Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сучасний стан PR-технологій у світі та в Україні




ВСТУП

Термін «public relations» (в перекладі з англійської мови – «зв'язки з громадськістю») вперше ввів у обіг президент США Т. Джефферсон в 1807 році, замінивши їм вираз «стан думки» у сьомому зверненні до Конгресу. І подібна заміна вельми характерна оскільки наочно свідчить про те широкому аспекті явищ, які характеризуються поняттям паблік риленшнз або зв'язки з громадськістю.

Дійсно, сьогодні під паблік рилейшнз розуміють найважливішу функцію управління в бізнесі, політиці, державному управлінні та ряді інших сфер життєдіяльності суспільства, мета якої – сприяти встановленню та підтримці взаємовигідних зв'язків між організацією і громадськістю, від якої залежать успіхи або невдачі цієї організації. Таким чином, у сферу паблік рілейшнз входить регулювання величезного комплексу взаємовідносин, що виникають у суспільстві між різними організаціями, компаніями, фірмами, підприємствами і групами громадськості, тобто практично всім населенням.

Саме паблік рілейшнз у демократичному суспільстві і є сукупністю методів і технологій, які дозволяють впливати на формування, зокрема, громадської думки в ньому. Тому PR нерідко називають наукою управління громадською думкою (на відміну від соціології як науки вивчення, дослідження громадської думки). Якщо тепер уявити паблік рілейшнз як сукупність методів і технологій, що дозволяють здійснювати вплив на громадськість і громадська думка, то стає цілком зрозумілою, по-перше, роль PR у регулюванні відносин організації і громадськості (тобто застосування різних методів і технологій, що дозволяють оптимізувати ці відносини). По-друге, інтерес широкої громадськості до методів і технологій паблік рілейшнз. Адже вони мають безпосередній вихід на практику, зокрема, в ході проведення виборчих кампаній.

Таким чином, тема творчо-пошукової роботи є актуальною, так як саме зараз зростає конкуренція між закладами ресторанного господарства.

Об’єктом дослідження є процес організації надання ресторанних послуг кафе-баром «Джеронімо» (м. Кривий Ріг).

Предметом дослідження є використання PR-технологій послуг в контексті підвищення їх впливу на імідж закладу рестранного гсподарства.

Мета дослідження – розробити методи PR-технологій для модифікації та корекції іміджу кафе-бару «Джеронімо».

Для забезпечення виконання мети було виконано наступні завдання:

· розглянуто сучасний стан PR у світі та в Україні;
· визначено сутність іміджу та його різновиди;
· визначено методи паблік рілейшнз;
· проаналізовано основні проблеми та технології конструювання іміджу;
· визначено задачі PR в процесі корекції, модифікації іміджу;

· надано характеристику кафе-бару «Джеронімо»;

· проаналізовано PR діяльність кафе-бару «Джеронімо»;

· визначено методи паблік рілейшнз для підвищення іміджу кафе-бару «Джеронімо».

Інформаційною базою для написання творчо-пошукової роботи були законодавчі акти України, статистична та інша звітність ресторанного підприємства, навчальні посібники, статті з періодичних видань та електронні ресурси Інтернету.

 


 

РОЗДІЛ І ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

Сучасний стан PR-технологій у світі та в Україні

 

Слідом за активним розвитком PR в США (а за різними оцінками, в країні працює понад 5000 агентств з числом фахівців понад 160000), паблік рілейшнз з 30-х років минулого століття почав активно розвиватися в західноєвропейських країнах, зокрема, Англії, Франції, Німеччини, Голландії, Австрії, Греції, Іспанії, а також у Канаді.

У зв'язку з необхідністю координації діяльності в області паблік рілейшнз, відпрацювання та закріплення її основних принципів у 1955 році у Лондоні була заснована МАПР (Міжнародна асоціація паблік рілейшнз), яка в даний час є досить впливовою організацією. У 1961 р. на Генеральній асамблеї МАПР у Венеції був прийнятий Кодекс професійної поведінки МАПР, а в 1965 році «Афінський кодекс», який вважається своєрідною моральною хартією PR. Також створена Європейська конфедерація PR.

МАПР проводить постійні конференції, видає літературу з паблік рілейшнз, журнал «International Public Relations Review», який є офіційним органом МАПР. У цілому розвиток паблік рілейшнз в демократичних державах Європи та інших континентів здійснюється ефективно і з прискореними темпами.

По-іншому складалася справа з розвитком паблік рілейшнз у колишніх республіках Радянського Союзу, нині незалежних державах. По-перше, як вже зазначалося, були відсутні соціальні основи розвитку PR, оскільки органи управління в тій чи іншій ситуації постійно і ретельно контролювали людину, суспільство в цілому і не було ніякої необхідності використовувати піарівські технології. По-друге, на відміну від інших галузей знань (наприклад, маркетингових досліджень, куди після перебудови прийшли соціологи і психологи), виявилося, що кадри для піарівською роботи відсутні. Цікаво, що і сьогодні в Україні відсутня підготовка кадрів за спеціальністю «паблік рілейшнз», лише кілька вузів випускають молодих людей з відповідною спеціалізацією (при основній спеціальності «Міжнародні відносини», «Референт-перекладач», «Менеджер персоналу» та деяких інших).

По-третє, в Україні, навіть порівняно з Росією, відсутні економічні, матеріальні основи розвитку PR. Зазвичай, особливо коли мова йде про країни з нерозвиненою ринковою економікою, першим «поштовхом» до широкого розвитку паблік рилейшнз стає його активне використання в політиці, в організації виборчих кампаній – в першу чергу. Тому, зокрема, в Росії, де до недавнього часу вибори в суб'єктах федерації проводилися практично безперервно, пройшли становлення і перший етап розвитку десятки серйозних піарівських служб, серед яких, зокрема, такі, що отримали визнання і, часто працюють в Україні, як «Фонд ефективної політики» (Р. Павловський), «ІМІДЖ-контакт» (А.Ситніков), «Нікколо-М» (В. Мінтусов) та інші. Поступово, заклавши серйозну кадрову і матеріальну базу, подібні служби переходять до виконання замовлень в області бізнес-піару, кризового піару і т. д.

В Україні ж до сьогоднішнього дня подібні об'єктивні передумови для розвитку піару, на жаль, відсутні. Виборчі кампанії проводяться рідко і практично в один і той же час (в результаті створені піар-служби «простоювати» протягом декількох років). Що ж стосується замовлень на організацію PR в бізнесі, то вони виникають надзвичайно рідко, з одного боку, тому що подібні роботи дуже дороги, з іншого – український бізнес ще слабо розрізняє рекламу і піар і тому частіше використовують більш дешеві і «приземлені» рекламні кампанії.

Тому сьогодні можна говорити лише про невеликому числі країн PR-структур в Україні (при тому, що в Інтернеті з'явилися десятки фірм і компаній, в назвах яких міститься слова «імідж» та «піар», але насправді в кращому випадку вони займаються рекламною діяльністю). Це в першу чергу служба «Publicity Creating», створена в 1997 р.; «Бюро маркетингових технологій»; Харківське PR-агентство «Ім'я», Дніпропетровська PR-служба «Третій сектор» і деякі інші. Більш детальну інформацію по даній проблемі можна отримати з публікацій почав виходити в Україні журналу «PR-менеджер». В Україні також створені і функціонують дві організації, що об'єднують фахівців, що працюють в галузі паблік рилейшнз: Українська асоціація зі зв'язків з громадськістю (УАСО) і Українська ліга зі зв'язків із громадськістю (PR-ліга).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1814 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2151 - | 2107 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.