УВАГА!!!
Модуль 2: група з 3-х студентів вибирає тему для Презентації і готує її.
Теми та питання для Презентації: Модуль 2. Інструменти МК (30 балів)
Реклама, ПР і пропаганда як інструменти МК.
Реклама. Визначення реклами. Основні характеристики та задачі реклами як інструменту МК. Види реклами. Поняття BTL-, ATL-, TTL-реклами. Засоби реклами.
ПР. Визначення ПР. Основні характеристики та задачі ПР як інструменту МК. Види ПР. Засоби ПР. Пропаганда як вид ПР. Предмет дослідження, напрям зусиль та мета ПР і пропаганди
Проблема розподілу сфер використання реклами і ПР в МК. Ключове питання: «З якою метою: для формування комерційної пропозиції чи суспільної думки?». Принципові розбіжності реклами і ПР: 1) за характером задач, що вирішуються; 2) за задачами комунікації; 3) за періодом часу вирішення задач. Порівняння переваг та недоліків реклами і ПР.
Стимулювання збуту (сейлз промоушн) як інструмент МК.
Сутність стимулювання збуту. Характеристики заходів стимулювання збуту. Переваги та недоліки СЗ. Випадки, в яких найчастіше використовуються заходи зі стимулювання. Об’єкти СЗ. Основна ціль СЗ. Матриця цілей стимулювання збуту. Основних підходи до стимулювання збуту та їх завдання.
Засоби стимулювання споживачів. Причини, які спонукають виробників, продавців, посередників тощо, вдаватись до акцій зі стимулювання. Класифікація заходів зі стимулювання споживачів: пропозиція ціни (цінове стимулювання); пропозиція у натуральній формі; активна пропозиція.
Стимулювання торгівлі та власного торгового персоналу. Мотиви, цілі, засоби стимулювання торгівлі. Основне завдання, цілі, заходи з стимулювання власного торгового персоналу.
Розробка комплексної програми стимулювання збуту як частина інтегрованої програми маркетингових комунікацій. Процес підготовки та проведення кампанії зі стимулювання збуту. Основними етапами підготовки та проведення кампанії (програми) зі стимулювання є: аналіз ситуації; визначення цільової аудиторії; формулювання цілей та бюджету; вибір інструментів стимулювання; розробка заходів проведення; реалізація, оцінювання результатів.
Комунікації прямого маркетингу. Персональний продаж та директ-маркетинг.
Суть особистого продажу. Основні форми персонального (особистого) продажу. Сильні та слабкі сторони даного інструменту МК. Місце і значення особистого продажу у системі маркетингових комунікацій. Процес підготовки та здійснення особистого продажу. Характеристика основних етапів. Пошук і оцінка покупця.Етапи пошуку та оцінки покупця. Презентація. Основні підходи. Заперечення покупців, причини та шляхи їх подолання.
Суть прямого маркетингу як інструменту маркетингових комунікацій. Основних причин, які сприяють розвитку прямого маркетингу. Характерні особливості прямого маркетингу як інструменту МК. Переваги та недоліки прямого маркетингу. Основні форми прямого маркетингу: пряма поштова реклама (direct mail), телефонний маркетинг, прямий маркетинг з використанням засобів масової інформації, торгівля за каталогами, інтерактивний маркетинг з використанням комп'ютерної техніки (on-line marketing). Процес розробки програми прямого маркетингу: аналіз поточного стану; визначення цілей; формування бюджету; визначення цільової аудиторії; розробка стратегії, що включає творчу стратегію та стратегію використання засобів доставки інформації; стадія реалізації; оцінка отриманих результатів.
4. Виставки та ярмарки як інструмент МК.
Поняття ярмарки та виставки: спільне та особливе. Цілі та мета участі в ярмарках та виставках. Типи виставок: основні ознаки класифікації (за місцем проведення, частотою проведення, спеціалізацією та категорією товару). Переваги та недоліки виставок як інструменту МК. Основні етапи участі у виставці: підготовчій (визначення мети участі та вибір виставки), участь (визначення площі виставкового стенду; місце розташування стенду; оформлення стенду; підбір та організація роботи персоналу на стенді; організація опитування відвідувачів поза стендом) та аналіз результатів участі (показники).