Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Індустріальні технології товаропостачання роздрібної торговельної мережі




Вітчизняний досвід впровадження індустріальних систем товаропостачання найбільшою мірою пов'язаний із застосуванням як товароносіїв тари-обладнання на колісній та стійковій основі та створенням т. зв. опорних комплексів, які об'єднували у своєму складі постачальників, мережу магазинів і транспортні підприємства. Найчастіше такі опорні комплекси створювалися за схемами: «оптова торгова база — торговий зал магазину», «хлібзавод — торговий зал магазину», «овочекартоплесховище — торговий зал магазину», «промислове підприємство — торговий зал магазину». Індустріальна технологія товаропостачання з використанням тари-обладнання найбільш зручна при завезенні у магазини таких товарів, як хліб і хлібобулочні вироби, плодоовочева продукція, бакалійні товари та ін. Під час завезення непродовольчих товарів як товароносій можна ефективно застосувати малогабаритні автомобільні колісні контейнери, в яких одночасно можуть укладатися товари різних груп і в споживчій тарі, і в укрупненому вигляді (упаковками).

Під тарою-обладнанням розуміють технічний засіб, призначений для укладання, транспортування, тимчасового зберігання і реалізації з нього товарів покупцям у торговому залі магазину за методом самообслуговування.

В малогабаритних автомобільних колісних контейнерах товари завозяться у магазини, але не реалізовуються з них в торговому залі, а викладаються на відповідне обладнання або розміщуються на зберігання в спеціальних приміщеннях.

Технологічна схема процесу товаропостачання з використанням тари-обладнання (контейнера) включає такі операції:

> комплектування на складі товарного асортименту для конкретного магазину І та укладання його в тару-обладнання;

> закривання чохла та пломбування тари-обладнання;

> переміщування і передача завантаженої тари-обладнання та супровідних документів у експедиційний склад;

>• групування тари-обладнання за прийнятими маршрутами;

> оформлення передачі тари-обладнання з товарами водіям автомобілів (експедиторам), що обслуговують маршрут;

>• завантаження і закріплення тари-обладнання в кузові автомобіля;

> перевезення товарів;

> вивантаження тари-обладнання в пункті призначення і переміщення її в торговий зал або в зону приймання товарів у магазині;

> оформлення завдання-приймання тари-обладнання з товарами;

> приймання, завантаження і перевезення порожньої тари-обладнання.

Впровадження цієї схеми залежить від технічної готовності підприємств роздрібної торгівлі до отримання товарів у тарі-обладнанні, наявності транспортних засобів з вантажопідйомними бортами, перегляду структури і послідовності виконання складських та експедиційних операцій на підприємствах-постачальниках і торгово-технологічного процесу в магазинах. Важливою передумовою для застосування даної технології товаропостачання є виробництво товарів промисловими, переробними, сільськогосподарськими підприємствами у фасованому вигляді (у споживчій тарі, дрібними упаковками) або ж організація фасування відповідної продукції на спеціальних дільницях чи складах підприємств-постачальників.

Основними технічними засобами для виконання технологічних операцій при застосуванні індустріальної технології товаропостачання є тара-обладнання (типів ТОК, ТОС) або малогабаритні автомобільні колісні контейнери, автомобілі з кузовами типу «фургон», оснащені гідравлічними вантажопідйомними бортами, зрів-нювальні підйомні майданчики, розвантажувальні пристрої або підйомні столи біля магазинів та ін.

Кількість потрібних одиниць тари-обладнання в найзагальнішому вигляді ро>| раховується за формулою:

Кількість автомобілів визначається з урахуванням відстані до пункту призначення, часу виконання одного рейсу та продуктивності автомобіля.

На жаль, останнім часом через низку обставин індустріальна технологія товаро-постачання, попри свої переваги та високу ефективність, у вітчизняній торгівлі практично не застосовується.

Прогресивним напрямом у впровадженні індустріальних технологій товаропостачання є розвиток пакетних перевезень вантажів, при яких з однойменних товарів І на основі плаского піддона формуються вантажні пакети, які завозяться від постачальника в магазин і з допомогою спеціального підйомно-транспортного обладнання встановлюються безпосередньо в торговому залі великих магазинів самообслуговування (супер- та гіпермаркетів).

На маршрутах, які не готові до використання прогресивних товароносіїв, застосовують інші технологічні схеми, які відрізняються за видами товарних груп і торговельних систем.

Традиційна технологічна схема доставки товарів у роздрібну торговельну мережу передбачає використання спеціальної багатооборотної тари (дерев'яних ящиків (бочок), металевих ящиків (бочок), бідонів, картонних ящиків, паперових і тканинних мішків та ін.).

Кожна з таких схем включає різні операції, потребує неоднакового набору технічних засобів і затрат праці. Тому під час розробки технології товаропостачання необхідно передбачати уніфікацію технологічних схем, що дозволятиме підвищувати ефективність системи товаропостачання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 426 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2316 - | 2272 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.