Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок представлення ДР кафедру




Загальні вимоги

Роботу друкують на одній стороні аркуша білого паперу формату А4.

Шрифт – Times New Roman (для виділення допускаються інші; допускаються: напівжирний, курсив, напівжирний курсив; не підкреслювати)

Кегль 14

Інтервал – 1,5 (до 30 рядків на сторінці)

Береги: верхній, нижній – 20мм, лівий – 30мм, правий – 15 мм.

Вирівнювання основного тексту – по ширині, назви – по центру.

 

Структура роботи

Титульний аркуш (не має номера!) містить (у такій послідовності):

назву вищого навчального закладу, де виконано дипломну роботу та міністерства;

назву факультету та кафедри;

освітньо-кваліфікаційний рівень;

повну тему роботи;

курс, групу, спеціальність;

прізвище, ім’я, по-батькові автора роботи;

відомості про наукового керівника;

відомості про рецензента;

місто і рік виконання (зразок – див. додатки).

Завдання (не має номера!) на дипломну роботу студенту відображає основні дані про дослідження і календарний план виконання роботи. Заповнюється друкованим способом крім підписів студента, керівника та нормоконтролера. Друкується на одному аркуші з двох сторін.

Реферат (не має номера!) українською мовою містить основні положення роботи та її результати.

Зміст (має номер 3!) містить назви основних структурних частин: перелік скорочень та умовних позначень (якщо вони є); вступ; заголовки розділів і підрозділів (якщо вони є); висновки; список використаних джерел; резюме іноземною мовою; додатки (якщо вони є), із вказівкою номера сторінки.

Перелік умовних скорочень ( за наявності): якщо в дипломній роботі вжиті маловідомі скорочення, специфічна термінологія, позначення і таке інше, то їх перелік подається у вигляді окремого списку, який розміщується після ЗМІСТУ, перед ВСТУПОМ.

Вступ (не більше 5 сторінок) розкриває сутність наукової проблеми, її значущість, підстави і вихідні дані для розробки теми, стан розробленості, обґрунтування необхідності проведення дослідження. Далі подається загальна характеристика дипломної роботи у певній послідовності (див. Таблицю):

• актуальність проблеми, яка зумовила вибір теми дослідження(формулю­ється доцільність роботи для розвитку відповідної галузі науки шляхомкритичного аналізу та порівняння з відомими розв’язаннями проблеми);

• об’єкт дослідження (процес або явище, що породжує проблемну ситуа­цію і обране для вивчення) та його предмет (міститься в межах об’єкта – саме на ньому повинна бути спрямована увага, оскільки він визначає тему ДР);

• мета і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети;

• методи дослідження, використані для досягнення поставленої в дипломній роботі мети;

• матеріал дослідження і його обсяг, використаний для досягнення поставленої в дипломній роботі мети;

• наукова новизна, (коротка анотація нових положень або рішень, запропонованих автором особисто, з обов’язковою вказівкою на відмінність цих положень від вже відомих);

• практичне значення одержаних результатів;

• апробація результатів дослідження (наводяться дані щодо участі автора в конференціях, колоквіумах та щодо публікацій);

• структура дипломної роботи (наприклад: “Логіка дослідження зумовила структуру дипломної роботи: вступ,... розділи, висновки, список використаних джерел із...найменувань,...додатків. Загальний обсяг...сторінок”).

Основна частина [1] складається з розділів (підрозділів, підпунктів тощо). В розділах основної частини подають:

- огляд спеціальної літератури (з особливим наголосом на літературі останніх років і літературі іноземними мовами) і вибір напрямків досліджень (загальний обсяг огляду не повинен перевищувати 20% обсягу основної частини дипломної роботи);

- - аналіз і результати власних досліджень автора з обов’язковим висвітлен­ням того нового, що він вносить у розробку проблеми.

Посилання в тексті роботи робляться в квадратних дужках: [5, с. 67].

 

Висновки бувають двох видів – висновки до розділів і загальні висновки. Висновки до розділів можуть містити пронумероване викладення результатів дослідження, одержаних у відповідному розділі.

Загальні висновки (обсягом 2-5 сторінки) мають містити стисле викладення теоретичних і практичних результатів, отриманих автором дипломної роботи особисто в ході дослідження, а також обгрунтування перспектив проведення подальших досліджень у даній галузі (Посилання на інших авторів, їх цитування, а також наведення загальновідомих істин не допускаються!).

