Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Індивідуальна робота: – 2 години




Завдання:

1. Складіть проекти договорів приєднання, одностороннього та взаємного договору, попереднього договору та протокол про наміри.

 

Змістовний модуль ІІ. ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ТА ЙОГО ВИДИ

 

Терміни та поняття до змістовного модулю 2: продавець, покупець, кількість товару, якість товару, асортимент товару, комплектність товару, ризик випадкового знищення, гарантійний строк, строк придатності, споживач, захист прав споживачів, належна якість, істотний недолік, права споживача у випадку придбання речей неналежної якості, продукція технічного призначення, товари народного споживання, розстрочення платежу, відстрочення платежу, оплатний договір, двосторонній договір, консенсуальний договір, оптова, роздрібна торгівля, поставка, форвардна угода, ф’ючерсна угода, товарна біржа, фондова біржа, конкурсний продаж, примусовий продаж, істотні умови, предмет, ціна, форма договору, майно, ціноутворення; момент виникнення права власності у покупця, публічна пропозиція укласти договір, дарунок, пожертва, рухома річ, нерухома річ, відмова від подарунку,одержувач ренти, платник ренти, оплатність та безоплатність договору ренти, рентний капітал, рентні платежі, довічна рента, реальний договір, консенсуальний договір, довічне утримання (догляд), відчужувач, набувач майна; матеріальне забезпечення в натурі, надання житла відчужувачеві, догляд за відчужувачем.

 

Література: [6, 7, 8, 9, 10, 17, 23, 24, 28, 34, 35, 36, 44, 51, 72, 88, 94, 121]

 

Лекція 5: „Поняття та загальна характеристика договору купівлі-продажу. Роздрібна купівля-продаж. Поставка” – 2 години

Поняття та загальна характеристика договору купівлі-продажу. Сторони договору купівлі-продажу. Суттєві умови договору купівлі-продажу. Предмет договору купівлі-продажу. Умови щодо комплектності, кількості, асортименту, комплектності та якості товару. Гарантійний строк та строк придатності товару. Ціна та оплата товару. Форма договору. Реєстрація прав власності на нерухоме майно. Права та обов'язки сторін договору. Момент виконання обов'язку продавця передати товар. Перехід права власності на товар до покупця. Перехід ризику випадкового знищення або випадкового пошкодження товару. Правові наслідки передання товару неналежної якості. Строки виявлення недоліків і пред'явлення вимоги у зв'язку з недоліками проданого товару. Види договору купівлі-продажу. Роздрібна купівля-продаж. Поставка.

 

Семінарське заняття 5: „Поняття та загальна характеристика договору купівлі-продажу. Роздрібна купівля-продаж. Поставка” – 2 години.

 

ПЛАН

1. Поняття та загальна характеристика договору купівлі-продажу.

2. Сторони та зміст договору купівлі-продажу.

3. Момент виникнення права власності у покупця. Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження проданого майна.

4. Поняття та основні характеристики договору роздрібної купівлі-продажу.

5. Продаж товарів за зразками. Продаж товарів з використанням автоматів.

6. Договір з умовою доставки товару покупцеві.

7. Поняття та види договорів поставки товарів.

8. Сторони, форма та зміст договору поставки.

 

Запитання до самоконтролю:

1. Що є предметом договору купівлі-продажу?

2. Як визначається ціна предмета договору купівлі-продажу і яка її правова роль?

3. Від яких факторів залежить форма договору купівлі-продажу?

4. В яких випадках і де відбувається реєстрація договору купівлі-продажу?

5. Які права та обов’язки продавця?

6. Які права та обов’язки покупця?

7. В який момент, в якому обсязі і в якій валюті здійснюється оплата придбаного товару?

8. Як обчислюється гарантійний строк і строк придатності?

9. Як обчислюється строк виявлення недоліків проданого товару?

10. Що є предметом роздрібної купівлі-продажу?

11. Які права має покупець в договорі роздрібної купівлі-продажу?

12. Які права має покупець при придбанні товару належної якості?

13. Яка різниця між договором поставки і договором купівлі-продажу?

 

Практичне заняття 5: „Поняття та загальна характеристика договору купівлі-продажу. Роздрібна купівля-продаж. Поставка” – 2 години.

 

Завдання 1.

В жовтні 2010 р. Литвиненко придбала в магазині пральну машину. В лютому 2011 р. машина вийшла з ладу і Литвиненко звернулася до магазину з проханням повернути машину. В магазині відмовили задовольнити це прохання, мотивуючи тим, що машина вийшла з ладу протягом гарантійного терміну і вона може звернутися в майстерню гарантійного ремонту.

Литвиненко відхилила пропозицію магазину і звернулася до юридичної консультації з проханням підготувати позовну заяву до суду,

Як вирішить адвокат проблему Литвиненко?

 

Завдання 2.

Одеське виробниче об'єднання "Електронмаш" звернулося з позовом до ЗАТ "Соляріс-Дніпро" про стягнення боргу на сумму 353 000 гривень, який не сплачений у відповідності до договору купівлі-продажу.

