Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Будова та принцип дії прямоточних пилососів




Конструкції пральних машин.

Пральні машини без віджимання білизни.

Пральні машини з ручним віджиманням білизни.

Напівавтоматичні та автоматичні пральні машини.

Основні вимоги до якості пральних машин.

Білизняносушильні машини.

Машини та прилади для прасування білизни.

Класифікація прасок за різними ознаками.

Конструкції прасок.

Вимоги до якості прасок.

Основні положення механізму збирання та утримання пилу в пилососах.

Класифікація приладів для прибирання

Будова та принцип дії прямоточних пилососів

Конструкція пилососів для сухого очищення.

Споживні властивості та вимоги до якості пилососів.

Класифікація, асортимент і будова основних видів нагрівальних приладів.

Прилади для опалювання приміщень.

Побутові кондиціонери.

43. Конструкції пральних машин.

ПМ -для прання невел кількості б, як правило 1-1,5 кг

-найпростіші з т. зору конструкц,-найвід Малютка, Либідь

Показники стуреня відпиран ↑ при боковому розміщ активатора. Недоліки бокового розміщ:непродуктивн витр води і СМЗ у випадку коли потрібн випрати б, к-ть якої менша за помірн завантаж; неможна використ невел к-ть води. ПМР- мають віджимний пристрій у вигл валиків

-мож мати насос для дод активації мийн р-ну чи для злив р-ну після прання

У ПМН і ПМА пр-си віджимання і відведення відпрац рідини зд-ся за доп спец пристроїв

Двобакові напівавтом М --більший ступінь мех-її всіх видів робіт, пов’яз з пранням і віджимом --часткова автоматиз процесів прання і полоскання, -↓ витр часу на обробку б,

Переваги ПМН барабан типу: -о-її прання, полоск, віджим відбув в 1 баці

-ф-її людини: вибір о-їй, які викон М, заповн бака водою, завант СМЗ і б

-ст зносу б ↓ ніж в М з дисковим активатором, завдяки невел швидкості

можл прання тонк текст виробів

Недоліки: -↑ витрати часу на обробку б порівн з двобаковими М

-б має ↑ рів остаточн вологи 70-120% - нижч ступінь відпирання б (50-55%)

-значні витр води і Е більша маса

ПМА -всі о-її автоматизовані і механізов

-ф-її людини: завантаж б, СМЗ, помякшувача, води, вибір програми

-стаціонарн підключ до водопровідн мережі

ПМС -процес обробки б включ сушіння, повністю автоматиз

-о-її прання і сушіння б відбув у прал-суш барабані

-відмінна особлив – наявн тепловентилятора

Переваги: скорочен часу обробки, економія місця у приміщ – не потр дод сушіння. Недоліки: необх суш

44. Пральні машини без віджимання білизни;

Згідно з ДСТУ 2721-94 вітчизняні пральні машини класифікуються за типом: ПМ -пральні машини без віджимання білизни;Машини цього типу найпростіші з точки зору конструктивного виконання, вони презначені для прання невеликої кількості білизни,1,0-1,5кг., не мають пристрою для віджимання білизни.

 

45.ПМР – пральні машини з ручним віджиманням білизни;

ПМР

-мають віджимний пристрій у вигл валиків

-мож мати насос для дод активації мийн р-ну чи для злив р-ну після прання

У ПМН і ПМА пр-си віджимання і відведення відпрац рідини зд-ся за доп спец пристроїв. За найважливішими споживчими показниками і конструкцією машини цього типу практично не відрізняються від машин типу ПМ,за винятком наявності віджимного пристрою,який дає змогу звільняти білизну від залишків води. Привод віджимного пристрою може бути ручним або електромеханічним. Активатор машин типу ПМР з’єднані зі шківом електродвигуна через пасову передачу.

46.Напівавтоматичні та автоматичніп.м. ПМН – пральні машини напів автоматичні,

У машинах такого типу процеси віджимання білизни і відведення відпрацьованої рідини здійснюється автоматично за допомогою різних пристроїв. Процес прання білизни практично не відрізняється від процесу прання в машинах типу ПМ і ПМР.

