Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Прогнозування обсягу виробництва




 

Продуктивна виробнича діяльність підприємств в умовах ринкового середовища визначається параметрами виробництва і продажу суспільно визначених благ (продукції, робіт, послуг) з метою отримання прибутку.

Прогнозування завжди визначалося важливим елементом планування виробництва. Тому фахівці повинні володіти існуючим інструментарієм прогнозування і вміти визначати чинники, що впливають на можливість використання тих або інших методів.

В сучасних умовах йде поступовий перехід від “ринку продавця” до

“ринку споживача”, що змінює попередні підходи до виробничої діяльності підприємства.

До таких умов в основу виробництва закладаються дані, одержані в результаті прогнозу та вивчення попиту різних ринкових сегментів – окремих груп населення, підприємств, організацій та інших споживачів, яким і буде адресована новостворена продукція. Тепер за допомогою дослідження і прогнозування тих чи інших незадоволених потреб виробник розробляє і починає виробляти товари, спроможні в майбутньому задовольнити споживача.

На основі прогнозів, розроблених маркетинговою службою підприємства можна передбачати появу нової продукції, певні зміни попиту споживачів та інші чинники, які безпосередньо впливають на планування виробничої діяльності.

Таким чином, маркетинг та його інструментарій – прогнозування є передумовою визначення стратегії виробничої діяльності підприємства.

Основою для прогнозування обсягів виробництва є прогноз обсягів реалізації (табл. 2.1).

Таблиця 2.1.

Прогноз обсягів реалізації

Види продукції Ціна грн. 1-й рік 2-й рік 3-й рік 4-й рік
Кіль-кість (тис.од.) Сума (тис. грн.) Кіль-кість (тис.од.) Сума (тис. грн.) Кіль-кість (тис.од.) Сума (тис. грн.) Кіль-кість (тис.од.) Сума (тис. грн.)
А     35,0   70,0   87,5   105,0
Б     100,0   150,0   170,0   190,0
Разом - - 135,0 - 220,0 - 257,5 - 295,0

 

Використовуючи прогнозні дані щодо обсягів реалізації продукціх з табл. 2.1 за відповідними роками і конкретними видами продукції та норми прямих матеріальних і трудових затрат можна розрахувати вартість прямих матеріальних затрат і прямих затрат праці на кожний прогнозований рік.

В таблиці 2.2 представлені прогнозні прямі затрати на одиницю продукції.

До прямих матеріальних затрат включають вартість сировини та основних матеріалів, що становлять основу продукції, придбаних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені на конкретний об’єкт затрат.

До прямих затрат на оплату праці включають заробітну плату та інші виплати робітникам, зайнятим виробництвом продукції, виконанням робіт або наданням послуг, які можуть бути безпосередньо на конкретний об’єкт затрат.

До інших прямих затрат включають всі інші виробничі затрати, які безпосередньо відносять на конкретний об’єкт затрат, зокрема, відрахування на соціальні заходи, плату за оренду земельних і майнових паїв, амортизацію, затрати на брак, які становлять вартість остаточно забракованої продукції (виробів), та затрати на виправлення браку.

Згідно даних таблиці 2.2 загальні прямі затрати на одиницю продукції “А” зіставили 104,32 тис. грн., продукції “Б” – 213,2 тис. грн.

Таблиця 2.2.

Прямі прогнозні затрати на одиницю продукції

(тис. грн.)

Вид затрат На одиницю продукції “А” На одиницю продукції “Б”
     
1. Прямі матеріальні затрати, в т.ч. 92,5 200,0
1.1. Сировина 61,8 168,0
1.2. Пакування 22,0 8,0
1.3. Паливо 6,6 16,0
1.4. Енергія 0,8 4,0
1.5. Вода 0,5 1,2
1.6.Витрати в межах природної втрати 0,8 2,8
2. Прямі затрати праці, в т.ч. 11,82 13,2
2.1. Основна і додаткова заробітна плата 8,6 9,6
2.2. Відрахування на соціальні заходи 3,22 3,6
Разом 104,32 213,2

Крім прямих матеріальних і трудових затрат прогнозуються і непрямі затрати, які не можуть бути віднесені на конкретні види продукції. Їх оцінюють і прогнозують окремо від прямих. До таких витрат відносять загальновиробничі витрати, які розподіляються між видами продукції з використанням бази розподілу (таблиця 2.3).

Таблиця 2.3





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 417 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.