Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тренінг для тренерів та мультиплікаторів з питань освіти в області прав людини в Україні




м. Чернігів (Україна), 5 – 11 листопада 2012

 
 
Презентація тренінгу Оголошення набору учасників  

 


Цей тренінг організовано молодіжним департаментом Ради Європи

у співробітництві з Державною службою молоді та спорту України

за підтримки Міністерства Закордонних справ Норвегії
Рада Європи та освіта в області прав людини

Рада Європи є найстарішою політичною організацією на континенті, що була створена в 1949 році базуючись на принципах дотримання прав людини, демократії та верховенства закону. Сьогодні Рада Європи об'єднує 47 держав-членів і місія Організації по відношенню до своїх основних цінностей є незмінною, адже завдання утворення згуртованої та єдиної Європи залишається актуальним.

 

Захист та просування прав людини, як таких, що визначені Європейською Конвенцією з прав людини, Європейською соціальною хартією та іншими міжнародними угодами є одним з необхідних елементів місії Ради Європи. Конвенція є необхідною умовою для вищеназваного процесу та навчання в області прав людини (далі за текстом - НПЛ) є важливим інструментом для сприяння такому процесу. Питання, пов’язані з захистом та просуванням прав людини в Раді Європи виходить далеко за межі Конвенції та інших угод: існують також й важливі різнопланові регулятивні механізми, зокрема наявність посади Комісара з прав людини, повноваження якого також стосуються області прав людини.

 

Зобов’язання та досвід молодіжного сектору Ради Європи по відношенню до навчання в області прав людини є частиною зобов’язань Ради Європи щодо дотримання прав людини. Навчання правам людини є одним із шляхів, за допомогою якого молодіжний сектор разом із урядами та партнерами з неурядових організацій інших країн, сприяє виконанню Радою Європи своєї основної місії та поширенню її цінностей.

 

У 2000 році, з нагоди 50-ї річниці Європейської конвенції з прав людини, Рада Європи започаткувала молодіжну Програму навчання в області прав людини, що має на меті «ввести навчання в області прав людини в основу молодіжної роботи та молодіжної політики». Задля досягнення мети Програми, молодіжний департамент Ради Європи розробив та впровадив різнопланову стратегію, що включає в себе:

- Тренінг (як інструмент) для тренерів та мультиплікаторів щодо НПЛ, які, після завершення навчання, мають виступати як захисники та ті, хто поширюють навчання в області прав людини на центральному та місцевому рівнях.

- Підтримку ключових місцевих та національних навчальних заходів для вчителів та молодіжних працівників в країнах – членах Ради Європи, що організовуються у співробітництві з національними організаціями та установами.

- Розвиток формальної та позаформальної мережі організацій та педагогів для ведення навчання в області прав людини застосовуючи методи неформальної освіти.

- Розробку інноваційних навчальних курсів, підходів до навчання, стандартів якості щодо навчання в області прав людини та неформальної освіти, таких як: навчальний курс «Компас» щодо підвищення кваліфікації в області прав людини, - розроблений за принципом змішаного навчання, що поєднує в собі елементи стандартного та електронного навчання для НПЛ.

- Впровадження та поширення Живої Бібліотеки, як методології для міжкультурного навчання, боротьби зі стереотипами та упередженнями.

- Розробку програмних документів, в особливості Хартії Ради Європи про виховання демократичного громадянства та освіти в галузі прав людини (у співробітництві з Консультативним комітетом з питань освіти) та рекомендацій в галузі молодіжної політики щодо доступу до соціальних прав для молоді (що є результатом довготривалого проекту ENTER! щодо доступу для молоді з неблагополучних районів до своїх соціальних прав).

 

Публікація у 2002 році «Компасу»– навчального посібника щодо навчання в області прав людини з молоддю стало віхою у впровадженні молодіжної Програми щодо навчання в області прав людини. «Компас» - це практичний та готовий до використання навчальний посібник, що не лише забезпечує своїх користувачів теоретичними знаннями щодо прав людини та навчання в області прав людини, а й заохочує учнів вживати заходи на підтримку та захист прав людини. Активності, що наведені в «Компасі» підтримують розвиток навичок та взаємовідносин між молоддю в різних культурних та освітніх установ - таких, як молодіжні клуби, молодіжні проекти обміну та позанавчальні активності. «Компас» тепер доступний 32-ма мовами, його нова редакція, в тому числі з новим змістом, була опублікована в 2012 році. Переклад «Компасу» українською мовою знаходиться у процесі завершення.