в яких оператор керує окремими процесами обробки білизни; ПМА – пральні машини автоматичні, в яких керування процесами обробки білизни відбувається відповідно до заданої програми. Залежно від конструктивних особливостей:1. за номінальним навантаженням – 1,0… 5,0 кг. 2. за кількістю баків – однобакові, двобакові. 3. за способом завантаження – з верхнім завантаженням, з фронтальним завантаженням.4. за способом активації мийного розчину – з лопатевим диском і барабанні.5. за способом керування – з електромеханічним управлінням, з електронним управлінням.6. за наявністю підігрівання – без підігрівання, з підігріванням. Будова пральної машини барабанного типу: Корпус машини, пральний барабан, мийний розчин, білизна, ребра барабана.

47.основні вимоги до якості пральних машин.

Пральні машини працюють від однофазного змінного струму з номінальною напругою 220В і номінальною частотою 50гц. Машини повинні зберігати робото спроможність при відхиленні напруги електор.напруги+- 10% від номінального значення. Особлива вимога висувається до поверхонь вузлів і елементів машин, які контактують з текстильними матеріалами – вони не повинні бути джерелом механічного пошкодження тканин. Усі без винятку пральні машини під час роботи повинні бути стійкими, переміщення барабанних машин не повинно перебільшувати 10 см. відносно положення їх в стані спокою. Коригований рівень звукової потужності визначається втехнічних умовах на конкретну машину і повинен відповідати діючим вимогам згідно госту,також в ньому вказуються нормативи питомих витрат електроенергії і води.

48. Білизносушильні машини..

Комплекс приладів для обробки білизни включає пральні, білизносушильні машини, центрифуги, прасувальні прилади. До білизносушильних машин належать також прилади для сушіння білизни,конструктивно які можуть відрізнятися. Габарити БСМ 850-600-600 мм. Принцип роботи сушильних машин ґрунтується на отриманні гарячого повітря,яке надходить до внутрішнього об’єму сушильного барабана. Програмний пристрій забезпечує

Реверсивне обертання барабана, що виключає закручування білизни. Наявність декількох програм дає змогу встановлювати оптимальні режими сушіння білизни залежно від ступення зволоження білизни,її кількості,хімічного складу волокон. До сушільних машин належать,настінні прилади,що призначені для сушіння рушників,постільної білизни.

49. Машини та прилади для прасування білизни. До цієї групи належать прасувальні машини валкового типу і преси, а також праски. Праски, в тому числі з парогенераторами, утворюють групу приладів, які найбільш поширені серед білизно обробної техніки. Класифікують праски за такими ознаками: за типом прасок ПТ – праски з терморегуляторами; ПТО – праска з терморегулятором обважена; ПТР – праска з терморегулятором і розбризкувачем; ПТП – праска з терморегулятором і парозволожувачем; ПТРП – праска з терморегулятором парозволожувачем і розбризкувачем. За родом електричного струму мережі живлення – праски які працюють від джерела змінної і постійної мережі струму; за масою – легкі до 1,6 кг, середні 1,6 – 2,0 кг, обважені понад 2,0 кг. За видом користування – праски загального призначення і праски дорожні. За зручністю користування – комфортного і звичайного виконання. Праски складаються з корпусу, робочого елемента, підошви, термообмежувальних пристроїв, а також із систем парозволоження і розбризкування води. Підошва праски повинна нагріватися рівномірно. Праски з розбризкувачами води повинні забезпечувати зволоження тканини шляхом розбризкування води на ділянці площею не менш як 200 см2, триразовим натискуванням на кнопку розбризкування.

50.Класиф прасок за різними ознаками:

ПТ-з терморегулятором (ПзТ)