Список використаних джерел розміщують в алфавітному порядку і скла­дають відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи (ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання»). У списку літератури повинні переважати новітні видання. Цей список повинен містити не менше 25% літератури іноземними мовами. Кількість використаних джерел для дипломної роботи спеціаліста становить не менше 50 (70 для дипломної роботи магістра) (див табл.).

Список джерел фактичного (ілюстративного) матеріалу розміщують також в алфавітному порядку і складають відповідно до чинних стандартів. Нумерація наскрізна.

У разі невеликої кількості джерел фактичного матеріалу список джерел може бути суцільним.

Резюме (Résumé, Resumen) пишеться на 1-2 сторінки іноземною мовою, що вивчається. Воно завершується комплексом ключових слів і сталих термінологічних словосполучень (надрукованих курсивом маленькими літерами через кому), що з позицій інформа­ційного пошуку мають той обсяг смислового навантаження, який чітко корелю­ється з основним змістом дипломної роботи. Загальна кількість ключових слів – не більше 10 (зразок – див. додатки).

Додатки наводяться в кінці роботи після списку джерел, на окремому аркуші. Додатки мають включати допоміжний матеріал, необхідний для повноти сприйняття роботи (таблиці, графіки, глосарії, методи, ілюстрації, рекомендації щодо впровадження). Вони позначаються не цифрами, а літерами А, Б, В, Д. Надпис “Додаток А” розміщується в правому верхньому кутку.

Заголовки структурних частин дипломної роботи: РЕФЕРАТ, ЗМІСТ, ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ, ВСТУП, РОЗДІЛ, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, RÉSUMÉ (RESUMEN) друкують великими літерами симетрично до тексту (вирівнювання по центру). Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.

Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та подальшим чи попереднім текстом повинна дорівнювати 2 інтервалам.

Нумерація сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць подають арабськими цифрами без знака № у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці. Титульний аркуш, завдання, резюме українською мовою, сторінки з таблицями і схемами не нумеруються, але входять до загальної кількості сторінок.

Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складаєть­ся з номера розділу, підрозділу і пункту, між якими ставлять крапку (наприк­лад, 1.3.2 – другий пункт третього підрозділу першого розділу), потім у тому ж рядку йде заголовок пункту (пункт може не мати заголовка).

 

Порядок представлення ДР кафедру

Робота (з підписами, відзивом керівника, рецензією) подається на випускаючу кафедру не пізніше ніж за 2 тижні до захисту ,реєструється старшим лабо­рантом і підписується завідуючим з поміткою “До захисту допущено” у визначені кафедрою терміни.

Робота подається у двох примірниках: перший у твердому або термо­перепльоті (пружинний перепліт забороняється!); другий – одним суцільним файлом на електронному носії. Електронна версія дипломної має бути ідентичною паперовій.

 

Система оцінювання

спирається на такі параметри:

- глибина аналізу спеціальної літератури, у т.ч. й використання новітніх праць як вітчизняних, так і зарубіжних фахівців

- актуальність і перспективність теми дослідження

- ступінь наукової новизни

- методика дослідження

- достовірність і верифікованість висновків

- логіка викладення матеріалу

- стиль, мова і орфографія викладення матеріалу.

Всі ці моменти спеціально наголошуються в рецензії, яку має давати спеціаліст у даній галузі наукового знання, призначений кафедрою.


 

  курсова Д.р. спеціаліста Д.р. магістра
форма Друк/комп. Друк/комп. Друк/комп.
Кількість екземпл.   1 друк. + диск 1 друк. + диск
обсяг 1др.арк. 25-35 стор. 2др.арк. 50-60 стор. 3др.арк. 70-90 стор.
Загальна кількість джерел   ≥ 25   ≥ 50   ≥70
Кількість літ-ри іноземн. мовами 20% 25% 30%  
Обсяг огляду вивченої літ-ри   20% сторінок тексту роботи 20%
Актуальність + + +
Об’єкт, предмет + + +
Мета і завдання + + +
Гіпотеза     +
Методи + + +
Матеріал (фактич.) + + +
Наукова новизна   + +
Практичне значення + + +
Апробація результатів     +
Структура + + +
Резюме   + +
Реферат   + +

 


ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

КАФЕДРА РОМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ І ПЕРЕКЛАДУ

 

ДИПЛОМНА РОБОТА

освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 448 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.