 

Діяльність Ради Європи по відношенню до навчання в області прав людини все більше ґрунтується на розумінні поняття навчання в області прав людини, як право людини саме по собі. Прийняття Хартії Ради Європи про виховання демократичного громадянства та освіти в галузі прав людини сприяло визнанню необхідності постійного включення ВДГ/ОПЛ до формальних та неформальних освітніх програм, закликаючи держави - члени Ради Європи забезпечити «надання можливість кожній людині в її територіальних межах навчатися демократичному громадянству та правам людини".

 

 

Молодіжний компонент Ради Європи Плану дій Ради Європи для України

 

Співпраця між Радою Європи та партнерами в сфері молодіжної політики України активно розвивалась протягом останніх років, зокрема і в рамках організації та проведення 8-ї Конференції європейських міністрів, відповідальних за питання молоді, що відбулася в Києві у 2008 році.

 

У 2011 році Рада Європи та Уряд України розпочали впровадження Плану дій для України (2011-2014) «Партнерство заради реформ». Цей План дій для України є спільною стратегічною ініціативою Ради Європи та українських органів влади, метою якого є надання підтримки Україні в процесі виконання її обов’язків та зобов’язань, як держави-члена Ради Європи, консолідації успіхів, досягнутих після вступу країни до Ради Європи в 1995 році, та допомога Україні у вирішенні нових завдань, що постають перед нею. Це є продовженням виконання зобов’язання Ради Європи щодо підтримки амбіційних і важливих національних та європейських порядків денних реформ в Україні в таких сферах компетенції Ради Європи як права людини, верховенство права та демократія.

 

Перспектива роботи з молоддю, відповідно до Плану Дій для України (2011-2014) зосереджена на підготовці головних мультиплікаторів, тренерів та спеціалістів з питань молодіжної політики, які зможуть ініціювати та відігравати ключову роль у процесах підтримки участі молоді, реформуванні та виробленні основних напрямків реалізації молодіжної політики країни.

 

У 2012 році Радою Європи було розроблено Проект посилення спроможності молоді щодо участі в молодіжній політиці та навчанні в області прав людини в Україні, що впроваджуватиметься спільно з Державною службою молоді та спорту України. Проект підтримується Міністерством закордонни справ Норвегії та буде реалізований протягом 2012-2013 років.

 

Проект передбачає досягнення наступних цілей:

 

1. Ознайомлення представників органів державної влади та молодіжних громадських організацій зі стандартами Ради Європи в області молодіжної політики та участі молоді, безпосередньо з Хартією про участь молоді (Charter on Youth Participation) та матеріалами навчального посібника «Сказати своє слово!» (Manual “Have your Say!”).

2. Підтримка розвитку навчання з питань демократичного громадянства та прав людини через молодіжну роботу;

3. Забезпечення дотримання принципу рівності та розмаїття серед ключових осіб, що сприяють реалізації молодіжної політики України та вирішенню молодіжних проблем;

4. Посилення потенціалу українських молодіжних громадських організацій та посилення їх ролі в якості партнерів у молодіжній сфері;

5. Підтримка розвитку молодіжної політики в Україні на національному та регіональному рівні;

6. Посилення співпраці серед лідерів молодіжних громадських організацій та державних службовців, залучених до сфери роботи з молоддю;

7. Розвиток компетентностей молодіжних лідерів та мультиплікаторів у сфері підготовки та реалізації проектів у сфері молодіжної політики на місцевому та центральному рівні.

 

Впровадження Проекту буде здійснено шляхом проведення трьох навчальних курсів (тренінгів), а саме з питань: (1) розвитку молодіжної політики, (2) навчання в області прав людини та (3) забезпечення участі молоді. В рамках Проекту також передбачено переклад та публікація навчальних матеріалів, розроблених Радою Європи. Молодіжний компонент Плану Дій для України (2011-2014) також передбачає проведення Міжнародного огляду національної молодіжної політики в Україні. Проведення Огляду розпочато у квітні 2012 року, його завершення очікується у 2013 році.

 

Проект включає в себе публіацію навчальних матеріалів та посібників українською мовою, зокрема щодо навчання в області прав людини та участі молоді.