ПТО – ПзТ обважені

ПТР-ПзТ і розбризкувачем

ПТП- ПзТ і парозволож

ПТПР ПзТ і розбризкувачем

· За масою легкі до 1,6кг, середні 1,6-2,0, обважені більше 2,0

· За видом користув – заг призначення і дорожні

· За зручн користув – комфортного, звичайного

Класифікують праски за такими ознаками: за типом прасок ПТ – праски з терморегуляторами; ПТО – праска з терморегулятором обважена; ПТР – праска з терморегулятором і розбризкувачем; ПТП – праска з терморегулятором і парозволожувачем; ПТРП – праска з терморегулятором парозволожувачем і розбризкувачем. За родом електричного струму мережі живлення – праски які працюють від джерела змінної і постійної мережі струму; за масою – легкі до 1,6 кг, середні 1,6 – 2,0 кг, обважені понад 2,0 кг. За видом користування – праски загального призначення і праски дорожні. За зручністю користування – комфортного і звичайного виконання. Праски складаються з корпусу, робочого елемента, підошви, термообмежувальних пристроїв, а також із систем парозволоження і розбризкування води. Підошва праски повинна нагріватися рівномірно. Праски з розбризкувачами води повинні забезпечувати зволоження тканини шляхом розбризкування води на ділянці площею не менш як 200 см2, триразовим натискуванням на кнопку розбризкування.

 

51.Конструкція прасок: корпус (корп-ручка), робочий елемент – підошва, термообмежув пристрій, с-ма парозволож, с-ма розбризкув води. За видом користування – праски загального призначення і праски дорожні. За зручністю користування – комфортного і звичайного виконання. Праски складаються з корпусу, робочого елемента, підошви, термообмежувальних пристроїв, а також із систем парозволоження і розбризкування води. Підошва праски повинна нагріватися рівномірно. Праски з розбризкувачами води повинні забезпечувати зволоження тканини шляхом розбризкування води на ділянці площею не менш як 200 см2, триразовим натискуванням на кнопку розбризкування.

 

52.вимоги до якості Прасок.

Показники спож властив:

-пилоочищувальна спроможність – властив П очищати поверхн від пилу після 5 циклів чищення

-ефективн пилоутримання –відношення к-ті пилу що був затр фільтром до к-ті пилу, що потрапив до тракту пилососів не менше 98,5%

-місткість пилонакопичувача;

-рівень шуму під час роботу;

-заг довжина зєднув трубок

-деформ подовж(жорстких) трубок під навантаж – не більше 10%;

-довж шлангів – повітропроводів;

-надійність шлангів (к-ть циклів вигинання не менше 40000);

-довж ел шнура;

-середньорічне напрацювання, год

-сер напрацюв на відмову, год

-сер строк служби – 8 або 12 років

підлогові П повинні мати пристрій для пересуванняїх по поверхн, при цьому вони мусять бути стійкі. Найважливішою частиною праски є підошва - вона стикається з тканиною і розгладжує на ній складки. Підошва повинна ковзати по тканині. Ні сенсорне управління, ні потужність паротворення, ні шарнірне з'єднання шнура не будуть мати значення, якщо праска при цьому буде пошкоджувати тканину.І при виборі праски потрібно приділяти увагу все-таки саме якості і технічним характеристикам підошви, а потім вже підбирати все інше. Сильно помиляються ті, хто думає, що в цьому аспекті всі праски однакові. Історія розвитку конструкції прасок налічує вже, очевидно, більше двох десятків різних покриттів підошви. Вимог до матеріалу підошви пред'являється не так вже й багато вимог: мінімальне тертя з матеріалами (для легкого ковзання праски), максимальна міцність, здатність рівномірно розподілити тепло по всій площі та створити умови для безпечного впливу на тканину. На основі цих вимог і спробуємо розібратися, як вибрати праску за матеріалом підошви.

 

53. Основні пол.-ня механізму збирання та утримання пилу в пилососах.

Якість побутової притиральної техніки визначається ступенем очищення поверхонь від твердого або рідкого бруду. Ступінь очищення значною мірою визначається взаємодією повітряного потоку з забрудненнями і умовами транспортування окремих його часток в аеродинамічному тракті приладу з наступним розподілом фаз на тверду (рідку) і газову. Пилосос-це пристрій, який створює розрідження повітря за допомогою повітряного компресора, що дозволяє йому всмоктувати пил і бруд; пил збирається системою, що фільтрує, усередині пилососа. Пилосос зазвичай використовується для очищення підлог і килимових покриттів. Перші пилососи були виготовлені в США в 1869 році. Основними вузлами сучасного пилососа є електродвигун, вентилятор і очисник повітря, вмонтовані в корпус. Комплектуються гофрованимшлангом з різними насадками. Сучасні фільтри здатні видаляти не лише бруд, але і мілкодисперсні алергени. Пилососи бувають підлогові, ручні, ранцеві, автомобільні, щітки-пилососи та інші. Найпоширеніші підлогові пилососи. За способом утилізації пилу пилососи діляться на моделі з мішком (пилозбірник), з контейнером («циклон») і моделі з водяним фільтром.

