Лекции.Орг
 

Категории:


Макетные упражнения: Макет выполняется в масштабе 1:50, 1:100, 1:200 на подрамнике...


Теория отведений Эйнтховена: Сердце человека – это мощная мышца. При синхронном возбуждении волокон сердечной мышцы...


Как ухаживать за кактусами в домашних условиях, цветение: Для кого-то, это странное «колючее» растение, к тому же плохо растет в домашних условиях...

Наступні розділи містять жанрові складові фольклору Гайворонщини (Див.зміст звіту)Загрузка...

Висновки

Щедра на самобутні таланти Прибузька земля. Вона дала світові композиторів і співаків, музикантів і живописців, вишивальниць і різбярів, які присвятили своє життя служінню мистецтву: хто на великій сцені, хто в художній самодіяльності.
Без перебільшення можна сказати, що культура Гайворона бере свій початок з часу його заселення. Вона виявлялася в музиці, образотворчому, декоративно-ужитковому, пісенному і танцювальному мистецтві. Найпоширенішими були народні пісні і троїсті музики. Великою популярністю користувались українські вечорниці, на які збиралися в селянській хаті хлопці і дівчата. Звучала народна музика, пісні, перекази, легенди, жартівливі оповідання, прислів`я, загадки, кружляли в танцях юні. По праву можна сказати, що традиційні вечорниці передавали у спадок культуру зберігали і розвивали традиції народної духовності.

Є відомості, що у 1919-1920 рр. у Гавороні діяла бібліотека, хата-читальня і клуб-читальня. У 1920 р. відкрився сільбуд. З 1938 р. діє районний Будинок культури. Тривалий період РБК власного приміщення не мав, а тому урочистості, концерти, інші масові заходи проводилися у клубі залізничників ім. Воровського. І тільки після того, як у 1984 р. було відкрито районний Будинок культури, сюди перемістився центр дозвілля. Успішно виступала чоловіча хорова капела, створена у 1971 році. Вона має звання Народного самодіяльного колективу, була лауреатом багатьох фестивалів і конкурсів. У 1985 р. нагороджена Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. А керівнику капели А.В. Ковальчуку присвоєно звання Заслуженого працівника культури України.
У 1991 році звання Народного був удостоєний молодіжний клуб-театр «Ровесник» (який діє і донині, керівник В.В. Вакуленко), а в 1994 р. - ансамбль «Ретро» (керівник В.М. Тімановський), ансамбль народної музики (керівник О.С. Балановський), духовий оркестр (керівник С.Я. Загарій). У 2000 р. звання народного присвоєно камерному хору РБК (керівник В.П. Зеленюк).

Заворожують своїм мелодійним співом вокальне тріо «Візерунки», фольклорний гурт «Обереги». У його складі ветерани праці Ольга Тарахкало, Марія Кубко, Ганна Сорока і Ольга Леонова. Вони були учасниками І Міжнародного фольклорного фестивалю етнічних регіонів України «Родослов» (м. Івано-Франківськ). Записано їхній компакт-диск «Пісенний фольклор східного Поділля».

Зібрані під час фольклорної практики матеріали переконують у тому, що у м.Гайворон, Кіровоградської області домінує лірична пісня, бувальщини, легенди в основному про походження міста та його околиць, назв річок – серед фольклороносіїв середнього та старшого віку (40-70 р). Серед молоді – анекдот, ліричні пісні, пісні літературного походження (18-30р.). Серед вікової групи (10-17 р.) календарно-обрядові тексти (колядки), анекдоти, побажання. Серед вікової групи до 10 років, ігри, загадки, страшилки, казки.

Загалом аналізований матеріал становить понад 150 одиниць. Це дає можливість стверджувати про те, що фольклорний матеріал досить гарно збережений, і є популярним серед жителів Гайворона. Вважаю, що завдання практики виконані. (Матеріал взято зі звіту студентки 1 курсу спеціальності «українська мова та література, іноземна мова» Вовк Анни Леонідівни, 2008 р.).

 

ЛИСТОК ОЦІНЮВАННЯ

 

 

  Види робіт Максимальна кількість балів Кількість балів, отриманих студентом
Модуль 1 Наявність фольклорних текстів у необхідній кількості  
Тексти обрядодій або їх елементів (правильність фіксації)  
Усього  
Модуль 2 Класифікація зібраного матеріалу  
Правильність паспортизації  
Усього  
Комплексний підсумковий контроль Вступ  
Висновки  
Правильність записів  
Захист звіту  
Усього  
Підсумковий бал  

 

Дата подачі звіту « » вересня 20__ р.

 

 

Науковий керівник ______________________

 

Дата добавления: 2016-07-29; просмотров: 165 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

 1. III. Скажімо чи наступні твердження істинними або помилковими
 2. Б) рослини, які містять алкалоїди морфіну, кодеїну, тебаїну тощо
 3. Вирішіть наступні тестові завдання
 4. Геоекономічний атлас світу та його складові
 5. До форми і змісту позовної заяви законодавець висуває наступні вимоги. 1 страница
 6. До форми і змісту позовної заяви законодавець висуває наступні вимоги. 2 страница
 7. До форми і змісту позовної заяви законодавець висуває наступні вимоги. 3 страница
 8. До форми і змісту позовної заяви законодавець висуває наступні вимоги. 4 страница
 9. До форми і змісту позовної заяви законодавець висуває наступні вимоги. 5 страница
 10. Економічні підвалини охорони і збереженнянавколишнього природного середовища на підприємствах, завдання,складові та основні напрями ефективної організації
 11. Завдання 4. Перепишіть наступні речення, що містять різні форми порівняння. Перекладіть їх українською мовою
 12. Заняття 2. Соціальні складові сучасного постіндустріалізму


Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.