21. Нормальна тривалість робочого часу працівників Генеральної
прокуратури України відповідно до законодавства не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Згідно з діючим режимом роботи у Генеральній прокуратурі України встановлено такий трудовий розпорядок:
- початок роботи з 9 години - упродовж робочого тижня;
- перерва на обід з 13 години до 13 години 45 хвилин – упродовж
робочого тижня;
- кінець робочого дня в понеділок, вівторок, середу та четвер –
о 18 годині, у п’ятницю – о 16 годині 45 хвилин;
- напередодні святкових днів тривалість робочого дня скорочено на одну
годину.
З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також використання робочого часу, при наявності рекомендації Кабінету Міністрів, може видаватись відповідний наказ (розпорядження) про перенесення вихідних днів, який погоджується з профспілковим комітетом Генеральної прокуратури України.
Залучення працівників для виконання невідкладної та непередбаченої роботи у святкові, неробочі та вихідні дні, а також у надурочний час проводиться у випадках та у порядку, передбачених законодавством.
У святкові дні за розпорядженням Генерального прокурора України з метою вирішення невідкладних питань, отримання термінової інформації здійснюється чергування оперативними працівниками апарату.
22. Керівники структурних підрозділів Генеральної прокуратури України
зобов’язані контролювати присутність на роботі працівників упродовж робочого дня.
У структурних підрозділах Генеральної прокуратури України ведеться облік робочого часу працівників шляхом складання табелів відповідальною особою. Щомісячно 13 і 23 числа табель передається до бухгалтерії за підписом начальника структурного підрозділу і відповідальної за це особи.
Перебування працівників структурних підрозділів із службових питань у робочий час за межами приміщення Генеральної прокуратури України повинно бути з відома керівника відповідного підрозділу, а керівників самостійних структурних підрозділів – відповідного заступника Генерального прокурора України.
23. Забороняється в робочий час:
- відволікати працівників від їх безпосередньої роботи, відкликати їх з роботи для виконання громадських обов'язків і проведення різних заходів, не
пов’язаних з основною діяльністю;
- скликати збори, засідання і наради з громадських справ.
24. Відповідно до законодавства за угодою між працівником і керівництвом Генеральної прокуратури України може встановлюватися як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
25. Матеріальне і соціальне забезпечення прокурорсько-слідчих працівників передбачено ст. 49 Закону України “Про прокуратуру”, відповідними Постановами Кабінету Міністрів України та наказами Генерального прокурора України.
Прокурорам і слідчим прокуратури надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі, передбаченому законодавством та з оплатою проїзду до місця відпочинку і у зворотному напрямку. Атестованим працівникам прокуратури, які мають стаж роботи в органах прокуратури понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, після 15 років - 10 календарних днів, після 20 років – 15 календарних днів.
Відповідно до статті 35 Закону України “Про державну службу” державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю
30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі, передбаченому законодавством. Державним службовцям, які мають стаж роботи понад
10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю:
Стаж державного службовця | 15 і більше | |||||
Кількість календарних днів додаткової відпустки |
Працівникам надаються також інші додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства.
Порядок і умови надання щорічних відпусток працівникам Генеральної прокуратури України, а також тривалість відпусток службовців і робітників центрального апарату визначаються Законом України “Про відпустки” та Кодексом законів про працю України.
Черговість надання щорічних відпусток встановлюється керівництвом Генеральної прокуратури України за погодженням з профспілковим комітетом і з урахуванням необхідності забезпечення роботи Генеральної прокуратури України, сприятливих умов для відпочинку працівників. Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року і доводиться до відома усіх працівників Генеральної прокуратури України.
Працівника може бути відкликано з щорічної відпустки за його згодою в порядку, встановленому чинним законодавством. Невикористана відпустка надасться працівнику в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки наступного року.