Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


А) тому, що зліва можна пошкодити грудну протоку




7.В травматологічне відділення доставлено потерпілого з уламковим переломом ключиці в середній третині з ознаками вираженої кровотечі. Яка судина найбільш імовірно пошкоджена?

а) підключична вена;

8.Хворому з проникаючим пораненням грудної порожнини та ознаками плевропульмонального шоку показане проведення вагосимпатичної блокади за О.В.Вишневським. Вкажіть орієнтир для проведення блокади:

а) задній край грудинно-ключично-соскоподібного м’яза на рівні під’язикової кістки;

9.У клініку доставлено постраждалого з сильною кровотечею, що виникла внаслідок ножового поранення надостьової ямки. Яку з гілок підключичної артерії слід перев’язати для зупинки кровотечі?

а) надлопаткову артерію;

10.Після проведення вагосимпатичної блокади за О.В.Вишневським у хворого з’явилася гіперемія обличчя. Які ще ознаки правильного виконання блокади?

а) звуження очної щілини, западання очного яблука, звуження зіниці;

11.В приймальне відділення лікарні доставлено постраждалого з колотою раною трапецієподібного м’язу та ознаками крововиливу під м’яз. В яку ділянку на вашу думку може поширитися гематома?

а) в надключичну ямку;

12.У хворого після операції з приводу кривошиї наявний вертикальний рубець нижче проекції зовнішньої яремної вени та оніміння шкіри допереду від рубця. Гілки якого нерва були пошкоджені?

а) гілки поперечного нерва шиї;

13.У хворого при огляді діагностовано абсцес в надключичній ділянці позаду ніжок кивального м’яза. Вкажіть анатомічне утворення, в якому виник абсцес?

А) сліпий мішок.

14. У хворого після самолікування абсцедуючого фурункула в надключичній ділянці виникло почервоніння, набряк та болі при пальпації над яремною вирізкою грудини. Вкажіть шлях поширення запалення процесу.

а) зі сліпого мішка в надгрудинний міжапоневральний простір між другою та третьою фасціями;

15.З метою інтенсивної інфузійної терапії хворому вирішено катетеризувати підключичну вену. В якому міжм’язовому проміжку слід виконати операцію?

а) переддрабинчастій щілині;

16.Постраждалому з травмою плечового суглоба вирішено виконати блокаду плечового сплетення. В якому міжм’язовому проміжку слід виконати операцію?

а) міждрабинчастій щілині;

17.Хворому з хронічною формою сепсису з метою лімфосорбції вирішено дренувати грудну протоку. В якій ділянці найбільш оптимально виділити грудну протоку?

а) в лівому переддрабинчастому проміжку;

18.Внаслідок невдалого пірнання постраждалий отримав перелом поперечного відростка VІ шийного хребця, при цьому виникла та наросла гематома позаду міждрабинчастого проміжка. Яка артерія пошкоджена?

а) хребтова;

19.У 3-х річної дитини виявлено пухлиноподібне не болюче утворення над під’язиковою кісткою. Визначте, яка це кіста шиї, та з яких анатомічних структур вона виникла?

а) медіальна кіста з рудиментів щитоподібно-гортанної протоки;

20.У постраждалого з пораненням в ділянці лопатки виникла потреба перев’язати поперечну артерію шиї. Від якого відділу підключичної артерії відходить поперечна артерія шиї?

а) від третього;

21.У постраждалого з пораненням в ділянці лопатки виникла потреба перев’язати поперечну артерію шиї. Де вказана артерія відходить від підключичної артерії?

а) між міждрабинчастим простором та пахвовою ямкою;

22.При проведенні вагосимпатичної блокади за О.В.Вишневським голка проведена до поперечного відростка VІ шийного хребця. Верхівкою якого трикутника являється даний орієнтир?

а) драбинчасто-хребтового;

23.Хворому з хронічною формою сепсису для проведення лімфосорбції вирішено катетеризувати грудну протоку. Вкажіть трикутник шиї, в якому здійснюється доступ до протоки?

а) лопатково-ключичний;

24.Хворому виконано розкриття гнійника в лопатково-трапецієподібному трикутнику. Вкажіть, яка фасція шиї при цьому не розсікалася?

а) лопатково-ключичний апоневроз;

25.При проведенні вагосимпатичної блокади за О.В.Вишневським розчин новокаїну розповсюджується:





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 614 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2407 - | 2286 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.