Побутові вимірювальні прилади призначені для оцінки електричних величин та їх контролю і досить широко застосовується у побуті. Електровимірювальні прилади класифікуються за такими ознаками: родом вимірювальної величини, родом струму, ступенем точності, принципом дії.
Прилади також можна класифікувати за такими функціями,які вони виконують:КОМБІНОВАНІ- тестери,які поєднують в одному корпусі кілька приладів -омметр,амперметр,вольтметр. За родом вимірювальної величини побутові електор-вим-ні прилади класифікують:
РІД ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ВЕЛИЧИНИ: НАЗВА ПРИЛАДУ
Струм-амперметр
Напруга-вольтметр
Опір-омметр
Зсув фаз-фазометр
Частота-частомір
Прилади електромагнітної системи працюють за принципом взаємодії магнітного поля,створюваного котушкою з осердям,через яку проходить вимірювальний струм.
Прилади з індивідуальним електроприводом
Побутові електромеханічні прилади для переробки продуктів і приготування з них їжі поділяють на прилади з індивідуальним і універсальним електроприводом. Прилади з індивідуальним електроприводом. До цієї групи належать електром’ясорубки, кавомолки, соковижималки, міксери та ін. За принципом дії м’ясорубки бувають шнекові та кутерні.
Шнекова м’ясорубка складається з двох основних вузлів: м’ясорубки і привода.Кутерні м’ясорубки відрізняються від шнекових тим що на валу електродвигуна через гумову муфту закріплений ніж для рубки м’яса. Кавомолки призначені для розмелу кавових зерен, прянощів, горіхів, цукру та ін. сипких продуктів. За принципом дії кавомолки поділяють на прилади ударної дії і жорнові. У кавомолках ударної дії зерна розмелюються ножем з двома або 4-ма лезами, а в жорнових – за допомогою зубчастих дисків, один з яких рухомий. Соковижималки призначені для вичавлювання соку з фруктів, ягід, овочів. За принципом дії їх поділяють на прилади з використанням відцентрових сил і пресові. Основними елементами соковижималок відцентрової дії є дисковий ніж, який подрібнює продукти та ротор-сито, встановлені на валу електропривода. Залежно від способу вилучення вижимків соковижималки поділяють на неавтоматичні, напівавтоматичні та автоматичні.
Міксери призначені для перемішування та приготування кремів, напоїв, тіста, пюре та ін. Міксер складається з пластмасового корпусу, в середині якого розміщений колекторний електродвигун з редуктором. Міксери залежно від виробника і моделі приладу, можуть мати ступінчастий або безступінчастий вимикач швидкості обертання насадок, електронну систему індикації режиму і стану готовності роботи, систему автоматичного намотування електричного шнура, інші додаткові пристрої, які полегшують процес переробки продуктів і приготування з них їжі.
Прилади з універсальним електроприводом. До цієї групи побутових приладів належать універсальні кухонні машини (УКМ) і компактні кухонні машини (ККМ). До кухонних приладів умовно належать мініподрібнювачі. Електропривод УКМ розміщений у корпусі і складається з колекторного або багатошвидкісного електродвигуна з редуктором, який має один або два вихідні вали. ККМ залежно від моделі і фірми-виробника, розрізняються технічним дизайном, компонуванням органів керування, право- або лівостороннім розміщенням робочої чаші, споживаною потужністю, масою, комплектацією та ін.
Конструктивні особливості багатофункціональних приладів.
Відміною багатофункціональних машин є те,що вони поряд з виконанням операції сухого очищення можуть виконувати також функцію вологого очищення,обробку поверхонь хімічними речовинами, парою та ін.. Конструктивно багатофункціональні прилади виконані аналогічно,що й і пилососи для сухого очищення,мають ПВА, систему фільтрів. додаткове устаткування,але мають деякі ознаки. Для побутових БФП місткість пило збиральника не перевищує 19..20л. Багатофункціональні прилади можуть бути обладнані додатковими пристроями,які полегшують експлуатацію: рівнеміром,регулятором потужності. Споживна потужність БФП,як правило перебуває в тих самих межах, які існують для пилососів звичайного типу. БФП можуть виконувати функцію очищення поверхонь з допомого мийних засобів та пари,вони обладнані допоміжними пристроями для підведення СМЗ і його поглиблення в стуктуру поверхні.