В результаті перевірки матеріалів встановлено: позивач передав із свойого складу перевізнику - АТП №1701 М.Одеса товар.Останній вивантажив товар в склад покупця і оформив відповідні перевізні документи. Але, покупець, перевіривши через 15 днів товар, відмовився сплатити за нього встановлену ціну, оскільки продані йому електричні двигуни в основному були непрацюючими. Позивач пояснив, що продав якісний товар; непрацюючими двигуни могли стати в результаті потрапляння води під час перевезення або на складі у покупця.

Яке рішення повинен прийняти суд? Обгрунтуйте його. Складіть текст договору купівлі-продажу відповідно до умов задачі,

 

Завдання 3.

Згідно з оголошенням у газеті «РІО» громадянин Марущак звер­нувся до громадянина Романова, щоб купити у нього кухонний гарні­тур. Оглянувши товар і погодивши ціну, сторони домовилися, що Мару­щак приїде через два дні за меблями власним транспортом і проведе ос­таточний розрахунок. Як завдаток Марущак залишив 500 гривень. З'явившись через два дні за меблями, Марущак виявив, що Романов продав їх іншій особі за більш вигідною ціною. Марущак зажадав від­шкодування збитків (витрати на автотранспорт та ін.), повернення зав­датку 500 грн. і компенсацію за моральну шкоду.

Питання до задачі:

Вирішить спір.

З якого моменту договір купівлі-продажу вважається укладеним?

 

Завдання 4.

Громадяни Гаврилов і Борчук уклали договір купівлі-продажу житлового будинку і посвідчили його у нотаріуса. Після розрахунку з Борчуком Гаврилов поселився в будинку разом із сім'єю. Через деякий час дружина Борчука заявила вимогу до суду про визнання договору недійсним. В судовому засіданні було встановлено, що при укладенні договору була порушена вимога про необхідність згоди іншого подруж­жя на відчуження нерухомого майна.

Проаналізуйте ситуацію.

Вирішить спір.

Самостійна робота 5 – 4 години

Теми для самостійного вивчення:

Тема 1. Особливості купівлі-продажу транспортних засобів – 2 години.

Тема 2. Особливості купівлі-продажу земельної ділянки. Договір найму-продажу – 2 години.

 

 

Семінарське заняття 6: “Контрактація сільськогосподарської продукції. Постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу. Міна (бартер)” – 2 години.

 

ПЛАН

1. Поняття договору на постачання сільськогосподарської продукції.

2. Сторони договору контрактації. Порядок укладення, зміст та предмет договору.

3. Поняття та значення договору на постачання енергоресурсів. Сторони та зміст договору.

4. Відповідальність сторін за порушення режиму постачання та споживання енергоресурсів.

5. Поняття та види договору міни.

6. Сторони, зміст та форма договору міни.

7. Відповідальність сторін за договором міни.

 

Запитання до самоконтролю:

1. Які особливості договору контрактації?

2. В чому полягають відмінності договору постачання сільськогосподарської продукції від договору поставки та договору купівлі-продажу?

3. Які права та обов’язки мають сторони за договором постачання енергоресурсів?

4. Як переходить право власності в договорі міни?

5. Які обмеження та заборони щодо застосування бартерних операцій в сучасних умовах передбачає чинне законодавство України?

 

 

Лекція 7: “ Права споживачів та їх судовий захист” - 2 години.

 

Історичні аспекти становлення споживацького права в Україні. Загальна характеристика джерел споживацького права України. Основні поняття споживацького права. Цивільно-правові відносини, на які розповсюджують свою дію норми споживацького права. Права споживачів. Судовий захист прав споживачів. Відшкодування шкоди, завданої житію, здоров'ю чи майну споживача.

 

Практичне заняття 7: “Права споживачів та їх судовий захист” – 2 години

Завдання № 1

Приватний підприємець Михайло Миронов зобов’язався передати Петровій 2 жіночих костюма різних фасонів, розміру і кольору, не обумовивши при цьому якості товару. Петрова попередньо сплатила вартість костюмів. Михайло Миронов передав останній всю партію товару. В процесі використання костюмів з’ясувалось, що тканина, з якої вони виготовлені, низької якості, що зшиті вони слабкими нитками, стрічка нерівна, і довжина спідниць не відповідає моді. Петрова повідомила про це Михайлу Миронову. Останній відповів, що якість костюмів не була обумовлена в договорі і що костюми придатні для використання у відповідності з їх призначенням.

Чи відповідає обставинам справи оцінка недоліків костюмів Михайлом Мироновим у відповіді на претензію Петрової?

Які варіанти вимог Петрова може пред’явити Миронову після отримання костюмів низької якості, яка не була конкретизована в договорі?

Протягом якого строку Петрова може пред’явити претензію Миронову про неналежну якість костюмів?

