Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Молода наука України: ризики та перспективи




 

10 листопада 2014 р. до Міжнародного дня науки в ім’я миру та розвитку в Національній агенції "Укрінформ" за ініціативи Фонду «Відкрита політика» відбувся круглий стіл на тему «Молода наука України: ризики та перспективи».

В 2014 р. дата 10 листопада звучить для України по-новому, адже війна на Сході України зруйнувала освітній простір цього регіону, порушивши таким чином науковий та освітній, і головне - людський баланс держави в цілому. Родини змушені покидати свої домівки, велика частина учнівської та студентської молоді не отримують в повній мірі освітні послуги. За словами Ірини Жданової, директора соціальних програм Фонду «Відкрита політика», ініціатора круглого столу, «головна мета – зберегти молодь в Україні, молодь розумну, сильну і красиву. Створення платформи для лобіювання інтересів молодої української науки, платформи, яка б об’єднувала молодих науковців, парламентарів, небайдужих чиновників, вчителів та родини, що плекають майбутніх вчених – одне із завдань круглого столу. Освіта також є своєрідним фронт. І якщо його програти, то європейське майбутнє України буде сумнівним».

Надзвичайно важливим завданням на даному етапі є налагодження зруйнованих комунікацій між навчальними закладами та використання потенціалу української наукової еліти з Києва та Донецька для роботи з дітьми та молоддю Донбасу в напрямку інтеграції в спільний освітній простір, формування національної гідності та спільних європейських цінностей. За словами випускника наукового ліцею Донбасу, переможця республіканських олімпіад, турнірів з історії, аспіранта Ігоря Постольника, дієва освітня система, що має свої традиції та досягнення, у східних регіонах наразі не функціонує або працює не в повну міру своїх можливостей. Під загрозою не тільки отримання освіти, а й проведення плідної наукової діяльності, що в подальшому може мати незадовільні наслідки для освіти та науки в країні в цілому.

На круглому столі обговорювалися проблеми молодої науки України, налагодження ефективно діючих комунікацій між спеціалізованими науковими ліцеями, університетами, науково-дослідними інститутами, родинами юних науковців, громадськими організаціями. Піднімалися питання щодо зменшення ризиків дезінтеграції і руйнації наукового потенціалу Донбасу, розвитку міжнародного наукового співробітництва для зміцнення науки в Україні та світі. Були представлені кращі практики популяризації науки, презентовано Міжнародну зелену школу та новий благодійний проект Фонду «Відкрита політика» для юних вчених «Допоможемо дітям Донбасу!».

На круглий стіл були запрошені науковці, які представляють Ради молодих вчених провідних університетів та науково-дослідних інститутів, юні вчені, переможці олімпіад та конкурсів та їх наставники з провідних ліцеїв України, в т.ч. і з Донбасу, народні депутати, представники МОН, директори профільних шкіл, декани університетів, представники дипломатичних місій, експерти. З доповідями виступили Голова Ради молодих дослідників Інституту Молекулярної Біології та Генетики НАН України Олександр Скороход, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, депутат Верховної Ради України, один з авторів Закону «Про вищу освіту» Лілія Гриневич, директор соціальних програм Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова, керівник Міжнародної зеленої школи, науковий та педагогічний керівник переможців міжнародних та республіканських олімпіад з хімії Наталія Махоткіна та багато інших.

 

Довідка. Фонд «Відкрита політика» є організатором щорічного Міжнародного родинного фестивалю «Як намалювати птаха…» (з 2008 р.) в рамках якого відбуваються не тільки майстер-класи з традиційної культури, проходить також Міжнародна медіа-школа, Зелена школа, Школа юних журналістів (в АР Крим). На базі НГО "Фонд "Відкрита політика" успішно діє Міжнародна зелена школа (в липні 2014 року відбулася вже ІІІ сесія), яка об’єднує НГО, юних науковців, молодих вчених, університетську молодь з України та Європи і спрямована на виховання екологічної відповідальності, наукового світогляду. Протягом року волонтери Зеленої школи проводять наукові уікенди для родин. Наступний буде 28 листопада 2014 року на базі фізичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.

Було розроблено й видано аналітичну доповідь "Аналіз дотримання прав дітей національних меншин в Україні" (отримав гриф МОН України), проведено Міжнародну медіа-школу (спільно з мультиплікаторами з Німеччини), зроблено 8 мультфільмів на тему "свобода". Продовжує працювати Дитяча медіа-студія "Птахи".

Фонд є організатором круглих столів з питань дитячого телебачення, молодої науки в Україні. Публічний звіт Фонду за 2013 р., інформацію про Міжнародну зелену школу та проект «Допоможемо дітям Донбасу!» можна переглянути на сайті www.ptahy.com.ua, на сторінці Міжнародної зеленої школи в соцмережах вк та фейсбук.

10 листопада щорічно відзначається одночасно 2 дати – Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку та Всесвітній день молоді. Проведення Всесвітнього дня науки з метою підвищення усвідомлення громадськістю в усім світі користі науки було рекомендовано в 1999 році на проведеній у Будапешті Всесвітній науковій конференції (зараз — World Science Forum). Була висловлена необхідність щільнішої взаємодії між наукою й суспільством.

Крім того, в цей день в 1945 року, була заснована Всесвітня федерація демократичної молоді (ВФДМ), метою якої є боротьба за мир, права молоді, незалежність народів, згуртування прогресивної молоді проти колоніалізму, неоколоніалізму, фашизму та расизму. Тому 10 листопада відзначається і Всесвітній день молоді.

 

Захід відбувся за підтримки Посольства Франції в Україні, Національної агенції «Укрінформ».

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 277 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2256 - | 2103 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.