Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ 3. Основи техніки безпеки




3.1.Загальні вимоги безпеки до технологічного обладнання та процесів.

Основні вимоги безпеки до конструкції техобладнання, організації робо­чих місць, систем управління, захисних та сигнальних пристроїв, що входять в конструкцію обладнання.

Безпечність техпроцесу. Усунення безпосереднього контакту працюючих з небезпечними технологічними чинниками.

Безпечне розташування обладнання, вибухопожежнанебезпесність. ор­ганізація робочих місць з урахуванням вимог безпеки та ергономики.

Стандартизація та сертифікація з метою забезпечення безпеки техоблад­нання та техпроцесів.

3.2. Безпека при вантажно-розвантажувальних роботах на підприємствах авіапромисловості.

Безпека при вантажно-розвантажувальних роботах. Класифікація вантажів залежно від їх небезпечності та маси одного місця.

Знаки небезпеки небезпечних вантажів. Карта техпроцесів на ванта-жно-розвантажуватіьні роботи. Механізація вантажно-розвантажувальних робіт. Норми переміщення вантажів вручну. Правила складування та пере­міщення спец вантажів.

Безпека внутрішньозаводського та внутрішньо цехового транспорту. Ширина проходів та проїздів. Дорожні знаки та обмеження швидкості руху транспортних засобів.

Огородження рухомих частин конвеєрів, звукова сигналізація тощо, засоби аварійної зупинки людей тощо.

3.3. Електробезпека.

Поняття електробезпека, електротравма, електротравматизм. Особли­вості електротравматизму. Дія електроструму на організм людини.

Електричні травми: місцеві та загальні. Причини летальних наслідків від дії електроструму.

Фактори, що впливають на наслідки ураження електрострумом. Сила стру­му. Величина напруги. Опір тіла людини проходженню електричного стру­му. Допустимі значення струмів та напруг.

Класифікація приміщень за ступенем небезпеки. Причини електро-травм. Умови ураження людини електрострумом. Небезпека при замиканні на землю в ЕУ, при дотику до корпусу ЕУ, який опинився під напругою. Крокова напруга. Причини виникнення.

Заходи та засоби безпечної експлуатації електроустановок: технічні засоби, електрозахистні засоби, організаційні заходи.

Технічні засоби при нормальних режимах роботи: ізоляція струмове­дучих частин ? недосяжність до неізольованих струмоведучих частин, захис­ні огородження, блокувальні пристрої, малі напруги, вирівнювання потен­ціалів, захисне розділення мереж,

Технічні засоби при переході напруги на нормальнонеструмоведучи частини: захисне заземлення, занулення, захисне вимкнення. Умови їх за­стосування.

Система електрозахистних засобів, ії класифікація за видами та рівнем захисту. Правила застосування. Випробування.

Організація безпечної експлуатації електроустановок. Вимоги до працівників. Медогляди, Навчання та інструктажі з електробезпеки. Квалі­фікаційні групи з електробезпеки. Допуск до роботи. Нагляд і відповідаль­ність за безпечність робіт.

Надання першої медичної допомоги при ураженні електричним струмом.

Розділ 4. Пожежна безпека.

 

4.І. Основні поняття пожежної безпеки. Пожежовибухонебезпечність об'єкта.

Основні нормативні документи: закон України «Про пожежну безпе­ку» Правила пожежної безпеки в Україні, стандарти та інші, що регламен­тують вимоги до пожежної безпеки.

Небезпечні та шкідливі фактори пожеж. Основні причини виникнення пожеж та її наслідки.

Пожежонебезпечні властивості матеріалів та речовий. Класифікація видів горіння. Повне та неповне згорання.

Негорючі, важкогорючі, горючі матеріали та речовини. Показники пожежо-вибухонебезпечних властивостей матеріалів та речовин. Класифікація рідин, аерозолів, газо- та пароповітряних сумішей.

Самозаймання, його види, необхідні умови для нього.

Пожежовибухонебезпечність об'єкта як функція властивостей матері­алів і речовин. Категорія приміщень за вибухопожежонебезпечністю. Забезпечення пожежної небезпеки об'єкта.

Класифікація вибухонебезпечності та пожежонебезпечності примі­щень і зони в приміщеннях та за їх межами за ПУЕ.

 

 

4.2.Системи протипожежного захисту та попередження пожеж. Система організаційно-технічних заходів

Суть, складові та призначення. Система пожежного захисту, як ком­плекс методів, заходів та засобів, направлених на обмеження розповсюдження та локалізації пожеж.

Попередження розповсюдження пожеж. Планування та розташування при­міщень і виробництв з урахуванням вимог пожежної безпеки.

Вогнестійкість будівлі та споруд. Межа вогнестійкості будівельних конструкцій. Попередження розвитку пожежі. Пожежна сигналізація. Засоби виявлення та сповіщення про пожежу.

Системи попередження пожеж, їх призначення. Можливість пожежі при наявності факторів: горючої речовини,, окислювача,, джерела загорання Методи запобігання формування горючого середовища, джерела запалю­вання та окислювача.

Способи та засоби гасіння пожежі. Вогнегасні речовини. Первинні за­соби гасіння пожежі. Стаціонарні засоби гасіння. Протипожежне постачан­ня. Евакуація людей. Засоби колективного та індивідуального захисту людей від небезпечних та шкідливих факторів пожеж. Державний пожежний нагляд. Пожежна охорона. Права та обов'язки. Види пожежної охорони на підприємствах.

Інструкції безпечного використання пожежонебезпечних речовин та матеріалів. Дії персоналу під час виникнення пожежі.

Вивчення питань пожежної безпеки працівниками. Навчання з питань пожежної безпеки в навчальних закладах.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 365 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2194 - | 2136 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.