Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Система (структура) права соц. забезпеч




В структурі права соц. забез. виділяють загальну та особливу частини. Загальну частину формують правові норма, які визначають основні права громадян в галузі соц. забез., державні соц. стандарти та соц. гарантії, принципи соц. забез., організаційно-правові форми та види соц. забез. та ін. До особливої частини включаються норми, які врегульовують умови, підстави та порядок надання окремих видів соц. забез. Особливістю системи права соц. забез. є наявність підгалузей права, котрі об’єднують групи однорідних відносин. Зараз можна виділити підгалузь права загальнообов’язкового держ. соц. страхування, та право соц. допомоги. Кожна із підгалузей має свою загальну частину, свої принципи. Проте, вони знаходяться в зоні дії загальних положень цілої галузі права соц. забез. До складу кожної із підгалузей входять правові інститути.

-------------------------------------------------------------

7. Система науки та система навчальної дисципліни «Право соц. Забезпечення»

Система науки права соц. забез. склад. наступ. елементів: 1) Поняття соц. забез. і його економіко-правовий зміст, ф-ції і форми. Соціальна держа­ва та її соц. функція. Право людини на соц. забез. Формування системи соц. забез. в Ук­р. і його сучас. стан. Фінансування соц. забез. Управління соц. забез. 2) Поняття науки соц. забез., її завдання, предмет, методи і система. Ф-ції науки, співвідношення з ін. юрид. науками. Джерела науки, її історія. 3) Право соц. забез. як галузь права: поняття, предмет, методи прав. регулювання, ф-ції, система, принципи, джерела. Норми права соц. забез. Матеріал. і процесуал. правовідносини у сфері соц. забез. та їх елементи. Юрид. факти. Місце пра­ва соц. забез. у системі вітчиз. права. 4) Інститути ОЧ: пенсійне забез., грошові допомоги і компенсаційні виплати, соц. обслуговування, мед. допомога і лікування, пільги за системою соц. забез. 5) Практика роботи органів соц. захисту населення. 6) Міжнар. право соц. забез. як галузь права та науки. Порівняльне право соц. забез.

-------------------------------------------------------------

8. Поняття та види принципів права соціального забезпечення

Принципи права соц. забез. - це такі засадничі ідеї, які визначають сутність цієї системи правових норм і спрямовані на створення достатнього рівня правового захисту громадян, що зазнали впливу соц. ризиків. Принципи соц. права, (міжгалузеві принципи), є свого роду проміжною (сполучною) ланкою між загальноправовими та галузевими принципами. Вони базуються на перших і виступають основою для формування ін., відображаючи при цьому специфіку всіх галузей, які формують соц. право загалом. До них належать такі принципи: право на захист від безробіття; право на охорону здоров'я; піклування держави та підтримка сім'ї, материнства, дитинства; право літніх громадян, інвалідів на соц. захист; право на захист від злиденності та ін. На цих принципах ґрунтується усе соц. право. Вони визначають сутність цієї правової спільності і в той же час виступають основою для виділення з них більш конкретних засад, на яких зрештою формуються окремі галузі, що входять до складу соц. права.

-------------------------------------------------------------

9. Загальна характеристика принципів права соціального забезпечення

Розрізняють загал. та спец. принципи права соц. забез. Загал.: 1.Законодавче визначення умов та порядку здійснення соц. забез. КУ передбач., що лише законами визнач. основи соц. захисту, форми і види пенсійного забез. 2.Поширення права соц. забез. на всіх громадян. Згідно з цим принципом держави визнають право на соц. забез. як за своїми громадянами, так і за іноземцями та особами без громад. 3.Універсальність, множинність та диференціація видів соц. забез. 4. Здійснення забез. на рівні не нижче встанов. в державі соц. стандартів. (прожит. мінімум). 5.Відповідність соц. забез. міжнар. стандартам соц. захисту. До спец. відносять принципи окремих підгалузей та інститутів права соц. забез.: соц. страхування, соц. допомог, пенсійного права. Напр., для соц. страхування характерні принципи солідарності і субсидіювання, обов’язковості держ. соц. страхування для найманих працівників, надання права участі в соц. страхуванні для осіб, які зайняті підприємницькою, творчою діяльністю тощо, державна гарантованість реалізації застрахов. громадянами своїх прав. Праву соц. допомог притаманні принцип адресності, і принцип соц. захисту найменш захищених верств населення. Спеціальними принципами пенсійного права є гарантованість пенсійне забезпечення в разі втрати працездатності в зв’язку із інвалідністю, старістю, втратою годув., диференційованість пенсійного забезпечення в залежності від умов праці, трудового(страхового) стажу.

------------------------------------------------------

10. Поняття джерел права соціального забезпечення та їх особливості

Під джерелами права соц. забезп. слід розуміти зовнішні форми виразу правових норм у вигляді н.-п. актів і н.-п. договорів, які регулюють суспільні відносин, що становлять предмет права соц. забез. Джерелами права соц. забез. є численні н.-п. акти: закони, укази ПУ, постанови КМУ, н.-п. акти міністерств і відомств, а також органів місц. самовряд., та н.-п. договори: міжнар. договори, Генеральні, галузеві і регіональні угоди й колективні договори. Особливостями джерел права соц. забез. є поділ на загальні і спеціальні. 1 група – н.-п. акти, які регулюють відносини стосовно надання окремих видів соц. забез. Вони регулюють порядок надання різних видів соц. забез. для всіх громадян, які цього потребують, або їх окремих категорій. 2 група – н.-п. акти, які регулюють соц. захист окремих категорій населення.

------------------------------------------------------





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 732 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2511 - | 2325 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.