Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Про кого йдеться у фрагменті зі спогадів Михайла Старицького?

Як називають представників творчої інтелігенції, учасників громадсько-політичного руху, про яких ідеться в уривку з історичного джерела?

«Іван Світличний виводив соцреалізм на загальнолюдський простір і демонтував теорію партійної літератури. Іван Драч приніс перші вірші, незвичайні й незрозумілі так, наче його не вчили, про що і як треба писати… Василь Симоненко заговорив з Україною в тоні надзвичайної щирості й відвертості… Ліна Костенко зрідка виступала з віршами, але то були вірші такого звучання, наче вся радянська поезія для неї неістотна… Євген Гуцало естетично животворив образи поза межами «соціалістичної дійсності», а Володимир Дрозд розкривав дійсність з недозволеного боку. Зовсім не те й зовсім не так, як навчали в інституті, малювали Віктор Зарецький».

 

Про яку подію повоєнної України йдеться в джерелі?

«..Зійсько Польське провело виселення нашого населення дуже швидко, оскільки протягом чотирьох годин кожен господар мусив спакувати речі й виїхати із села. У деяких селах, наприклад у селах Криве на р. Сян, Творильчик, Творильне, Студене, Бук, Довжиця, Літня, Полянки та Жерниця, Військо Польське давало людям на збори лише

дві години. У зв'язку з таким коротким терміном часу на збори населення не мало змоги забрати із собою сільськогосподарські машини (молотилки, зерноочисні машини, січкарні, плуги, борони), предмети домашнього господарства, швейні машини, картоплю тощо. Все це забрало польське цивільне населення разом з Військом Польським до міст Балигород, Сянік, Лісько, Романів й навіть до Кросна».

 

З якого документа наведено уривок?

«1. Прирівняти своїм значенням майно колгоспів та кооперативів (урожай на ланах, громадські запаси, худобу, кооперативні склади та крамниці тощо) до майна державного і всебічно посилити охорону цього майна від розкрадання.

2. Застосовувати як захід судової репресії за розкрадання колгоспного та кооперативного майна вищу кару соціального захисту - розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною при пом'якшувальних обставинах позбавленням волі на строк не менше як 10 років з конфіскацією всього майна.

3. Не застосовувати

амністії до злочинців, засуджених у справах про розкрадання колгоспного та кооперативного майна...».

 

4. Про яку подію йдеться в джерелі:

«Наймасовіша в Україні акція періоду "перебудови", мета якої полягала в тому, щоб не лише відокремити національну історію від радянської, а й протиставити "справжнє", «природне» возз'єднання України 1919 р. "штучному" возз'єднанню 1939 р. Так само звернення до історичного досвіду було і засобом протиставлення "справжньої"' української державності (УНР і ЗУНР) "штучній" - радянській».

Про кого йдеться у фрагменті зі спогадів Михайла Старицького?

«Треба дивуватися, звідки він відривав якісь миті для творчості. А вона не припинялась... За цей час закінчив "Тараса Бульбу" і майже зовсім оркестрував його, написав для дітей три опери, створив багато культурних мелодій для одного, трьох голосів, видав чимало хорів, збірок народних пісень, скомпонував багато чудових п'єс не тільки для фортепіано, але й для скрипки, флейти і для оркестру. Незважаючи на вік і страшенну перевтому в погоні за черствим шматком хліба, незважаючи навіть на хворобу, яка завдавала йому за останні роки великих страждань, - сила духу і віра в правоту своїх переконань у нашого славного композитора такі глибокі, що й досі в ньому неослабно підтримують енергію в усіх видах його багатосторонньої діяльності, а перед силою таланту відступають і все перемагають роки»

 

6. Який термін використовують для визначення державного статусу УСРР, передбаченого російсько-українським договором 1920 р., пункти з якого наведено?

«РСФРР і УСРР входять між собою у воєнний і господарський союз...Обидва уряди оголошують об'єднаними такі комісаріати: перше - військових і морських сил, друге - Вищу раду народного господарства, третє - зовнішнього торгу, четверте - фінансів, п'яте - праці, шосте - шляхів і сьоме - пошти і телеграфу».

7. З якого документа наведено уривок?

«Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність

побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влада Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах».

8. Про яке явище йдеться в уривку з історичного джерела?

«Так прийшла весна 1942 р. Прийшов наказ набирати робочу силу до Німеччини. Старості, коменданту та його прибічникам ніколи, треба знайти ворогів, щоб не залишити нікого в селі. Були складені списки і розіслані повідомлення, в яких говорилося: "Ви повинні виїхати до Німеччини на побудову нової Європи". На село ніби хмара насунула. Великий жах найшов на людей... Втечеш ти - сім'я постраждає. Та ось почали бігати поліцаї і силоміць загонити до старостату. Плачучи, ішли дівчата, хлопці. Тужили, ніби за мертвими, матері, сестри, рідні».



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Общие принципы производства геодезических разбивочных работ | Задания для самостоятельной работы. Организация баз данных (БД) и систем управления базами данных (СУБД)
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 871 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2474 - | 2397 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.