Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Визначення групи крові за системою АВОдонора і реципієнта




перевірити групу крові за системою АВО донора і звірити результат із зазначенням групи крові донора на флаконі (навіть якщо є декілька флаконів від одного донора, то група крові визначається незалежно в кожному флаконі окремо).

Визначення групи крові в системі АВО донора та реципієнта виконується або як у роботі № 1 “Визначення групи крові в системі АВО за реакцією аглютинації з цоліклонами” (див.Посібник з нормальної фізіології с.131-135) або за допомогою стандартних людських сироваток.

Визначення групи крові за системою CDE

Для виявлення антигенів у реакції аглютинації з імунними антитілами звичайно потрібні особливі умови, наприклад, температурні тощо. Це потребує додаткових умов для перебігу реакції та дублювання контролів.

Для визначення резус-належності можна використовувати метод Зотікова-Донського.

Сироватки, що містять імунні антитіла, одержують із крові донорів групи IV (АВ-), що були імунізовані антигенами резус-системи (особливо D-антигеном). До сироваток додають розчин альбуміну, щоб прискорити аглютинацію. Це дозволяє проводить пробу при кімнатній температурі. Розроблено й модифікації цієї проби, за якою можна не лише виявити антигени системи CDE, а й визначити, які саме. За системою CDE у клініці прийнято розрізняти лише 2 групи людей: I – з резус-позитивною кров`ю (+), II – з резус-негативною кров`ю.

Для виконання проби необхідно: біла фарфорова тарілка, 4 маркіровані піпетки, предметне скло, кров досліджуваного, стандартна антирезусна сироватка, олівець-склограф.

Ця проба проводиться таким чином. Розділити тарілку склографом на дві половини. На одну половину тарілки нанести 1 краплю стандартної антирезусної сироватки, зробить її плоскою (діаметром не меньше ніж 2 см). Кров обстежуваного помістити на предметне скло, а куточком іншого предметного скла перенести частину крові в краплю сироватки і розмішати. Співвідношення крові і сироватки повинно бути 1:10..Тарілку треба трохи похитувати. Можливі два варіанти реакції.

1.Якщо аглютинація відбудеться, то кров резус-позитивна.

2.Якщо аглютинації в краплі нема, то кров є резус-негативною.

(Див.посібник з нормальної фізіології с.135-136).

Кров донора і реципієнта мають бути сумісними, тобто плазма реципієнта не повинна містить антитіл до антигенів еритроцитів донора. Це визначається шляхом постановки наступних проб:

Індивідуальна серологічна проба на групову сумісність

Ця проба передбачає можливість виявлення у реципієнта високого титру антитіл проти антигенів, що містяться в еритроцитах донора і належать до неосновних групових систем.

Для виконання проби необхідні: чашка Петрі, дзеркало, очні піпетки, предметне скло, сироватка (плазма) реципієнта, кров донора.

Ця проба дозволяє виявить „повні” антитіла, що реагують з антигенами без додавання колоїдів при кімнатній температурі (від 15 до 25 С) На суху чашку Петрі нанести 1 краплю сироватки (плазми) реципієнта. Діаметр краплі повинен бути не менш ніж 1,5 – 2 см. На предметне скло нанести 1 краплю крові донора і кутом другого предметного скла перенести частину краплі крові в краплю сироватки, рівномірно їх розмішати. Співвідношення крапель крові та сироватки становить 1:20. Спостерігати не довше 5 хв. (Див. Посібник з нормальної фізіології, с.137).

Індивідуальна проба на резус- сумісність.

На водяній бані при температурі 44-48 С при додаванні колоїдів.(Подальшій хід роботи див. пробу № 3)

Під час переливання крові проводиться

Біологічна проба.

15 мл крові донора вводиться реципієнтові тричі з інтервалом 3-5 хв. Проводять спостереження за станом реципієнта, звертаючи увагу на симптоми, що можуть свідчить про наявність аглютинації. На наявність аглютинації можуть вказувати об`єктивні та суб`єктивні показники. Об`єктивні показники: погодинний діурез (визначають після гемотрансфузії протягом певного часу), частоту і наповнення пульсу, артеріальний тиск, колір шкірних покровів на слизових. Суб`єктивні показники: головний біль, біль у кістках, попереку, лихоманка, нудота. Ці симптоми обумовлені не тільки утворенням конгломератів еритроцитів та їх гемолізом, а також інтенсивним внутрисудинним зсіданням крові, тому що в еритроцитах є фактори, що викликають агрегацію тромбоцитів. Руйнування в кров”яному руслі еритроцитів та тромбоцитів призведе до внутрисудинного зсідання крові. При цьому особливо пошкоджуються нирки, утворення сечі може припинитися.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 491 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2173 - | 2117 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.033 с.