ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Обласний комунальний вищий навчальний заклад
«Інститут підприємництва «Стратегія»
Факультет управління
Кафедра управління і підприємництва
ЗАТВЕРДЖУЮ:
Ректор
__________ О.О. Шумейко
«____» _________ 2011 р.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ДО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ (МАРКЕТИНГОВА ЧАСТИНА)
галузь знань 0306 «МЕНЕДЖМЕНТ І АДМІНІСТРУВАННЯ»
напряму підготовки 6.030601 «МЕНЕДЖМЕНТ»
освітньо-кваліфікаційного рівня «БАКАЛАВР»
Ухвалено на засіданні кафедри управління і підприємництва
протокол № _____ від «___» ________2011 р.
Завідувач кафедри ____________ В.В. Сайко
Керівник НМВ _____________ С.С. Кузьменко
Жовті Води
Методичні вказівки до проходження виробничої практики (маркетингова частина) для студентів напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент». – Жовті Води: ОКВНЗ «ІП «Стратегія», 2011. – 16 с.
Укладачі:
старший викладач КУіП Марценовський В.О.
старший викладач КУіП Глазирін Є.М.
Зміст
ВСТУП................................................................................................................ 3
1. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ (МАРКЕТИНГОВА ЧАСТИНА).......................................................................................................... 4
2. РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ТЕМАМИ...................................... 5
3. ЗМІСТ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ (МАРКЕТИНГОВА ЧАСТИНА)........ 5
4. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ...................... 8
4.1. Вимоги до бази проведення виробничої практики................................. 8
4.2. Організація керівництва практикою........................................................ 8
4.3. Обов’язки студентів-практикантів........................................................... 9
5. ОФОРМЛЕННЯ Й СТРОКИ ПОДАЧІ ЗВІТУ............................................... 9
6. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ.................................................. 10
7. ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ................................. 13
ДОДАТКИ......................................................................................................... 15
ВСТУП
Виробнича практика студентів за напрямом підготовки 6.030601 «Менеджмент» здійснюється відповідно до Галузевих стандартів освіти та Навчального плану спеціальності. Виробнича практика є важливою складовою частиною в загальній ланці практичної підготовки студентів, формуванні їх як фахівців.
Ціль практики полягає в тому, щоб у процесі виконання реальних функціонально-управлінських, дослідницьких і соціальних завдань закріпити теоретичні знання, отримані студентами з процесі вивчення таких дисциплін навчального плану: «Маркетинг», «Маркетингові дослідження», «Поведінка споживачів», «Міжнародні економічні відносини», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Теорія організації», «Господарське право», «Менеджмент».
У період практики студент виконує роботу на відповідному робочому місці під керівництвом керівника практики від інституту або від підприємства. Під час проходження практики студенти можуть брати участь у виробничих нарадах, вирішенні виробничих питань.
На період практики студенти можуть бути тимчасово зараховані на штатні посади, якщо робота на цій посаді в повному обсязі відповідає програмі практики. Допускається проходження практики студентом на власному підприємстві, у випадку підтвердженні діяльності підприємства та виконання студентом програми практики.
Тривалість виробничої практики (маркетингова частина) складає 3 тижні.
При направленні на практику студенти одержують наступну документацію: програму практики, щоденник практики, в якому зазначено календарний план проходження практики. Робочий час визначається відповідно діючого на підприємстві (в організації) внутрішнього трудового розпорядку і режиму роботи.
1. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ (МАРКЕТИНГОВА ЧАСТИНА)
Метою виробничої практики є формування у студентів професійних умінь і навичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних ринкових умовах; поглиблення та закріплення теоретичних знань; опанування студентами сучасних прийомів, методів та знарядь праці в галузі їх майбутньої професії; виховання у студентів потреби постійно поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Завдання виробничої практики. Під час виробничої практики студент повинен опанувати систему умінь і набути навички щодо вирішення типових завдань відповідно до посад, які може обіймати випускник вищого навчального закладу - бакалавр з менеджменту, основним видом діяльності якого є управлінська діяльність в організаціях. Особливу увагу слід приділити вирішенню наступних задач:
– поглиблення розуміння й освоєння студентами процесу планування й проектування дослідження, розуміння ними місця дослідження у виробничій діяльності підприємств, організацій;
– практичне освоєння студентами методик опитування та спостереження як основних методів збору первинної інформації в маркетингових дослідженнях. Надбання студентами навичок практичного спостереження й інтерв'ювання респондентів;
– придбання навичок обробки й аналізу результатів збору інформації, написання звіту про дослідження і його подання замовникові;
– придбання навичок організації й виконання робіт невеликим колективом;
– вивчення студентами реальних об'єктів і процесів у навколишньому середовищі й, як наслідок, поглиблення розуміння ними реалій майбутньої самостійної виробничої діяльності.
Результатами виробничої практики є придбання студентами навичок практичної реалізації самостійних маркетингових досліджень (польового збору інформації, комунікації із замовником, обробки й аналізу результатів дослідження та їх презентації).
РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ТЕМАМИ
Таблиця 2.1