Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Визначення нормативного значення КПО в робочій зоні розробника проекту та заходів його забезпечення




Природне освітлення має хорошу дифузійність,стимулює фізіологічні процеси, позитивно впливає на органи зору та обмін речовин організмі людини, оскільки в ньому наявне ультрафіолетове випромінювання. Природне освітлення є основним i має бути у всіх приміщеннях, де перебувають люди, що працюють з ПК. Природне освітлення поділяють на бокове (одностороннє або двостороннє), верхнє та комбіноване (верхне та бокове) (рис. 2).


Рисунок 2. Види природного освітлення: а - одностороннє бокове; б - двостороннє бокове; в,г - верхнє; д - верхнє i бокове (комбіноване). Е – освітленість, лк; l - ширина виробничого приміщення, м; Г - 0,8 м - горизонтальна поверхня нормування освітленості та її висота над підлогою, м; Еб, Ев, Еср - освітленість, відповідно, бокова, верхня, середня, лк.

У paзi природного освітлення освітленість робочих місць (зон) змінюється залежно від часу доби, періоду року, метеорологічних умов (хмарно, сніг, туман) i географічного розташування місцевості. Оскільки природне освітлення непостійне, то кількісне оцінювання його проводять не за значенням освітленості, а за відносним показником - коефіцієнтом природної освітленості (КПО). Коефіцієнт природної освітленості - це відношення природної освітленості, яка створюється в деякій точці заданої площини всередині приміщення сонячним світлом (безпосередньо або після відбиття) (Евн), до одночасного значення зовнішньої горизонтальної освітленості, яку створює світло повністю відкритого небосхилу (Езов):

КПО = е = (Евн / Езов)*100%

Нормоване значення КПО визначають ДБН В.2.5-28-2006 залежно від характеристики зорової роботи, найменшого розміру об’єкта розрізнення, мм, розряду зорової роботи та системи освітлення.

За одностороннього бокового освітлення виробничих приміщень нормують мінімальне значення КПО в точці, розміщеній на перетині вертикальної площини характерного розрізу приміщення i умовної робочої поверхні на відстані 1 м від стіни або лінії максимального заглиблення зони, найбільш віддаленої від світлових прорізів (рис. 2.19, а).

За двостороннього бокового освітлення приміщень нормоване значення КПО має бути забезпечено в розрахунковій точці в центрі приміщення на перетині вертикальної площини характерного розрізу та робочої поверхні (рис. 2.19, б).

У разі верхнього або комбінованого освітлення приміщень нормують середнє значення КПО в точках, розміщених на перетині вертикальної пло­щини характерного розрізу приміщення й умовної робочої поверхні. Першу й останню точки приймають на відстані 1 м від поверхні стін (перегородок) (рис. 2.19, в, г).

есер=[1 / (N-1)](e1/2+ e2+ e3+ …+ ei/2),

де e],e2,e3,...,ei - значення КПО в 1; 2; 3 та i-й контрольній точці; N — кількість контрольних точок у площині характерного розрізу приміщення.

Допускають розподілення приміщень на зони з боковим освітленням (зо­ни, що примикають до зовнішніх стін iз вікнами) та зони із верхнім освітлен­ням. Нормування та розрахунок природного освітлення в кожній зоні проводять незалежно одне від одного.

Нормоване значення КПО, eN, для будинків, які розташовані в різних районах України, визначають за формулою:

eN = ен *mN,

де ен - нормоване значення КПО, яке визначають залежно від характеристики зорових робіт; mN - коефіцієнт світлового клімату; N- номер групи забезпеченості природним світлом.

Отримане значення eN слід округлювати до десятих.

Робоча зона забезпечена комбінованим освітленням. В темний час доби передбачається загальне і/або місцеве рівномірне штучне, а в світлий – бокове одностороннє природне освітлення два віконних прорізи [СНиП 11-4-79].

Для розміру об'єкту розрізнення 0,3 – 0,5 мм (III розряд зорової роботи) світлового фону і середнього контрасту об'єкту розрізнення з фоном (підрозряд "г") нормоване значення коефіцієнта КПО енIII = 2%. Мінімальна освітленість Еmin=300 лк, підтримується за рахунок кількості та потужності електроламп.

Для визначення нормованого значення КПО при природному освітленні для умов міста Київа (IV-й світловий пояс) використовується формула:

eнIV = eнIII*m*c = 2*0,9*1 = 1,8

де eнIII – нормований розмір КПО для третього поясу світлового клімату;eнIII = 2%; с – коефіцієнт сонячного клімату, с = 1 (всі вікна виходять на схід); m – коефіцієнт світлового клімату, m = 0,9.(для IV-го світлового поясу).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1355 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2187 - | 2155 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.