Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


А) крилоподібна медіальна




А) розріз огинаючий кут нижньої щелепи відступивши на 1,5-2 см.

7.У хворого після травми спостерігається асиметрія лиця особливо при спробах зробити активне скорочення м’язів лиця. Про пошкодження якого нерва повинен думати лікар?

А) лицевого.

8.У хворого діагностовано флегмону позаду щелепної ямки. Вкажіть оперативний доступ з метою розкриття та дренування гнійника.

а) вздовж нижнього краю щелепи з продовженням розрізу в позадунижньощелепну ділянку;

9.Хворий після перенесеної травми не може на одній половині лиця підняти брову, закрити повністю око, оголити зуби. Який нерв ушкоджений?

а) лицевий;

10.У хворого діагностована флегмона в привушножувальній ділянці з ураженням підфасціального, підм’язового і позадущелепного клітковинних просторів. Вкажіть оперативний доступ з метою розкриття та дренування гнійника.

а) розріз огинаючий кут нижньої щелепи на 1,5-2 см від краю щелепи та розріз паралельно нижньому краю виличної дуги;

11.У хворого внаслідок поранення з’явилась асиметрія лиця. Вся уражена половина лиця непорушна, носогубна складка згладжена, очна щілина розширена, око не закривається, кут рота опущений. Який нерв пошкоджений?

а) лицевий;.

12.У хворої карбункул в ділянці щоки внаслідок неправильного лікування ускладнився тромбофлебітом крилоподібного сплетення. Вкажіть судину по ходу якої поширилась інфекція.

а) глибока вена лиця;

13.Після перенесеного простудного захворювання у хворого з’явилось оніміння у ділянці правої половини лиця. При обстеженні виявлено порушення больової і температурної чутливостей шкіри правої половини лиця. Який нерв ушкоджений?

а) трійчастий;

14.У хворого з карбункулом щоки, внаслідок неправильного лікування виник тромбофлебіт кавернозної пазухи. Вкажіть судину по ходу якої поширилась інфекція.

а) кутова вена, очні вени;

15.У хворого після перенесеного гострого респіраторного вірусного захворювання відмічається різка болючість шкіри в боковій ділянці лиця. З ураженням якого нерва пов’язана дана симптоматика?

а) трійчастого;

16.У хворої з рваною раною, розташованою по нижньому краю виличної кістки ллється ясно червона кров. Вкажіть яка судина пошкоджена в даній ситуації.

а) поперечна артерія лиця;

17.Хворий звернувся до лікаря зі скаргою на утруднене жування. При обстеженні виявлена атрофія правих скроневих і жувальних м’язів. При відкриванні рота щелепа відхиляється вліво. Який нерв уражений?

А) нижньощелепний нерв.

18.При видаленні ліпоми у хворого біля крила носа хірург-стоматолог пошкодив судину, що призвело до утворення підшкірної гематоми. Яка судина пошкоджена?

а) лицева артерія;

19.У потерпілого після перелому виличної кістки спостерігається втрата шкірної чутливості над нею. Пошкодженням якого нерва це викликано?

А) виличнолицевого нерва.

20.У хворого рвана рана в ділянці переднього краю жувального м’яза сильно кровоточить. Вкажіть ушкодження якої судини привело до кровотечі.

а) лицевої артерії;

21.До стоматолога звернувся хворий зі скаргою на асиметрію лиця. Лікар побачив, що на лівій половині лиця брова локалізована нижче, на лобі немає складок, опущена повіка, очне яблуко виступає вперед. З пошкодженням якого нерва пов'язаний даний симптомокомплекс?

а) лицевого;

22.У хворого при розкритті гнійного паротиту виникла профузна кровотеча ясно червоною кров’ю. Вкажіть пошкодження якої судини привело до виникнення кровотечі.

а) зовнішньої сонної артерії;

23.У дитини пошкоджена нижня губа в ділянці правого кута рота. З рани тонкою цівкою ллється ясно червона кров. Гілки якої артерії пошкоджені при травмі?

