тварин проявляються через 2-3 год, тяжкий стан настає через 10-12 год: тварини відмовляються від корму, спостерігається спрага, часте сечовиділення. Видимі слизові оболонки на початку отруєння рожеві, потім стають вишневого кольору, поступово набувають коричневого відтінку.
Температура тіла знижується, частота пульсу та дихання збільшена. З ротової порожнини та носових ходів виділяється густа рідина, в легенях прослуховуються хрипи, у більшості жуйних відмічається тимпанія. Потім настає тремор скелетних м'язів, атаксія, коматозний стан та загибель при явищах асфіксії. При гострому перебігу отруєння вміст метгемоглобіну в крові більший 40 %, а незадовго до загибелі тварини досягає 60-70 %.
Хронічний перебіг отруєння тварин нітратами супроводжується кисневим голодуванням органів і тканин, погіршенням обміну речовин, відтворної функції, зниженням життєздатності молодняку, виникненням дистрофічних змін та пригніченням природної резистентності. Такий перебіг отруєння частіше зустрічається у великої рогатої худоби і характеризується розвитком А-гіповітамінозу, зниженням вгодованості, молочної продуктивності, приросту молодняку, абортами у корів, посиленням діурезу, часто гематурією, розлитими набряками у другій половині тільності, народженням телят-гіпотрофіків та мертвого приплоду. Тварини худнуть, шерсть стає тьмяною, скуйовдженою, діарея змінюється запором. У самців знижується репродуктивна функція внаслідок некроспермії. Рівень метгемоглобіну становить 20-30 %.

Гостре отруєння кролів виявляється поступово наростаючим загальним пригніченням, прискоренням дихання та серцеврї діяльності, збільшенням діурезу, посиленням перистальтики кишечнику, значними витіканнями з ротової та носової порожнин густого слизу, атаксією, перед загибеллю – клонічними судомами. Смерть настає протягом 7 – 8 годин.

 

Гостре отруєння нітратами і нітритами у собак і котів характеризується ознаками вираженої гіпоксії. У цуценят та кошенят через 10 – 15 хвилин після першого прийому молока з нітратами спостерігаються занепокоєння, салівація, часте дихання, м’язова слабкість та скутість рухів. Дефекація зазвичай часта. Тварини слабшають і швидко гинуть. У цуценят та кошенят більш старшого віку, як правило, відмічають скрегіт зубами, зміну кольору видимих слизових оболонок від рожевої до світло-коричневої, а також частий пульс і при температура в межах фізіологічної норми.

Разом з тим спостерігається тремтіння м’язів, часте сечовипускання, пронос, збільшення живота в об’ємі, тетанічні судоми, часткова або повна втрата чутливості шкіри, коматозний стан та загибель від асфіксії. Схожі клінічні ознаки реєструються у дорослих собак та котів.

При хронічному нітрато-нітритному токсикозі у молодих і дорослих собак та котів відмічають пригнічення, спотворення апетиту або його відсутність, а також зниження вгодованості, часті розлади травлення, дерматити, порушення линьки, гіповітамінози, анемія.

У птиці ознаками хронічної інтоксикації являються: зниження репродуктивної функції, зниження маси яєць, поява яєць без шкаралупи, а також слабкість кінцівок, поява кров’яних плям в яйцях та аномалії органів у курчат.

При отруєнні вагітних собак та кішок нерідко виникають аборти, молодняк народжується гіпотрофний, з ослабленою природньою резистентністю та імунною реактивністю. У самців при хронічному отруєнні знижується репродуктивна функція внаслідок зниження руху сперміїв.

Якщо свосвоєчасно встановити діагноз, виключити забруднені нітратами та нітритами корми з раціону та провести активну терапію,прогноз на одужання- сприятливий [ 4, 8, 12, 16 ]

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 287 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2610 - | 2184 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.