 

Завдання № 2

Дізнавшись з газети „РІО” про те, що магазин „Світло” проводить розпродаж люстр зі знижкою 15 %, Лідія Іванівна відвідала цей магазин і придбала там кристальну люстру з 5 порцеляновими свічками і 30 кристальними підвісками. Роботу люстри продавець продемонстрував на зразку, що був виставлений в магазині. В той же день при установці люстри в квартирі Лідія Іванівна виявила 2 дефекти: електроенергія не поступала до двох свічок, одна кристальна підвіска була пошкоджена. На другий день Лідія Іванівна вимагала від продавця замінити люстру на аналогічну, оскільки не може користуватися нею за призначенням. Останній відмовився, оскільки Лідія Іванівна не змогла довести, що придбала люстру в цьому магазині.

 

Як повинна Лідія Іванівна підтвердити факт придбання нею люстри в магазині „Світло”? Протягом якого часу з дня покупки люстри Лідія Іванівна може пред’явити вимогу до магазину „Світло” про її заміну? Протягом якого часу від дня пред’явлення вимоги про заміну дефектної люстри на якісну повинна бути проведена заміна?

 

Завдання № 3

12 березня 2006 року Раїса Розова придбала в магазині „Електротехніка” побутовий повітряочищувач. Через 5 днів він зламався. 19 березня 2006 р. Розова привезла несправний прилад в магазин. В цей день ціна на всі типи повітряочищувачів знизились на 15 %.

Що може вимагати Раїса Розова від магазина „Електротехніка” при пред’явленні йому несправного повітряочищувача? В який строк магазин зобов’язаний замінити повітряочищувач на новий? Яку неустойку повинен сплатити магазин у випадку порушення строку заміни повітряочищувача? Як буде обчислюватись гарантійний строк при заміні повітряочищувача? Як буде обчислюватись ціна дефектного повітряочищувача, якщо в момент його заміни вартість знизилась на 15 %?

 

Завдання № 4

10 березня 2006 р. Власова придбала в магазині „Електроніка” телевізор „Sony”. Вдома вона з’ясувала з інструкції по експлуатації телевізора про те, що він повинен бути встановлений так, щоб відстань від екрана до глядача була не менше 2-3 метрів. Площа кімнати не дозволяла виконати цю вимогу. 15 березня 2006 р. привезла телевізор в магазин з метою обміняти його на телевізор з меншим екраном і побачила, що ціни на телевізори підвищились на 15 %.

В яких випадках можна обміняти свій телевізор належної якості на інший такий самий, але іншої марки? Протягом якого часу Власова має право на обмін телевізора належної якості? Якими правами може скористатися Власова у випадку, якщо телевізор необхідної марки відсутній? Чи зобов’язана Власова сплатити різницю у вартості телевізора, придбаного перший раз, і обраного нового телевізора?

 

Завдання № 5

Годун 20 вересня купив у магазині «Денді-ЛТД» спортивний ко­стюм і кросівки, які в присутності продавця він оглянув і приміряв. Вдома він разом з жінкою оглянув куплені речі, однак цього разу колір і фасон спортивного костюма йому не сподобався. Спортив­ний костюм він не одягав, тому що вирішив віднести його в мага­зин і обміняти, але цього довгий час не робив, бо знаходився в три­валому відрядженні. 25 листопада, збираючись до спортивного залу, він помітив, що кросівки мають серйозні недоліки: вони погано про­клеєні та ще й відрізняються частково один від одного кольором вставних деталей. Наступного дня Годун зайшов до магазину і звер­нувся з вимогою обміняти спортивний костюм і повернути йому вартість кросівок. Адміністрація магазину в цьому йому відмовила через те, що спортивний костюм є якісно зробленим і що покупець 20 вересня наполегливо просив дати йому костюм такого кольору і фасону. Через те, що кросівки були ним ношені, дефекти вказаного товару були помічені не одразу, він втратив право вимагати заміни вказа­ної речі. Крім цього, адміністрація вказала на те, що магазин є при­ватним, і дія правил купівлі-продажу в державних торгових закладах на них не розповсюджується, а на видному місці висить таблич­ка «Куплений товар не обмінюється».

Чи може Годун обміняти спортивний костюм через те, що йому не сподобався колір і фасон? Які права має покупець у випадку продажу товару з недоліками? Наскільки обґрунтованими є заперечення магазину «Денді-ЛТД»? Напишіть рішення суду по цій справі.

 

Завдання № 6

Меблева фабрика „Оріон” за договором купівлі-продажу зобов’язалась передати меблевому салону „Меблі-люкс”, якій належав підприємцю Дроздову, комплект кухонних меблів із 10 предметів. Приймаючи товар, Дроздов виявив, що у комплекті меблів був відсутній одна навісна шафа, а в кухонному столі полиця.

Яка умова договору порушена? Які права виникли у підприємця у зв’язку з порушенням? Які права виникнуть у Дроздова у разі якщо меблева фабрика не виконає у розумний строк вимоги підприємця?

 

Самостійна робота 7 – 4 години

Теми для самостійного вивчення:

Тема 1. Стандартизація та сертифікація, як основна форма закріплення вимог щодо якості продукції – 2 години.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 391 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2321 - | 2001 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.