а) лицевої;

24.У хворого діагностовано флегмону підшкірної жирової клітковини у нижній частині щічної ділянки. Вкажіть оперативний доступ з метою дренування даного гнійника.

а) паралельно і нижче на 1,5 см нижньої щелепи;

25.Після поранення в білявушножувальній ділянці у хворого відсутня чутливість шкіри в щічній ділянці. З пораненням якого нерва пов’язана дана симптоматика.

а) нижньощелепного;

26.У хворого діагностована флегмона глибокого клітковинного простору щічної ділянки. Вкажіть напрямок хірургічного розтину з метою розкриття та дренування гнійника.

а) розріз слизової оболонки паралельно ходу протоки привушної залози;

27.Хвора скаржиться на болі у виличній ділянці. При огляді в виличній ділянці інфільтрація тканин, шкіра гіперемійована, напружена. Пальпація викликає біль. Вкажіть оперативний доступ з метою дренування гнійника?

а) вздовж нижнього краю виличної кістки і її скроневого відростка;

28.Хворий 26 років отримав ножове поранення лівої бокової ділянки лиця. Поясніть, ураження гілок яких нервів може супроводжуватись втратою чутливості шкіри лиця?

а) трійчастим, великим вушним нервом;

29.Після розкриття привушної флегмони у пацієнта виникла асиметрія лиця за рахунок опускання верхньої повіки і кута рота. Вкажіть анатомічну структуру з травмою якої пов’язана дана симптоматика.

А) гілки лицевого нерва.

30.У хворого діагностовано абсцес підшкірної жирової клітковини у верхній частині щічної ділянки. Вкажіть оперативний доступ з метою дренування даного гнійника.

а) розріз по носогубній складці;

 

Тема №7. Топографічна анатомія глибокої ділянки лиця. Шляхи поширення глибоких флегмон і способи їх розкриття. Центральна провідникова анестезія гілок трійчастого нерва в місці виходу з черепа.

 

1.Які з названих утворень не розташовані в глибокій ділянці лиця і не пошкодяться при розкритті гнійника міжкрилоподібного проміжку?

а) поперечна лицева артерія;

2.Хворий поступив в хірургічний стаціонар з флегмоною крилоподібно-щелепного простору. Як правильно провести позаротовий розріз при даному захворюванні?

а) виконують поза кутом нижньої щелепи, огинають кут і продовжують до переднього краю жувального м’язу;

3.У хворого внаслідок перенесеної травми глибокої ділянки лиця виникло порушення іннервації м’яза-натягувача піднебінної завіски. Від якого нерва відходить нерв, що іннервує вищезгаданий м’яз?

а) медіального крилоподібного;

4.У 19 – річного пацієнта внаслідок дорожньо-транспортної пригоди було травмовано скроневу ділянку голови. При проведенні ультразвукового обстеженням під скроневою кісткою виявлено обширну гематому, внаслідок пошкодження середньої менінгеальної артерії. Від якої артерії відходить середня менінгеальна артерія?

а) верхньощелепної;

5.На приймальний покій доставлений хворий з черепно-мозковою травмою. Хворий скаржиться на порушення чутливості правої половини лиця. Після проведення ренгенологічного обстеження виявлено перелом в кам’янистій частині правої скроневої кістки. Яка структура пошкоджена?

а) трійчастий вузол;

6.Хворий поступив в ЛОР відділення з переломом задньої стінки порожнини носа, що супроводжується кровотечею. Яка артерія пошкоджена?

а) клинопіднебінна;

7.При ревізії рани лиця, що проникає в його глибоку ділянку хірург виявив продовження раневого каналу в крилопіднебінну ямку. Чим обмежена ззаду крилопіднебінна ямка?

а) крилоподібним відростком;

8.Хворий 43 років поступив в щелепно-лицевий хірургічний відділ з флегмоною скронево- крилоподібного проміжку. Через який отвір гній може проникнути в порожнину черепа при несвоєчасному розкритті та лікуванні даного захворювання?

а) круглий отвір;

9.Хворий 56 років поступив в нейрохірургічне відділення з підозрою на перелом основи черепа в ділянці середньої черепної ямки біля круглого отвору справа, що стало причиною перетиснення нижньощелепного нерва. Яка серед перерахованих гілок нижньощелепного нерва не відноситься до чутливих?