 

Мета та завдання тренінгу

 

Метою даного тренінгу є підвищення потенціалу молодіжних організацій України, що працюють для виховання демократичного громадянства та навчання в області прав людини (далі за текстом - ВДГ/ОПЛ ) шляхом розвинення компетентностей учасників при розробці та реалізації стратегій щодо освіти в області прав людини, методологій та спільних ініціатив разом та для молоді виступаючи в ролі мультиплікаторів на національному та місцевому рівні.

 

Завданнями тренінгу є:

· Розвинути компетентності та підвищити обізнаність учасників щодо ключових концептів щодо навчання в області прав людини та освіти щодо демократичного громадянства з молоддю;

· Ознайомити учасників з підходами та заходами, описаними в «Компасі» (навчальному посібнику щодо навчання молоді в області прав людини), а також з тим, як краще використовувати вищезгаданий підручник та адаптувати його до місцевих реалій та потреб;

· Проаналізувати проблеми у сфері прав людини та навчання в області прав людини для молоді, що є характерними для України та розробити стратегії щодо відповіді на згадані виклики.

· Підвищити обізнаність та навички щодо адвокатування навчання у сфері прав людини на місцевому та національному рівні.

· Ініціювати спільні стратегії та проекти, спрямовані на розвиток навчання в області прав людини в Україні;

· Посилити співробітництво між секторами формальної та неформальної освіти в області ВДГ/ОПЛ в Україні та підтримати впровадження Хартії Ради Європи про виховання демократичного громадянства та освіти в галузі прав людини.

Організатори тренінгу

 

Тренінг для тренерів та мультиплікаторів з питань освіти в області прав людини в Україні організовано молодіжним департаментом Ради Європи та департаментом з питань молоді та комунікації Державної служби молоді та спорту України у співробітництві з:

    • Асоціацією молодіжних організацій України «СПЕКТР»;
    • Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Клуб міжнародного співробітництва «МАНДРИ».

Методологія тренінгу

 

Програма Тренінгу заснована на принципах та підходах неформальної освіти, також передбачає простір для взаємного навчання при використанні «Компасу».

У навчальному курсі робиться наголос на індивідуальне навчання, що є частиною загального, разом з іншими учасниками та ключовими особами, що діють в області навчання в області прав людини в Україні.

У програмі буде місце для обміну інформацією між учасниками та обговорення реалій, проблем та найкращих практик, також Програмою передбачена підтримка розвитку наступних проектів, спрямованих на підтримку розвитку навчання в області прав людини в Україні. По завершенні тренінгу учасникам буде надана підтримка у їх подальшому навчанні та розвитку їх ініціатив при використанні платформи електронного навчання.

 

Профіль учасників

 

Список учасників тренінгу складатиметься з 30 осіб, що репрезентують різні області України та різні зацікавлені сторони.

Вимоги до учасників:

· Бути тренером, молодіжним працівником, молодіжним лідером, вчителем або волонтером та активно працювати з молоддю в молодіжних організаціях чи школах та мати мінімальний досвід щодо поширення програм навчання в області прав людини.

· Бути вмотивованим та зацікавленим отримати знання, вивчити концепції щодо навчання в області прав людини та бути готовим поширювати свій досвід та знання з іншими учасниками;

· Зголоситись взяти на себе зобов’язання бути мультиплікатором навчального курсу на центральному, обласному, місцевому рівні та розробляти проекти для подальшого посилення зусиль щодо навчання в області прав людини;

· Бути присутнім на тренінгу протягом всього періоду його проведення;

· Здатність брати участь у всіх заходах передбачених протягом всіх днів програми тренінгу;

· Здатність працювати українською/російською мовами (знання англійської мови не є обов’язковим критерієм, але є додатковою перевагою);

· Бути у віці від 18 до 35 років.

Практична інформація

 

Робочими мовами тренінгу будуть українська та російська мови. Деякі частини тренінгу можуть бути проведені англійською мовою, втім в таких частинах для учасників тренінгу буде забезпечено переклад.

 

Тренінг розпочнеться ввечері 05 листопада 2012 р. Роз’їзд учасників тренінгу очікується після сніданку 11 листопада 2012 р. Тренінг буде проведено у м. Чергінів.

 

Всі витрати учасників тренінгу, включаючи проїзд, проживання, харчування та роздаткові матеріали покриваються організаторами.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 353 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2298 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.