Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Багаторозрядний послідовний суматор




Послідовний суматор є двовходовим блоком, на виході якого утворюються сигнали розрядів суми двох чисел, що представлені послідовними кодами, після поступлення сигналів їх розрядів на його входи.

Послідовний суматор у складі арифметичного пристрою звичайно використовується разом з вхідними і вихідними регістрами, призначеними для оперативного зберігання доданків і суми. В основу послідовного суматора покладено однорозрядний комбінаційний суматор. Послідовний суматор відрізняється від однорозрядного комбінаційного тим, що в якості переносу в кожному елементарному такті використовується значення переносу, отримане в попередньому елементарному такті.

За способами отримання і використання значення переносу можна виділити два основні варіанти послідовних суматорів – із затримкою переносу та з запам'ятовуванням переносу.

В суматорі з затримкою переносу останній у формі імпульсного сигналу поступає на вхід суматора через коло з часовою затримкою, рівною часовому інтервалу між поступленням кодів сусідніх розрядів доданків на два інші входи суматора. Затримка переносу здійснюється за допомогою спеціального елементу затримки, але такі суматори в даний час не використовуються через складність синхронізації сигналів.

В суматорі з запам’ятовуванням значення переносу, що отримується на кожному елементарному такті, запам’ятовується з допомогою тригера, який встановлюється в нуль перед першим елементарним тактом спеціальним сигналом “Встановлення” в “0””. Число елементарних тактів співпадає з розрядністю чисел, що додаються.

Схема послідовного суматора для додавання двох чотирирозрядних чисел і , представлених послідовними кодами, показана на рис. 10а. Для наглядності регістри доданків і , суми і тригер переносу реалізовані на дискретних D-тригерах, що синхронізуються додатнім фронтом на їх тактових входах. Перед виконанням додавання передбачається, що в регістри і занесені відповідні числа, так що при зсуві вони з’являються на входах суматора, починаючи з молодших розрядів.

Рис.10. Чотирирозрядний послідовний суматор: а) – схема;

б) – часові діаграми при додаванні двох чисел A=13=1101 и B=9=1001.

На рис. 10б показані часові діаграми, що відповідають додаванню двох чисел і . Після чотирьох елементарних тактів в регістрі встановлюється число , а в тригері переносу запам’ятовується “1”. Тригер переносу можна розглядати як п’ятий розряд регістра суми після подачі чотирьох елементарних тактів.

В загальному випадку час додавання рівний , де - розрядність; - тривалість додавання в однорозрядному суматорі.

Переваги послідовних суматорів – малі апаратні затрати. До їх недоліків необхідно віднести порівняно невисоку швидкодію.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 633 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2486 - | 2350 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.