А) глибока скронева.

10.У хворого флегмона скронево-крилоподібного проміжку ускладнилася запальними змінами в порожнині носа. Через яке утворення скронево-крилоподібний проміжок з’єднаний з порожниною носа?

а) клинопіднебінний отвір;

11.Провівши доступ до глибокої ділянки лиця хірург оглянув скронево-крилоподібний проміжок. Який вигляд має скронево-крилоподібний проміжок?

а) сагітальної щілини;

12.Хвора 34 років звернулася до невропатолога з болями та порушенням чутливості в ділянці правої нижньої повіки, правого зовнішнього кута ока, правої скроневої ділянки, правої половини верхньої губи та правої половини верхньої частини щоки. Запалення якого нерва може спричинити дану симптоматику?

а) верхньощелепного;

13.При огляді бокової ділянки лиця хірург запідозрив флегмону крилопіднебінної ямки. На яку з перерахованих горизонтальних ліній проектується крилопіднебінна ямка?

а) яка йде від козелька вуха до середини відстані між козельком та зовнішнім краєм очниці;

14.Після ревізії рани глибокої ділянки лиця в пацієнта виникло порушення тактильної чутливості язика. Який нерв пошкоджений?

а) язиковий;

15.Хворий поступив в щелепно-лицеву хірургію з флегмоною глибокої ділянки лиця, ускладненою контрактурою щелеп. Хірург з метою усунення контрактури щелеп використав методику за Войно-Ясенецьким. В чому зміст даної методики?

а) введення в жувальний м’яз 0,5% розчину новокаїну з адреналіном;

16.У хворого 59 років діагностовано флегмону скронево-крилоподібного проміжку. Як гній може попасти в порожнину носа при несвоєчасному лікуванні?

а) через клинопіднебінний отвір;

17.Після травми бокової ділянки лиця у хворого виникло порушення смаку передніх двох третин язика. Який нерв пошкоджений?

а) барабанна струна;

18.Під час травми глибокої ділянки лиця пошкоджена одна з гілок верхньощелепної артерії її крилоподібної частини. Де знаходиться крилоподібна частина верхньощелепної артерії?

а) між латеральним та медіальним крилоподібними м’язами;.

19.У хворого 55 років діагностовано флегмону міжкрилоподібного проміжку. Як гній може попасти в порожнину черепа при несвоєчасному лікуванні?

а) через овальний отвір;

20.Лікар стоматолог проводить знеболювання нижньощелепного нерва біля овального отвору. На яку допустиму відстань лікар може відхиляти кінець голки, щоб досягнути ефекту знеболення?

А) до 1см.

21.У місці виходу нижньощелепного нерва, в овальному отворі, внаслідок запальних змін виникло перетиснення цього нерва, що призвело до порушення рухової інервації. Яка з перерахованих гілок нижньощелепного нерва належить до рухових?

а) крилоподібна медіальна.

22.Хворий 18 років поступив в хірургічний відділ з різаною раною бокової ділянки лиця, яка сильно кровоточить. При проведенні первинної хірургічної обробки рани хірург встановив пошкодження гілки верхньощелепної артерії глибокої ділянки лиця. Яка з перерахованих гілок верхньощелепної артерії не відноситься до її нижньощелепної частини?

а) щічна;

23.Хірургом проведено ревізію рани глибокої ділянки лиця та скронево – крилоподібного проміжку. Який з перерахованих м’язів бере участь в утворенні цього проміжку?

а) латеральний крилоподібний;

24.При огляді хірургом пацієнта з набряком, почервонінням, болем бокової ділянки лиця було встановлено діагноз - флегмона глибокої ділянки лиця. Чим обмежена зверху глибока ділянка лиця?

а) основою черепа;

25.При огляді середнього вуха у пацієнта отоларинголог виявив крововиливи в барабанній перетинці. Яка артерія пошкоджена, що кровопостачає барабанну перетинку?

А) глибока вушна.

