Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття спільного (корпоративного) інвестування і його ознаки




Корпоративна (в т. ч. акціонерна) форма інвестування — це вкладення коштів в акції підприємств що мають форму акціонерних товариств, і в статутні фонди (майно) інших підприємницьких організацій корпоративного типу. До таких організацій належать: господарські товариства (акціонерне, з обмеженою відповідальністю, з додатковою відповідальністю, повне товариство і командитне товариство), виробничий кооператив, господарські об'єднання, промислово-фінансові групи. Кожна з цих господарських організацій має свої специфічні риси, що обумовлюють особливості інвестування до статутних фондів (майна) таких товариств.

Відповідно до Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» від 15.03.2001 інститут спільного інвестування (далі - ІСІ) - корпоративний інвестиційний фонд або пайовий інвестиційний фонд, який провадить діяльність, пов'язану з об'єднанням (залученням) грошових коштів інвесторів з метою отримання прибутку від вкладення їх у цінні папери інших емітентів, корпоративні права та нерухомість.

Ознаки:

- Інвесторами при здійсненні корпоративного інвестування є Ф., Ю.ЩО., держава чи територіальна громада, які приймають рішення про створення корпоративного інвестиційного фонду або розміщення матеріальних чи нематеріальних цінностей до статутного капіталу вже існуючого корпоративного інвестиційного фонду

- - реципієнтом у корпоративному інвестування є корпоративний інцест. Фонд, який є емітентом акцій

- - О. корпор. Інвестування є корпоративні права та майно, у тому числі статутний капітал.

Державний контроль у сфері спільного інвестування здійснюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та іншими державними органами в межах їх повноважень з метою дотримання законодавства та захисту прав інвесторів.

Спільне інвестування – інвестування, яке здійснюється декількома інвесторами в один об’єкт.

Ознки:

- Сукупність практичних дій громадян, Ю.О. та Д по реалізації інвестицій не пов’язаній зі створенням Ю.О. для досягнення спільної мети.

- - мета – розміщення інвестицій та отримання прибутку від використання майна, майнових прав та інших цінностей.

- Спільна інцест ді-ть для досягнення поставленої мети потребує від учасників читкої організації. (пайові інвестиційні фонди)

Закон УкраїниПро інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)

Відповідно до Закону корпоративний інвестиційний фонд це ІСІ, який створюється у формі відкритого акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування. Закон встановлює особливості створення корпоративного інвестиційного фонду, його документи, вимоги до статутного фонду (капіталу), порядку діяльності і обмеження діяльності корпоративного інвестиційного фонду, органів управління.

Відповідно до Закону пайовий інвестиційний фонд це активи, що належать інвесторам на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються останньою окремо від результатів її господарської діяльності.

Грошові кошти корпоративного інвестиційного фонду зараховуються на його рахунок у банку відповідно до умов договору про обслуговування ІСІ.

Грошові кошти пайового інвестиційного фонду зараховуються на окремий рахунок компанії з управління активами у банку окремо від власних коштів компанії з управління активами, коштів інших пайових інвестиційних фондів та відповідно до умов договору про обслуговування ІСІ.

Відмежування:

- При корпор інвестув. Інвестор самостійно приймає рішення про розміщення грошових коштів та інших цінностей, що не можна сказати про спільне інвестув

- Витрати і збитки при корпр інцест. Несуть тільки в межах належним їм акціях, а при спльному – відшкодовуються зі спльного майна учасників

- Цінним папером при корп.. є акції, а при спільн. –інвестиційні сертифікати

- Спілне- має спільну мету.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 549 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2380 - | 2186 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.