 

54. Класифікація приладів для прибирання.

Прилади для прибирання приміщень.

Комплекс побутових електроприладів для прибирання приміщень включає в себе пилососи, багатофункціональні прилади і натирачі підлог. Якість побутової прибиральної техніки визначається ступенем очищення поверхонь від твердого або рідкого бруду.

Пилососи, призначені для вакуумного очищення поверхонь, класифікуються так: За типами – ПП – пилососи підлогові, ПР – пилососи ручні, які крім звичайного виконання, залежно від конструктивних особливостей та способу експлуатації бувають: штангові, ранцеві, щітки, автомобільні; За організацією потоку повітря – прямоточні і віхрьові; За споживаною потужністю. Класифікаційними ознаками багатофункціональних приладів можуть бути об’єм місткості для бруду, кількість функцій, які виконуються, споживана потужність тощо.Підлогонатирачі класифікують за кількістю виконуємих операцій, щіток для натирання підлоги, за наявністю в приладі інших функціональних вузлів. Будова пилососа. Повітровсмоктувальні агрегати за конструктивними особливостями поділяються на одно- та двоконтурні. Конструкція одноконтурного ПВА: втулка, підшипники, колектор, щіткотримач, щітка, статор, ротор, колеса вентилятора. Конструкція двоконтурного ПВА: статор двигуна, діафрагма, вихідні отвори, колеса вентилятора, колесо вентилятора охолоджувача, вал ротора. Вимоги щодо уніфікації поширюється на основі складової частини базових моделей пилососів, до яких належать ПВА, вимикач, пристрій для автоматичного намотування шнура, комплект насадок, шланг, подовжувач повітропроводу, шнур живлення з вилкою та ін.

Будова та принцип дії прямоточних пилососів

56. Конструкція пилососів для сухого очищення.

Основою для розподілу пилососів за організацією потоку повітря є принцип організації потоку повітря всередині приладу. Застосування спеціального патрубка,який встановлюють на вході в пило збиральник,обумовило назву пилососів такого типу. До комплексу пилососів,за винятком деяких типів,входять шланг,зєднальні трубки і насадки. Насадки пилососів мають широкий діапазон конструкторського виконання. За функціональною ознакою їх можна поділити на такі групи: 1-для очищення поверхонь від пилу і бруду.2) для очищення від пилу важкодоступних місць.3) для очищення меблів і книжок.4) для одягу,мяких беблів.

В прямоточних пилососах напрям руху повітря збігається з віссю обертання ротора двигуна ПВА.-це дозволяє уникнути надмірних втрат тиску в аеродинамічному тракті приладу.ПВА відокремлений від фільтрів решіткою,яка запобігає втягуванню фільтра у вхідний отвір ПВА. Частота обертання ротора електродвигуна становить 20000-25000об_хв у номінальному режимі.

 

57. Споживчі властивостями та вимоги до якості пилососів:

Споживана потужність, якість чищення поверхонь, маса, здат° ність легко переміщуватися, рівень шуму; Споживні властивості пилососів визначаються такими характеристиками: функціональними, ергономічними, надійністю, безпекою, естетичними параметрами, економічними характеристиками. Естетичні властивості визначаються інформативністю, пропорціональністю, лаконічністю форми корпусу і колористичним оформленням. Якість пилососів характеризується їх споживчими властивостями. Функціональні (споживчі) властивості пилососів залежать від аеродинамічних параметрів повітровсмоктувального агрегату і характеристики приладу в цілому.

Загальними для всіх типів пилососів є такі вимоги: ефективність пилеутримання - не менше 97%;вимикач пилососа повинен витримувати не менше 2500 включень-виключень; має передбачатися пристрій для зберігання шнура;

емалеве покриття зовнішніх поверхонь повинне бути рівномірним, без відшарувань і розривів;

подовжувачі повітроводів повинні бути виготовлені з алюмінієвих сплавів.

