Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Гідродинаміка пароперегрівача




Можливі схеми включення пароперегрівача в паровий тракт показані на рис. 15.

Рис. 15. Гідродинамічні схеми пароперегрівачів:

а) схема Ш; б) схема П; в) схема Z

 

Для встановлення рівномірності розподілу пари по паралельно включених змійовиках пароперегрівача розглянемо роботу вихідного і вхідного колекторів при схемі Z і П. При русі потоку пари в колекторі долаються опори і тому змінюється тиск пари. Опори колекторів на тертя і місцеві втрати (Па) визначаються по формулах:

для вхідного колектора

(85)

для вихідного колектора

(86)

де ξвх і ξвих - сумарні коефіцієнти гідравлічного опору вхідного і вихідного колекторів (ξвх≈0,8; ξвх≈1,25); і ωвх, ωвих - швидкості пари у вхідному і вихідному колекторах, м/с; ρвх і ρвих - густина пари у вхідному і вихідному колекторах, кг/м3.

При зміні осьовій швидкості пари від ωвх до 0 змінюється його тиск:

для вхідного колектора на

,

для вихідного колектора на

.

У вхідному колекторі швидкісний напір витрачається на підвищення тиску, у вихідному – створюється за рахунок зниження тиску.

Вплив швидкісного напору у вхідному колекторі більший дії опору, . Тому тиск в ньому буде зростати по ходу пари і . При цьому . У вихідному колекторі тиск зменшуватиметься:

.

Розподіл тиску в колекторах з врахуванням гідравлічного опору змійовиків Δрзм для включення секцій пароперегрівача по схемах П і Z показано на рис. 16. Максимальний і мінімальний перепади тиску в пароперегрівачі:

для схеми П

(87)

для схеми Z

(88)

З формул (87) і (88) видно, що схема Z дає велику різницю перепадів тиску для різних сторін пароперегрівача і створює більш нерівномірний розподіл пари по окремих змійовиках. В трубах з мінімальним перепадом тиску проходитиме зменшена кількість пари. При однаковому обігріві змійовиків їх частина видаватиме більш перегріту пару.

Схему включення Ш можна представити виконаною з декількох частин, з’єднаних по схемі П відповідно до числа підведень і відведень пари. При цьому вхідний і вихідний колектори розділяються на короткі ділянки, кожна з яких має декілька змійовиків. Для короткої частини секції пароперегрівача значення Δрмакс і Δрмін будуть майже однакові, тому схема Ш при рівномірному обігріві змійовиків даватиме найбільш рівномірний розподіл пари по змійовиках.

Рис. 16. Зміни і перепади тиску в колекторах:

а) зміна тиску в колекторах; б) перепад тиску в колекторах пароперегрівача при схемі П; в) перепад тиск в колекторах пароперегрівача при схемі Z

 

Нерівномірність розподілу пари по змійовиках пароперегрівача при однаковій поверхні їх нагріву характеризується нерівномірністю теплосприйняття

де qтр і qср - теплосприйняття розвіреної труби і середнє теплосприйняття для паралельно включених змійовиків.

Нерівномірність теплосприйняття змінюється в широких межах залежно від місця розташування змійовиків ηт = 0,7-4-1,4 і коефіцієнта гідравлічної розгортки

.

де Dтр і Dср - масові витрати пари, які проходить через розвірену трубу і середні по паралельно включених змійовиках.

Коефіцієнт гідравлічної розгортки залежить від перепаду тиску в змійовиках і може бути виражений через тиск і питомі об'єми пари:

(89)

де Δртр і Δрср - опір розвіреної труби і середньої труби змійовика, Па; і v тр - середній питомий об'єм пари, який проходить через змійовики, і об'єм пари, який проходить через розвірену трубу, кг/м3.

Середня витрата пари, яка проходить через змійовики пароперегрівача

,

тоді теплова розгортка визначиться по формулі

.

Замінюючи в цьому виразі витрату пари через тиск і його питомі об'єми, отримуємо підсумкову характеристику тепловою розгортки труб, а значить і оцінку приросту ентальпії пари по відношенню до середньої у вигляді формули:

(90)

де , - середні питомі об'єми пари з максимальною і мінімальною його витратою в змійовиках.

Допустимий коефіцієнт теплової розгортки в змійовиках пароперегрівача визначається максимально допустимою температурою стінки труби при відповідній ентальпії пари по формулі:

(91)

де , і - найбільша допустима ентальпія пари, кінцева ентальпія пари для труб з середньою витратою і ентальпія пари на вході в трубу, кДж/кг.

Щоб уникнути перегріву труб має виконуватись умова ρqдоп.

Рекомендуються наступні схеми включення пароперегрівача в паровий тракт з врахуванням теплової розгортки змійовиків. Для конвективних пароперегрівачів котлів низького і середнього тиску, а також для проміжних пароперегрівачах надвисоких параметрів доцільно використовувати схеми Ш з рівномірним підведенням і відведенням пари. При стійкій тепловій нерівномірності інколи використовується схема Z, скомпонована так, щоб взаємно компенсувати гідравлічну розгортку і теплову нерівномірність.

 


Тема 8. Аеродинаміка газоповітряного тракту. Системи газоповітряного тракту. Аеродинамічні опори. Аеродинаміка димаря. Вибір вентилятора і димососа.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 484 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2091 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.