Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття структурних зв’язків та правила їх побудови при інфологічному проектуванні бази даних




Структурний зв'язок — це асоціації, що описують ієрархічні зв'язки між парами інформаційних об'єктів, один з яких виступає як власник, а інший — як підпорядкований об'єкт. Екземпляр структурного зв'язку являє собою екземпляр об'єкта власника та певну сукупність зв'язаних з ним екземплярів підпорядкованого об'єкта.

Розглянемо правила побудови структурних зв'язків. Правило 1. Нехай в одновимірному запитувальному зв'язку співвідношення Т (Х1, У) — 1: Б, тоді початковий об'єкт X1 ого-лошується як власник структурного зв'язку, а кінцевий У — підпорядкованим об'єктом.

Ознака «Напрямок руху» набуває значення S1 = ВП (графічно це відображено на рис. 2.4). Подвоєна стрілка вказує на те, що екземплярів підпорядкованого об'єкта може бути багато. За цим самим правилом будують зв'язок при співвідношенні 1:1, проте в цьому разі стрілка не подвоюється.

Правило 2. Нехай в одновимірному запитувальному зв'язку співвідношення Т (X], У) = Б: 1, тоді кінцевий об'єкт У оголошується власником структурного зв'язку, початковий Х\ — підпорядкованим об'єктом, а ознака «Напрямок руху» набув значення S2 - ПВ (графічно це показанонарис. 2.5).

Правило 3. Нехай в одновимірному запитувальному зв'язку співвідношення Т (Х\, У) = Б: Б, тоді Х\ і У оголошуються як власники двох структурних зв'язків. Підпорядкованим об'єктом оголошується новий об'єкт, який називається об'єктом-зв'язкою (графічно це відображено на рис. 2.6).

У структурному зв'язку, де власником є об'єкт X, напрямок руху ВП, а в структурному зв'язку, де власником є кінцевий об'єкт У, — напрямок руху ПВ. Для об'єкта-зв'язки клас членства в обох зв'язках обов'язковий.

Об'єкти-зв'язки мають бути семантично визначені, їм присвоюється ім'я і задаються характеристики, тобто визначаються атрибути, які повинні входити до їх складу.

Досить часто об'єктом-зв'язкою виступає той об'єкт, який не визначили на більш ранніх стадіях проектування. До складу об'єкта-зв'язки обов'язково повинні входити первинні ключові атрибути тих об'єктів, зв'язок між якими встановлюється. Крім ключових атрибутів, до об'єкта-зв'язки можуть додатково входити атрибути, що уточнюють семантику зв'язку, що розглядається. Наприклад, є два об'єкти, між якими існує тип співвідношення Б: Б; Т (ДЕТАЛЬ: МАТЕРІАЛ) = Б: Б. Об'єктом-зв'язкою тут може виступати такий об'єкт як «НОРМА», який вміщуватиме первинні ключі «код деталі» і «код матеріалу» та неключовий атрибут «норму витрат матеріалу на одну деталь».

Правило 4. Нехай маємо багатовимірний запитувальний зв'язок канонічного вигляду:

тоді (рис. 2.7):

* усі початкові й кінцеві об'єкти оголошуються власниками кількох структурних зв'язків;

* підпорядкованим у всіх структурних зв'язках оголошується новий об'єкт-зв'язка;

* об'єкт-зв'язка оголошується обов'язковим у всіх структурних зв'язках;

* для одного структурного зв'язку, де власник — початковий об'єкт, напрямок руху позначається ВП, для всіх інших — ПВ.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 362 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2373 - | 2099 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.