Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підрозділ 4. 2. Країни центральної, південно-східної та східної європи




Держава і право СРСР (1922-1991 р. р.)

Взаємовідносини радянських республік перед утворенням союзної держави. Створення Закавказької Федерації.

Утворення СРСР та його юридичне оформлення. Перша кодифікація законодавства в 1922-1923 р. р. Конституція СРСР 1924 р. Деформація Союзного договору.

Конституція СРСР 1936 р. Створення адміністративно-командної системи. Включення Західної України, Прибалтики, Бессарабії і Буковини до складу СРСР. Сталінський терор.

Друга світова війна. Перебудова державного апарату на воєнний лад.

Зміни в державному апараті в післявоєнний період. Друга кодифікація радянського права 1958-1984 р. р. Експерименти в економіці. Застій та спроби реформ. Конституція СРСР 1977 р. і нові конституції союзних і автономних республік. Дисидентський рух. Політика русифікації. Горбачовська гласність.

Спроба державного перевороту 19 серпня 1991 р. Проголошення незалежності республік. Вихід з СРСР прибалтійських держав. Розпад СРСР і створення СНД.

 


Польща

Відновлення державності у 1918-1919 р. Конституція 1921 р. Державний переворот 1926 р. Конституція 1935 р. Захоплення Польщі фашистською Німеччиною. Боротьба проти окупації.

Проведення "соціалістичної революції". Проголошення ПНР. Конституції 1947 і 1952 р. р. Деформації економіки та суспільно-політичного ладу.

Демократична революція 1989-1991р. р. Зміни в державному житті, політичному режимі, партійній системі.

Польська держава і право на сучасному етапі.

Чехословаччина

Проголошення незалежності та розвиток Чехословацької держави у 1918-1919 р. р. Конституція 1920 р. Державно-правова система та політичний режим в 1921-1938 р. р. Мюнхенська угода. Втрата незалежності.

Проголошення ЧНДР та Конституція 1948 р.

Конституція 1960 р. Революційні події 1968 р. Перетворення ЧССР у федерацію. Конституційний закон 1968 р.

Демократична революція 1989-1991 р. р. Зміни в державному ладі, партійній системі, економіці і праві.

Утворення Чеської і Словацької держав.

Румунія, Болгарія, Угорщина

Характерні риси та особливості розвитку державно-політичної системи, права у Румунії, Болгарії та Угорщині в період так званої "народної демократії". Конституційний розвиток цих країн.

Здійснення демократичних революцій у 1989-1991 р. р. Зміни в державному ладі, політичному режимі, праві, партійній системі.

Держава і право цих країн на сучасному етапі.

 

 

ПІДРОЗДІЛ 4.3. УТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ В КРАЇНАХ АЗІЇ ТА АФРИКИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Розпад колоніальної системи і утворення незалежних держав у країнах Південної і Південно-Східної Азії, Близького і Середнього Сходу, Африки.

Держави національної демократії, їх форми та функції. Створення державного механізму, розвиток національного законодавства. Конституції. Модернізація традиційних правових систем.


АНОТАЦІЯ

до пакету комплексних контрольних робіт з навчальної дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн» для оцінки якості фахової підготовки студентів напрямку підготовки "Право"

 

Пакет комплексних контрольних робіт з навчальної дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн»розроблений з урахуванням освітньо-кваліфікаційної характеристики фахівця та робочої програми з навчальної дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн», і являє собою перелік формалізованих завдань, вирішення яких потребує уміння застосовувати інтегровані знання програмового матеріалу дисципліни.

 

Метою розробки комплексних контрольних робіт є використання їх:

· при проведенні самоаналізу як структурного підрозділу, так і академії з метою корекції робочих навчальних програм, удосконалення організації навчального процесу;

· при проведенні акредитаційної або атестаційної експертизи з метою державної оцінки рівня підготовки студентів напрямку підготовки "право".

 

За своїм характером і змістом завдання дають можливість оцінити відповідність рівня набутих студентами знань та професійних умінь системі вмінь, передбачених в освітньо-кваліфікаційній характеристиці бакалавра (спеціаліста) напряму підготовки "право". Комплексні контрольні роботи мають професійне спрямування і забезпечують можливість оцінки вмінь студентів аналізувати законодавчі акти, формулювати і обґрунтовувати історико-теоретичні висновки та узагальнення.

 

Пакет комплексних контрольних робіт з навчальної дисципліни «Історія держави і права України»включає 30 варіантів комплексних завдань. Кожен варіант включає 4 завдання, які охоплюють різні розділи курсу. В кожному варіанті присутні завдання різних типів: 1 теоретичне, 2 тестові (1 тест закритої форми, 1 тест відкритої форми з однією правильною відповіддю) та 1 термінологічне, практичне чи творче завдання. Така побудова завдань дає можливість оцінити як теоретичні знання, одержані студентами, так і практичні навики їх реалізації. Завдання рівнозначні за складністю.

 

Виходячи із запропонованих варіантів комплексних контрольних робіт, передбачається їх виконання у вигляді письмової роботи, тривалість виконання якої 80 хвилин.

 


Національний університет «Одеська юридична академія»

Івано-Франківський факультет

кафедра гуманітарних та соціально-економічних дисциплін





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 548 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2335 - | 2045 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.