Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Системи підготовки живильної води




Сучасні котли працюють на суміші конденсату пари, який ними виробляється і хімічно очищеної води або дистиляту, для поповнення втрати робочого тіла. На конденсаційних районних електростанціях втрати конденсату пари складають 0,5-1 %. На промислових ТЕЦ втрати конденсату складають 20-40, а у виробничих котельних установках можуть досягати 70 % і більше. Поповнення втрат конденсату в установках з котлами низького, середнього і високого тиску, як правило, проводиться хімічно очищеною природною водою. Добавка до конденсату дистиляту використовується для живлення прямоточних котлів з високими і надвисокими параметрами пари.

На рис. 4 показана принципова схема живлення котлів ТЕЦ, яка обладнана турбінами з регульованим відбором пари на виробництво і нерегульованими відборами для регенеративного підігріву живильної води.

Рис. 4. Схема живлення котлів ТЕЦ:

1 - барабан котла; 2 - пароперегрівач; 3 - парова турбіна; 4 - генератор; 5 - конденсатор; 6 - конденсатний насос; 7 - підігрівач низького тиску; 8 - деаератор: 9 - підведення води з хімводоочистки; 10 - живильний насос: 11 - підігрівач високого тиску

 

Додаткова вода, яка поповнює втрати конденсату після хімічного очищення поступає в деаератор, в який подається також конденсат від турбіни, від виробничих споживачів (після його очищення) і від регенеративних підігрівачів. Після видалення в деаераторі розчинених в живильній воді газів О2 і СО2 вода подається живильними насосами через регенеративні підігрівачі високого тиску в котел.

Для котлів при тиску менше 10 МПа використовуються спрощені методи очищення додаткової води. Для котлів високого тиску поповнення втрат пари і конденсату проводиться знесоленою водою, яка готується методом хімічного знесолення початкової маломінералізованої води з використанням іонітів в Н-ОН формах. Для очищення високомінералізованої води використовують випарні установки. Живильна вода випарників має за якістю відповідати живильній воді котлів при тиску 4 МПа.

Існують наступні основні схеми обробки додаткової води і сфери їх використання:

Схема обробки води Na – катіонування   H-Na – катіонування, іонування Хімічне знесолення в два ступені   Хімічне знесолення в три ступені Випарні установки Сфера застосування ТЕС і промислові котельні з барабанними котлами низького тиску. Підготовка води для тепломережі Те ж з котлами середнього тиску Те ж при проміжному перегріві пари. ТЕС з прямоточними котлами Котли надвисокого тиску. Підготовка води для АЕС Те ж для хімічного знесолення і знекремнення при високій мінералізації початкової води

Видалення газів, розчинених у воді здійснюють термічною деаерацією води. Застосовуються атмосферні деаератори на тиск 0,12 МПа, деаератори підвищеного тиску - 0,4 МПа і вакуумні деаератори. Хімічне знекиснення використовується для повного зв’язування кисню з використанням відновників (гідразину) по формулі .

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 972 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2172 - | 2117 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.