 

58. Класифікація, асортимент і будова основних видів нагрівальних приладів.

Класифікація нагрів.прил-в для переробки продуктів і приготування їжі з них,за різними джерелами неоднозначна.

Класифікація нагр.при-в:

Прилади загально призначення;(електроплити,електроплитки,жарові шафи)

Пр-ди для теплової обробки продуктів;(грилі,ростери,тостери,шашличниці)

Пр.-ди з використанням НВЧ –нагрівання;

Пр.-ди для приготування напоїв; (кавоварики,чаєварки)

Пр-ди для розігрівання продуктів і підтримки їх у розігрітому стані; марміт- побутовий нагрівальний електроприлад для постійної температури розігрітої їжі.

Пр.-ди для нагрівання води води та інших рідин.(електрочайники,самовари)-

Електроводонагрівач – це прилад, який живиться від резервуара, в якому рівень води регулюється одним або кількома вентилями в системі зливання води і який оснащений отвором для зв’язку з атмосферою. За місцем установлення водонагрівачи поділяють на прилади підлогового та настінного виконання. Залежно від способу з’єднання з водопровідною мережею акумуляційні водонагрівачі можна поділити на прилади низького, високого тиску та без тиску. У проточних водонагрівальних приладах використання гарячої води відбувається одночасно з її нагріванням, що потребує досить великої споживаної потужності)

59.Прилад для опалювання приміщень

За функт призн прилади поділ: - електрокаміни та електрообігрівачі ІЧ випром; - електроконвектори; - електрорадіатори.

За способом встановл: - підлогові;- настінні;- універсальні.

За наявн пристроїв захисту і регулюв темпер повітря в приміщеннях:- з автоматичн регул темпер,- зі ступеневим регул потужн,- з безступеневим регул потужності,- з термовимикачем.

За спос захисту від впливу навк середов:- захисні. - незахисні

За умовами експлуатації:- прил, які працюють без нагляду,- під наглядом.

60.Побутові кондиціонери.

Побутові кондиціонери Призн для охолодження, очищення і нагрівання повітря в середині приміщень.За конструкцією розр:моно- та двоблокові

За спос установлення: віконні, підлогові, настінні, стельові, та ті, які можуть бути вбудовані

Типи:

КБ1 – охолодж, осушення, очищення, вентиляця пов з автоматичн п-ою рівня охолодж

КБ2 –охол, осуш, нагрів пов при реверсуванні потоку холодагента, очищ і вентил пов з автомат підтримк рівня охолодж або нагрівання

КБ3 так як КБ2+нагрів опв вбудов електронагрівачами, які працюють незалежн або разом з реверсув потоку холодагента.

· За конструкц – моноблокові, двоблокові

· За способом встановл – віконні, підлогові, настінні, стельові вбудовані

Віконні – для встановл у вікнах. Скл з корпусу, вн обєм якого поділ перегородкою на 2 частини –вн і зовн; перегородка; на валу електродвигуна розм 2 вентилятора.

Переваги: висока експлут надійність; не потреб спец інструментів під час монтажу; невл ватрість

Недоліки: необх пербудови вікон рами; обмежені ф-її; ↑ рівень спожив Е; ↑ габаритн розміри і маса; робота холод агрегату баз га викор озоноруйн фреону, ↓ освітл приміщ.

Мультисплітсистема – до зовн блоку приєдн декілька вн. – мож встановл настінного, канального, касетного, стельового або колонного вн блоку.

-настінні – встановл у невел примі; спож потужність не ↑ 7 кВт; вн блок розміщ у верхн част стіни недал від вікна, а зовн під вікном – скоротити відстань між блоками і довж комунікацій

Всі еклектротовари побутового призначення підлягають обов’язовій сертифікації. Електропобутові товари мають містити короткі анотації відносно основних технічних характеристик. В разі продажу електропобутових товарів з трьохдротовим шнуром живлення до електричної мережі продавець (виробник) зобов’язаний в анотації надати попереджувальну інформацію наступного змісту: «Заборонено використовувати прилад в приміщеннях, де електрична мережа не обладнана заземлюючим дротом».





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1485 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2200 - | 2141 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.