26.Після вивиху суглобу нижньої щелепи хворий відмітив порушення чутливості зовнішнього слухового проходу. Який нерв пошкоджений?

а) вушно-скроневий;

27.З метою знеболення ІІ гілки трійчастого нерва лікарем стоматологом проведена підвиличнокрилоподібна анестезія. В якому місці проводять дану анестезію?

а) посередині трагоорбітальної лінії та нижче виличної дуги;

28.При ревізії рани глибокої ділянки лиця у крилопіднебінній ямці хірургом виявлено пошкодження крилопіднебінної частини верхньощелепної артерії. Яка з перерахованих гілок відходить від крилопіднебінної частини верхньощелепної артерії?

а) низхідна піднебінна;

29.Хворому з флегмоною глибокої ділянки лиця проведено оперативне втручання під час якого виявлено гній в крилоподібно-щелепному просторі. Яке анатомічне утворення обмежує даний простір?

А) гілка нижньої щелепи.

30.Хворий 17 років поступив на приймальний покій з травмою лицевої ділянки, що супроводжується значною кровотечею. При огляді хірургом стоматологом виявлено пошкодження судини скронево-крилоподібного проміжку. Яка артерія пошкоджена в цьому проміжку?

а) верхньощелепна;

 

Тема №8. Топографічна анатомія передньої ділянки лиця. Гайморотомія. Блокада кінцевих гілок трійчастого нерва. ПХОР щелепно-лицевих ран.

 

1. Після травми ока виникло нагноєння м’яких тканин орбіти. Через яке анатомічне утворення гнійний процес може поширитись у середню черепну ямку? Через:

а) верхню очноямкову щілину;

2. У хворого фронтит. З анамнезу відомо, що в нього було запалення верхньощелепної пазухи. Через який відділ носової порожнини могла потрапити інфекція в лобну пазуху? Через:

а) верхній носовий хід;

б) середній носовий хід;

3. Внаслідок пухлини гіпофіза при рентгенографії виявлено руйнування і збільшення ямки турецького сідла. Яка кісткова порожнина при цьому уражена?

а) пазуха клиноподібної кістки;

4. Який нерв уражено, якщо у хворого права носогубна складка розгладжена, розширена права очна щілина (її не вдається закрити під час примружування, тому що повіки не змикаються), виникають утруднення під час розмови і приймання їжі?

а) n. facialis dexter;

5. При огляді травмованого у дорожній пригоді лікар встановив ураження зовнішньої стінки очної ямки. Потерпілий втратив можливість відведення очного яблука на травмованій стороні. Який нерв міг бути ураженим у даному випадку?

а) n.abducens;

6. В результаті травми черепа з пошкодженням верхньої стінки правої очної ямки потерпілий втратив можливість піднімати верхню повіку правого ока і дивитися угору. Який нерв вірогідно пошкоджений?

а) r. superior n.oculumotorius;

7. В клініку доставлено хворого, у якого при обстеженні носової порожнини виявлено наявність гною у нижньому носовому ході. Яке анатомічне утворення є місцем продукування гною?

а) сльозовивідні протоки;

8. Хворий 28 років на виробництві отримав хімічний опік лиця і ока, що призвело до втрати зору. Яка структура очного яблука імовірно ушкоджена внаслідок хімічного опіку?

а) рогівка;

9. У хворого гнійне запалення клиноподібної пазухи. В яку частину носової порожнини витікає гній?

а) meatus nasi superior;

10. Хворий 30 років, із запаленням пульпи 2-го верхнього моляра, звернувся до лікаря із скаргами на головний біль та слизові виділення з носа. Після огляду йому встановили діагноз - пульпіт, ускладнений синуситом. До якої з пазух потрапила інфекція від кореня зуба?

а) верхньощелепної;

11. У лікарню після автокатастрофи поступив юнак 18 років. У травматологічному відділенні виявлені численні травми м’яких тканин лиця в області медіального кута ока, які супроводжувались масивною кровотечею. Який артеріальний анастомоз формується у цьому регіоні?

