Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підстави виникнення права водокористування




Право водокористування виникає за наявності певних юридич­них фактів (дій, подій), які здійснюються суб'єктами даного права або відповідними органами в межах своєї компетенції або виника­ють через природні умови.

Підставою для виникнення права загаль­ного водокористування є правомірні дії суб'єкта, передбачені вод­ним законодавством. Це право реалізується як на об'єктах загаль­ного користування, так і на водних об'єктах, наданих у відокремлене користування. Як зазначено в ст. 47 ВК України, на водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умо­вах, які встановлені водокористувачем за погодженням з органом, що надав водний об'єкт в оренду, а за необхідності водокористуван­ня може бути заборонено. В обов'язки первинного водокористува­ча, який користується водним об'єктом на умовах оренди, входить повідомлення населення про умови або про заборону загального во­докористування на даному водному об'єкті. Якщо ж такі умови пер­винним водокористувачем або відповідною радою не встановлені, то загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень. Можливе обмеження права загального водокористування з подан­ня державних органів охорони навколишнього природного середо­вища, санітарного нагляду, охорони тваринного світу тощо. Органи місцевого самоврядування з метою охорони життя та здоров'я гро­мадян, охорони природи та з інших підстав можуть встановлювати місця, де забороняється купання, плавання на човнах, водопій тва­рин, а також інші умови загального водокористування на водних об'єктах, які розташовані на території цих рад.

Підставою виникнення права спеціального водокористування є дозвіл, який видається відповідними державними органами. Зокрема, при використанні води водних об'єктів загальнодержавно­го значення дозвіл видається державними органами охорони навко­лишнього природного середовища. У разі використання води вод­них об'єктів місцевого значення дозвіл видається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київським і Севасто­польськими міськими радами за погодженням з державними орга­нами охорони навколишнього природного середовища.

Видача дозволів на спеціальне водокористування пов'язується з обов'язковим їх погодженням з компетентними державними ор­ганами залежно від виду водних об'єктів. Наприклад, видача доз­волів на спеціальне водокористування здійснюється на підставі клопотання (заяви) водокористувача з обґрунтуванням потреби у воді, погодженого з державними органами водного господарства, — при використанні поверхневих вод; державними органами гео­логії — у разі використання підземних вод; державними органами охорони здоров'я — при використанні водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних.

Порядок погодження і видачі дозволів на спеціальне водокористування затверджується Кабінетом Міністрів України. Виданий дозвіл на спеціальне водокористування розгля­дається як офіційний документ, що дає право підприємствам, уста­новам, організаціям та громадянам на користування конкретними водними об'єктами в межах встановлених лімітів. Рішення про по­годження клопотання (заяви) про видачу дозволу на спеціальне водокористування, а також про видачу цього дозволу повинно бути прийнято відповідним державним органом у місячний термін.

При видачі дозволів встановлюються строки водокористуван­ня в порядку, передбаченому ст. 50 ВК України.

Існують деякі особливості виникнення права водокористування на умовах оренди (ст. 51 ВК України). Водні об'єкти (їх частини) місцевого значення та ставки, які знаходяться в басейнах рік загаль­нодержавного значення, можуть надаватися водокористувачам на умовах оренди тільки в таких випадках: для риборозведення; для ви­робництва сільськогосподарської і промислової продукції; у ліку­вальних та оздоровчих цілях. Слід зазначити, що водні об'єкти за­гальнодержавного значення також можуть надаватися в оренду.

Орендодавцями в таких правовідносинах є: при наданні водних об'єктів місцевого значення — Верховна Рада Республіки Крим і обласні ради; водних об'єктів загальнодержавного значення — Кабінет Міністрів України та місцеві державні адміністрації. Орендарями зазначених правовідносин виступають підприємства, уста­нови, організації і громадяни України та іноземні юридичні і фізичні особи.

Підставою виникнення права водокористування на умовах оренди є договір між орендодавцем і орендарем, погодже­ний з відповідними державними органами охорони навколишньо­го природного середовища і органами водного господарства.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 528 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2539 - | 2234 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.