Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організація дипломного проектування




ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1.Мета дипломного проектування.

Дипломне проектування - це вид підсумкової державної атестації. Мета – закріпити, систематизувати і комплексно узагальнити знання учнів по всьому комплексу загально професіональних і спеціальних учбових дисциплін; проявити навички самостійної творчої роботи при вирішенні конкретних питань виробниче – технічного характеру; показати уміння користуватися довідковою літературою, стандартами, іншими нормативно – технічними документами і засобами вимірювальної техніки.

1.2.Форми дипломного проектування.

Дипломне проектування може здійснюватися в формі дипломного проекту або дипломної роботи. Дипломні проекти виконуються або в формі чисто теоретичного вирішення учбових завдань (учбові проекти), або теоретичного вирішення практичних завдань без виготовлення(створення) чи із виготовленням (створенням) і випробуванням виробу, макета, програмного продукту, з оформленням винаходу (реальні дипломні проекти).

В дипломних роботах вирішуються завдання експериментально-дослідного характеру.

Реальні дипломні проекти і дипломні роботи можуть виконуватись за схемою: робота технічного гуртка – курсове проектування – дипломне проектування. При цьому роботи, виконані в технічному гуртку можуть бути складовою частиною курсових проектів (робот), а матеріали курсових проектів (робот) можуть бути складовою частиною дипломних проектів (робот).

1.3.Основні документи.

Основними документами для організації дипломного проектування є стандарти, навчальні плани і програми спеціальностей, графіки навчального процесу, календарні плани і робочі програми.

Додатковими документами є індивідуальні завдання на проектування, індивідуальні завдання на виробничу практику, плани роботи технічних гуртків.

ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ.

2.1. Завдання на дипломне проектування.

Завдання на дипломне проектування повинні бути індивідуальними і приблизно однаковими за ступенем важкості.

Завдання повинні оформлюватись на спеціальних бланках, виконаних типографським або комп’ютерним способом.

Форма бланку завдань може бути розроблена методичною комісією.

Завдання розглядаються методичною комісією за представлення керівників проектів за три тижні до виходу дипломників на переддипломну практику і затверджуються заступником директора з НВЧ.

Вимоги до написання дипломних проектів (робіт) розглядаються і схвалюються на засіданні методичної комісії з напрямків радіотехніки і затверджуються заступником директора з НВЧ.

Керівники дипломних проектів (робіт) здійснюють консультації щодо їх написання.

Виконані дипломі проекти (роботи) зберігаються у керівників, а за 2 – 3 дні видаються до захисту учням.

Термін зберігання виконаних дипломних проектів (робіт) – 5 років.

ОРГАНІЗАЦІЯ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ.

3.1 Для отримання вихідних даних до проекту, учень направляється на переддипломну практику. Зміст її визначено програмою та завданням. Ці документи учню видаються перед початком практики, одночасно з направленням. Практикою керує майстер виробничого навчання, який здійснює загальне методичне керівництво, контролює виконання програми, та ведучий спеціаліст від підприємства, який проводить із учнем заняття по тематиці, що передбачені програмою, та надає необхідну допомогу по збору вихідних даних для дипломного проекту.

3.2 Об'єм та характер матеріалів, що збираються на практиці, визначається темою, метою досліджень і задачами, які необхідно вирішити в дипломному проекті. Вихідні дані, необхідні для
дипломного проектування, повинні в себе включати:

проведення техніко-економічних досліджень об'єкта проектування по річним звітам підприємства;

- вивчення стану об'єкта та перспектив її розвитку як в -цілому, так і по окремим ланкам об'єкта;

визначення технічних характеристик систем;

проведення необхідних теоретичних та експериментальних досліджень відповідно завданню на дипломне проектування;

- виявлення можливостей зниження затрат, збільшення об'єму валової продукції та підвищення продуктивності праці.

3.3. За підсумками практики учень пише звіт і здає диференційований залік. Учнів, які успішно склали залік з практики, допускають до виконання дипломного проекту.

3.4. Дипломний проект є самостійною творчою роботою, який вміщує рішення комплексу задач технічного проектування (конструювання або дослідження) засобів та систем. В зв'язку з цим за правильність прийнятих рішень і всіх розрахунків, за оформлення текстового та графічного матеріалу відповідальність несе учень - автор дипломного проекту.

3.5. Для надання ученьу методичної допомоги училище, призначає керівника дипломного проектування і консультантів з економічної частини; охороні праці. Керівник та консультанти призначаються до початку переддипломної практики.

3.6. Перед тим, як розпочати дипломне проектування, учень повинен скласти календарний графік виконання етапів проекту. Для кожного дипломного проекту перелік питань індивідуальний, тому цю індивідуальність повинен враховувати план-графік: Разом з цим, можливо дати деякі рекомендації загального характеру, які були б основою для складання календарного графіку роботи над дипломним проектом, а саме:

вибір теми дипломного проекту, отримання завдання на дипломне проектування по загальній та спеціальній частинах, отримання завдання по вивченню об'єкта та збору матеріалів до
дипломного проектування під час дипломної практики до початку переддипломної практики;

збір і обробка матеріалів по об'єкту. Вивчення технологічного процесу та розробка - технічних вимог до системи, яку потрібно спроектувати - переддипломна практика;

складання плану-проспекту дипломного проекту, розробка методики проектування. Систематизація та аналіз зібраних матеріалів, уточнення вихідних даних - переддипломна практика;

ознайомлення з проекто-технічними матеріалами, підбір та складання огляду літератури по спеціальній частині проекту - переддипломна практика;

проведення досліджень по спеціальній частині дипломного проекту з розробкою спецпитання - до 4-го тижня;

виконання креслень і плакатів по графічній частині проекту - до 4-го тижня;

розробка макету пристрою - до 4-го тижня;

розробка питань охорони праці та техніки безпеки - 4-й тиждень;

техніко-економічне обґрунтування проекту - 4-й тиждень;

технічне оформлення розрахунково-пояснювальної записки - 5-й тиждень;

рецензування дипломного проекту - 5-й тиждень;

представлення проекту до захисту в ДАК - 6-й тиждень.

3.7. В період роботи над дипломним проектом учень зобов'язаний регулярн

зустрічатися з керівником та консультантами для отримання від них необхідної методичної допомоги; один раз на тиждень він звітує перед керівником та майстром в/н про об'єм виконаної роботи.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 333 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2503 - | 2301 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.