а) а. carotis externa et a. carotis interna;

12. Хворий 35 років, скаржиться на сильну нежить та втрату відчуття запахів на протязі тижня. При обстежені, в носовій порожнині велика кількість слизу, що вкриває слизову оболонку та блокує рецептори нюху. Який відділ носової порожнини містить ці рецептори?

а) верхня носова раковина;

13. У пацієнтки 20 років на третій день після видушування фурункула верхньої губи відмічаються ознаки подразнення твердої мозкової оболонки: сильні головні болі, підвищена температура тіла, запаморочення, двоїння в очах, загальмована свідомість. В яку пазуху твердої мозкової оболонки міг поширитися процес?

а) печеристу;

14. Хворий 32 років, звернувся до лікаря із скаргами на болі з боку зубів верхньої щелепи, головний біль та слизові виділення з носа, які турбують впродовж тривалого часу. Після огляду йому встановили діагноз - пульпіт, ускладнений синуситом. Вкажіть, який зуб міг бути уражений?

а) 2 премоляр;

15. У пацієнта хронічний гайморит справа, що супроводжується виділенням гною у середній носовий хід. Показана пункція гайморової пазухи. Яка стінка гайморової пазухи найтонша і найбільш сприятлива для виконання пункції?

а) нижній відділ медіальної;

16. У хворого з хронічним гайморитом при нахилі голови дозаду відмічається витікання гною по задній стінці носоглотки. В якій приносовій пазусі найбільш вірогідно міститься інфекція?

а) клиноподібній;

17. Під час операції обробки рани в ділянці верхньої стінки верхньої щелепи пошкоджено нерв. Який нерв проходить у цій ділянці?

а) підочноямковий;

18. Пацієнту з хронічним гайморитом показана операція гайморотомії за Колдуелом-Люком. Який виконаєте доступ для розкриття пазухи?

а) через присінок рота від 2 різця до 2 моляра;

19. Хворому з хронічним гайморитом необхідно створити доступ до верхньощелепної пазухи та умови для постійного відтоку гною. Яка операція показана хворому?

а) трепанація за Колдуелом-Люком;

20. При розкритті абсцесу підочноямкової ділянки через склепіння присінку рота гній не виділяється. Яка подальша тактика лікаря?

а) виконання шкірного доступу і дренування в місці найбільшої флюктуації;

21. При болях в ділянці нижньої щелепи, зумовлених невралгією трійчастого нерва показана блокада кінцевої шкірної її гілки. В якій точці потрібно виконати укол голки?

а) між 1 і 2 молярами посередині між верхнім і нижнім краями тіла нижньої щелепи;

22. При болях в ділянці верхньої щелепи, зумовлених невралгією трійчастого нерва показана блокада кінцевої шкірної її гілки. В якій точці потрібно виконати укол голки?

а) на 0,5 см нижче і медіальніше від підочноямкового отвору;

23. При болях в ділянці орбіти, зумовлених невралгією трійчастого нерва показана блокада кінцевої шкірної її гілки. В якій точці потрібно виконати укол голки?

а) на 0,5 см медіальніше від середини верхнього краю орбіти;

24. У пацієнта хронічний поліпозний гайморит, що потребує оперативного лікування. Оберіть доступ для виконання розкриття пазухи верхньої щелепи за Колдуелом-Люком:

а) через присінок рота на рівні від 2 різця до 2 моляра;.

25. У пацієнта з артеріальним тиском виникла внутрішньоносова кровотеча. Яка з названих судин може бути причиною кровотечі?

а) a.sphenopalatinа;

26. У пацієнта на війчастому краю нижньої повіки відмічається болюче ущільнення, набряк, почервоніння. Виставлено діагноз ячмінь. Яка анатомічна структура є місцем розвитку патологічного процесу?

а) волосяний фолікул вії;

27. Флегмона ретробульбарного клітковинного простору поширилася у крилопіднебінну ямку. Який отвір став воротами поширення процесу?

а) нижня очноямкова щілина;

28. У хворого з хронічним гнійним ринітом (запаленням носа) виникла флегмона глибокого відділу лиця. Який отвір став воротами поширення процесу?





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 890 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2443 - | 2197 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.