Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методичні вказівки з підготовки та порядок проведення практичного заняття




Самостійна робота: опрацювання лекційного матеріалу, літературних джерел, нормативно-правових документів, статистичних даних. Виконання практичних завдань в аудиторії передбачає попереднє самостійне ознайомлення з методичними матеріалами для практичних занять з даної теми (див. джерело в списку літератури під № 23).

Аудиторна робота:

 

І. Групова дискусія з наступних питань:

 

1.Економічний аналіз у сфері зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

2. Аналіз виконання зобов'язань з експортно-імпортних операцій.

3.Аналіз динаміки зовнішньоеконо­мічної діяльності.

4.Аналіз раціональності використання коштів у зовнішній торгівлі: оборотність оборотних коштів у зовнішньоторговельних операціях, аналіз обороту коштів у товарах, аналіз обороту коштів у розрахунках, аналіз накладних витрат при експорті та імпорті товарів.

5.Методологічні підходи до визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності.

ІІ. Командна та індивідуальна робота: Визначення економічного ефекту та ефективності експортних операцій. Визначення валютного ефекту та ефективності імпортних операцій. Економічне обґрунтування експортних операцій при використанні товарного кредиту. Визначення коефіцієнта валютної ефективності експорту та імпорту.

Література: Основна: 1,15,16,19,22, 23,25. Додаткова: 34,41,51.

Інтернет ресурси: 7, 10,11,12,17.

Практичні завдання

 

Завдання 1. Визначення економічного ефекту та ефективності експортних операцій [ 27]

Задача 1

Українське підприємство здійснило експорт двох партій вітчизняних телевізорів у Польщу. На основі даних, наведених у таблиці 6.1, через розрахунок показників ефекту та ефективності експорту необхідно встановити доцільність здійснення експортних операцій.

 

 

Таблиця 6.1. Показники експортної діяльності вітчизняного підприємства

 

1партія 2 партія
Обсяг продажу, шт Експортна ціна одиниці, євро Виробнича собівартість одиниці, грн Накладні витрати, пов’язані з експортом партії, грн Валютний курс, грн./євро Обсяг продажу, шт Експортна ціна одиниці, євро Виробнича собівартість одиниці, грн Накладні витрати, пов’язані з експортом партії, грн Валютний курс, грн./євро
        10,97         10,9

Методика розв’язання

Охарактеризувати вигідність чи невигідність здійснення експортної операції можна через розрахунок показників ефекту та ефективності експортних операцій. Відмінність між цими двома показниками полягає в тому, що показник ефекту () є абсолютним показником, що виражається в грощових одиницях і визначається як різниця між виручкою від реалізації експортної продукції в і сумарними витратами на виробництво і реалізацію такої продукції. Причому, розмір виручки в іноземній валюті перераховується за офіційним курсом НБУ в гривні для співставлення показників. Розрахунок можна робити як по окремих товарах чи товарних групах, так і в загальному по усій експортній продукції.

де – показник ефекту експорту, грн.;

Цекс – ціна одиниці і-го товару, що експортується, од. іноз. валюти;

Векс – витрати на виробництво і реалізацію одиниці і-го товару, що експортується (виробнича собівартість одиниці товару і накладні витрати в розрахунку на одиницю товару; зберігання, транспортування, страхування, розмір мита та інших митних платежів, перевезення тощо), грн.

Qекс – обсяг і-го товару, що експортується, нат. од.;

m – кількість видів товарів, що експортуються.

За економічним змістом показник ефекту експорту подібний до поняття «прибуток». Якщо в результаті такого розрахунку одержуємо додатну величину, здійснювати експортну операцію вигідно.

 

На відміну від показника економічного ефекту експорту, коефіцієнт валютної ефективності експорту є відносною величиною (Еф ), і показує, який розмір валютної виручки припадає на 1 грн. витрат. Для того, щоб дати відповідь на питання, чи вигідно на основі розрахованого показника валютної ефективності експорту здійснювати зовнішньоекономічну операцію, необхідно його порівняти з певною базою, якою при експорті виступає обернений валютний курс (валют.од./грн.). Якщо показник валютної ефективності експорту є більшим оберненого валютного курсу, здійснювати експортну операцію вигідно:

m

Σ Цекс Qекс

i=1

Еф =

Векс

де Еф – коефіцієнт валютної ефективності експорту,вал. од./грн.;

Цекс – валютна одиниця ціни і -го товару, що експортується, вал.од.;

Векс - витрати на виробництво і реалізацію партії експортної продукції, грн.

Qекс – обсяг і -го товару, що експортується, нат.од.;

m – кількість видів товарів, що експортуються.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 388 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2409 - | 2330 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.